Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, nektek melyek azok...

Ateisták, nektek melyek azok a vallások, felekezetek, amelyek kizáró oknak számítanak ismerkedéskor?

Figyelt kérdés
A társkeresésre gondolok.

2017. dec. 29. 02:01
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Vallásosak egyáltalán nem állnak le ateistákkal ha társat keresnek."


Hogy ez mekkora hülyeség! Én tudok nem egy olyan esetről amikor a férfi beleszeretett egy hívő lányba. És aztán később ő is vallásos lett. De olyan eset is ismeretes amikor a hívő lett szerelmes egy nem hívőbe és elhagyta az egyházat!


Annyira vitatkoztok de felesleges. Mert mindkét esetre van példa. Arra is amikor az ateistából lesz hívő ember és arra is amikor a hívőből lesz ateista.

Az hogy alapvetően egy ateista nem fog hívő személyt keresni párválasztáskor az teljesen érthető. De azt kijelenteni hogy biztosan nem lesz hívő párja az teljességgel abszurd mert lehetetlen megmondani hogy kibe szeret bele az ember!

- Aki volt már szerelmes az nagyon jól tudja ezt!

2017. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
97%

"Vallásosak egyáltalán nem állnak le ateistákkal ha társat keresnek."

Ez nincs így, mint ahogy az a "keresztény bölcselkedés" sem, hogy tisztességes keresztény lány nem áll le ateistával. Jézus a kereszténységgel nem egy zárt szektát alapított (ahogy a neoprotestánsok beállítani próbálják), hanem kovászt adott a világnak. Nem felhúzott orral kell járkálgatni, hogy "én már MEGTÉRTEM, te meg még nem", hanem vinni kell az evangéliumot az embereknek.

Ismerek egy házaspárt, úgy kb. 20 éve házasok. A nő katolikus keresztény, nem "karácsonykor talán elmegyek templomba" - fajta, hanem hitét aktívan gyakorló ember, a férje viszont ateista. A nő nem térít erőszakosan, a férfi meg szereti a nőt a hitével együtt. Ritka az ilyen, de működhet.

2017. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 Mojjo ***** válasza:
79%
@11: Aztafene, Vidiripi! Egy hozzászólád tőled, amivel 100%-ig egyetértek! Nem hiszem, hogy valaha is lett volna ilyen, de most mégis megtörtént! Úgy látszik, valóban nem lehetetlen semmi sem :)
2017. dec. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 Alain Delon ***** válasza:
18%
9: Na, látod, épp te igazolod, amit írtam, hogy nem szabad vallásossal összeállni, mert folyton az "igazatokat" hajtjátok. Azt meg nem lehet bírni. Még annyi kérdésem volna hozzád, hogy egy "tisztességes keresztény" nem vállal felhasználónevet?
2017. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
96%

Vidiripi


Mojjo barátom! Talán azért van ez így mert inkább gondolsz rám hívőként elsősorban és nem emberként akinek vannak érzései ,rossz döntéseket hozhat és hibázhat is!

Én is csak ember vagyok mint te vagy bárki más!


"Úgy látszik, valóban nem lehetetlen semmi sem"


Akkor nem lehetetlen az sem hogy Mojjo valamikor...... :)

2017. dec. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Mojjo ***** válasza:
100%

@15: Nem hívőként gondolok rád, hanem evolúciótagadóként. A két kategóriának bár van közös metszete, bőven nem ugyanaz. Az pl valóban lehetséges (bár nem valószínű), hogy az előbbi még lehetek, de utóbbi biztosan nem.

És teljesen igazad van, hiba csak így gondolni rád. Őszintén szólva felüdítően kellemes volt ezt az oldaladat is látni :)

2017. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
15%

"Na, látod, épp te igazolod, amit írtam, hogy nem szabad vallásossal összeállni, mert folyton az "igazatokat" hajtjátok. Azt meg nem lehet bírni."-írod.

