Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell értelmezni a 10...

Hogyan kell értelmezni a 10 parancsolatot és hogyan kell Újszövetségi mödon betölteni?

Figyelt kérdés
2017. dec. 26. 09:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 anonim ***** válasza:

A Szombati törvény 2 részből áll:


1 szenteld meg a napot


2 ne dolgozz


Idézet a zsido.com-ból a Szombat gyakorlatából:


"A háláchikus felfogás ugyanis, a péntek éjszakát a legalkalmasabb időnek tartja a házaséletre. Ezzel szemléltetően bizonyítja, hogy a zsidóság a testet és lelket egységes egésznek, a megszentelt életforma kifejezőjének tekinti"


A parancsolat nem csak a munka tilalmát tartalmazza, hanem a nap megszentelését is. Ami bizonyos tevékenységeket, jó cselekedeteket takar, ami nem munka: házasélet, ima, elmélkedés, stb. És ha kinézel az ablakon, és látod, hogy beleesett a szamár a gödörbe, akkor nem hallgatod egész nap a vinnyogását, hanem kimész és kisegíted a gödörből.

Jártam Izraelben, csodálatos volt a Szombat Jeruzsálemben. Szombat reggelén sétáltunk az utcán, jött egy fiatal, vallásos zsidó csoport, hangosan imádkoztak sétálva, és minden házat egyenként kézfelemeléssel megáldottak, ahogy a rabbik szoktak áldani. Felejthetetlen élmény volt ez a jelenet, a Szombat hangulata.


De említettem már, hogy pogány háttérből megtért keresztényekre a Szombat törvénye nem vonatkozik, megtéretlen keresztényekre sem, ateistákra sem. Ha ezek közül valamelyikbe tartozol, akkor rád nem vonatkozik! :)

2017. dec. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/78 anonim ***** válasza:
Miért, mert te mondtad? Eddig nem úgy volt, hogy Jézus megtartotta a szombatot?
2017. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
Jézus nem törte meg a szombat törvényét a fent tárgyalt okok miatt. Jézus apostolai úgy rendelték, hogy a pogány háttérből megtért keresztényeknek nem kell a Szombat törvényét megtartaniuk.
2017. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 anonim ***** válasza:
De megtörte, pont a fent tárgyalt okok miatt. Az apostolok hogy mit rendeltek az meg messze irreleváns a kérdésben.
2017. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/78 anonim ***** válasza:

59.Hsz!


Mert egy református közösség meghívott lelkészüknek.


Az adventisták is vallják az apostoli,és a helvét hitvallásokat,amik a reformátusok hit alapelvei.

2017. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:

61.Hsz!


Amit írtál,az helyénvaló,kivéve az utolsó mondatodat.


Jákob(Izrael)megszületése előtt,az Édentől fogva ugyanazt a"szeretet törvényét"kellett követni az emberiségnek,amit elfelejtettek,és Isten kénytelen volt ujjával kőbe vésni azt.Az,az Isten jellemének egy vetülete,amely örökkévaló,mint Ő maga.


Nyilván,aki az isteni jellemtől-a szeretettől-elkülöníti magát,az az élet forrásától különíti el magát,örök pusztulást választva.


Úgy tűnik,hogy vannak kiválasztottak,akik nem szeretnének az örökkévalóságban gojimokkal találkozni,s ezért elzárják előlük a szeretet vetületét,vagy legalábbis lebeszélik annak követésétől őket.

Szeretném megnyugtatni ezeket a kiválasztottakat,hogy az Isten országában sok lakóhely van,s ha ők antigojimok,akkor majd Ő fog alkotni nekik egy olyan gettót,ahova egyetlen gojim sem teheti be a lábát.

2017. dec. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm válaszodat. Ha még megkérdezhetem, ref. vagy adv. teológiát végeztél?
2017. dec. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/78 anonim ***** válasza:

67.Hsz!


ATF-et végeztem.

2017. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 anonim ***** válasza:

Oké, köszi. Tehát lényegében a válaszaidat nézhetem úgy, hogy egy olyan adventistától jönnek, aki egy külhoni ref. közösség lelkésze is egyben.

(Bevallom, hogy gyakran bajban vagyok, mert a református tanítástól nagyon eltérően írsz, de akkor tisztázódott az oka.)

2017. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
+ Nem szeretnék vitatkozni, vagy hasonlót, csak egyszerűen tisztán látni. Szeretem ismerni is a % mögött lévőket kicsit, úgy jobban megértem álláspontjukat.
2017. dec. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!