Bölcs dolog a terméketlen vitákat elkerülni, ezt a tisztességes újjászületett keresztény lányok/fiúk is tudják, ezért nem választanak hitetlen, bűnben élő embert házastársul.


Egy megtörtént példát elmesélek:

Egy fizikus srác egyetemen tanult, de nem volt hívő. Megismerkedett egy szép keresztény, újjászületett leánnyal az egyetemen, és beleszeretett. Próbált udvarolni neki, mire a lány azt válaszolta, hogy ő az igazit keresi, és neki hitetlen ember nem jöhet szóba. Elmesélte, hogy keresztény, hogyan találkozott Istennel, hogyan tért meg, melyik gyülekezetbe jár, stb. Hogy ez neki komoly dolog, nem úgy van, hogy a fiú őmiatta elmond egy imát, és minden rendben van, hanem olyan emberrel akarja összekötni az életét, akinek megváltozott az élete, mint ahogy neki is, aki megszabadult a bűneiből, akivel nem kell vitatkozni cigiről, alkoholproblémákról, aki hűséges tud lenni, nem káromkodik, stb.

A fiú ezt meghallgatta, elgondolkodott, majd elment ebbe a gyülekezetbe, és az elhangzott prédikációk is megérintették, így megtért Istenhez ő is. Ezután egy egész évig nem is kereste a lány társaságát (nem 30-40 fős gyülekezet, ezt diszkréten meg tudta csinálni), ahol kellett, megváltozott az élete is, majd egy év letelte után megkereste a leányt. Elkezdtek találkozgatni, megismerkedni egymással (azt hozzá kell tenni, hogy tisztességes keresztényeknél ismerkedéskor, házasság előtt nincsen szex, a nászút így valóban nászút lesz!). Összeházasodtak, ma boldogan élnek, 4 nagyon szép gyermekük van.

2017. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 Mojjo ***** válasza:
97%

@17: Ez tök szép, de két dolgot nem értek. Az egyik az, hogy mégis mi köze van a ciginek, alkoholnak, káromkodásnak, hűségnek a megtéréshez, hithez, ilyesmihez? Ha ilyen társat akar a lány, akkor ezeket a tulajdonságokat keresse, ne egy tök másikat.

A másik az, hogy miért fontos, hogy fizikushallgató volt a fiú? Csak nem ezzel akartad még erősebbre, hatásosabbra venni a hozzászólást? Hű, nézzétek, fizikus, mégis megtért! Az a helyzet, hogy a fizikusságnak sincs a világon semmi köze a hithez.

2017. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
12%

"mégis mi köze van a ciginek, alkoholnak, káromkodásnak, hűségnek a megtéréshez, hithez, ilyesmihez?"

Aki rendesen megtér (régies szó, visszatérést jelent) Istenhez, az elfordul a bűneitől, önromboló életviteltől, mint pl. cigizés, alkoholizmus, hűtlenség, hazudozás, káromkodás, stb.


"A másik az, hogy miért fontos, hogy fizikushallgató volt a fiú?" Nem fontos, leírtam pár részletet is.

2017. dec. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
64%

Nekem egyik vallás sem kizárò ok. A hìvők nagyon nagy része azért hìvő, mert ilyen neveltetést kapott. Eddig ròmai katolikus, buddhista és református barátnőm volt. Az első kettővel semmi gond nem volt. Egyszerűen hittek valamiben, templomba még el is jártam az előbbivel. A református... Na ő viszont őrült volt, elvakult hite volt, magyarázta, hogy ha komoly kapcsolatot akarok legyek én is református, meg folyton azon aggòdott, hogy ìgy nincs jövője a kapcsolatunknak. Ő minden más vallást lefikázott ráadásul, tehát én toleráljam meg térjek meg aztán utáljam is azokat, akik másban hisznek??? Nálam csak annyiről van szò, hogy nem ebben nőttem fel, teljesen hidegen hagy a vallás.

(Lehet egyedi eset, nem fordìtanék rögtön házát egy ùjabb református lánynak.)

2017. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!