Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, nektek melyek azok...

Ateisták, nektek melyek azok a vallások, felekezetek, amelyek kizáró oknak számítanak ismerkedéskor?

Figyelt kérdés
A társkeresésre gondolok.

2017. dec. 29. 02:01
1 2 3 4 5
 21/41 Alain Delon ***** válasza:
92%
17: Na ugye, hogy az "igazságodat" szajkózod mindig? Ez tényleg elviselhetetlen.
2017. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
94%
Bár én keresztény vagyok,azért válaszolok,mert mikor mostani férjemmel megismerkedtem és összejöttem,akkor én ateista voltam,ő meg keresztény. Számomra nem volt ez akkor sem kizáró ok,talán Jehova tanúi már az lett volna (mondjuk az még most is az lenne,ha párt kéne választanom,de ezzel nem vagyok egyedül,mert ők sem nagyon válogatnának máshonnan),meg hitgyülis,mivel róluk is volt negatív tapasztalatom,pedig akkor már hívő voltam,mint ő és egyetlen egy témában egy egyet nem értés szét is szedte a barátságunkat,mert azonnal elkönyvelt valami sátánimádónak. Szóval talán ez a kettő,ami ateistaként sem jött volna be.
2017. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 Mojjo ***** válasza:
54%
Ismerek hitgyülist aki teljesen normális, náluk sem lehet általánosítani. Az emberek sokfélék, az egy felekezetbe tartozók is, és jóval érdemesebb az emberi tulajdonságaik alapján megítélni őket, mintsem a vallásuk alapján.
2017. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 Mojjo ***** válasza:
94%
@19: Nem érted. Ha valaki azt szeretné, hogy olyan pasija legyen, aki nem iszik, nem dohányzik meg hűséges, az egy nem ivó, nem dohányzó és hűséges pasit kellene, hogy keressen. Az ezen tulajdonságokkal rendelkező embereknek van közös metszete a hívőkkel, de az valószínűleg nem ebben a világban él, aki azt hiszi, hogy a két halmaz ugyanaz. Már pedig a te történeted ezt implikálta. Méghozzá nem véletlenül, ez volt a célja is.
2017. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

"Bölcs dolog a terméketlen vitákat elkerülni, ezt a tisztességes újjászületett keresztény lányok/fiúk is tudják, ezért nem választanak hitetlen, bűnben élő embert házastársul."


Na az ilyesfajta vallásos arrogancia hihetetlenül taszít engem. Az persze igaz, hogy maga az ember jelenti a különbséget, mert lehet például valaki katolikusként is értelmes és elfogadó, de ugyanúgy túlbuzgó hittérítő. Azonban vannak olyan felekezetek, ahol kötelező a térítés, mint például a jehovistáknál. És így meg kizárt a szerelem, mert bár tényleg szinte bárkibe beleeshet az ember, de ezeknél annyira központi dolog az életben a vallás, ami még taszít is, hogy tulajdonképpen kizárt, hogy ateista ember beleszeressen egy ilyenbe.

2017. dec. 30. 14:17
 26/41 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"...például a jehovistáknál. És így meg kizárt a szerelem, mert bár tényleg szinte bárkibe beleeshet az ember, de ezeknél annyira központi dolog az életben a vallás, ami még taszít is, hogy tulajdonképpen kizárt, hogy ateista ember beleszeressen egy ilyenbe."


Ebben tévedsz ,példák sora bizonyítja hogy még így is lehetséges!

2017. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

26


Abban az esetben, ha a jehovista nem eléggé jehovista, szóval nem lett belőle teljesen zombi, talán elképzelhető, de szerintem kevés ilyen jehovista van.

2017. dec. 30. 15:53
 28/41 anonim ***** válasza:
70%
Minden vallás minden felekezete kizáró ok, de ha minden ateista kipusztulna valamiért, akkor talán egy ilyen gyógynövényfőző / kristálygyűjtögető / pozitív energiázó spirituálist tudnék a leginkább tolerálni pusztán azért, mert azoknak legalább nincs intézményesített egyházuk...
2017. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:

"ezen tulajdonságokkal rendelkező embereknek van közös metszete a hívőkkel, de az valószínűleg nem ebben a világban él, aki azt hiszi, hogy a két halmaz ugyanaz. "-írod.

Egyetértek, de ezt mindenki tudja, vannak emberek akik csak azért vallásosak mert úgy nevelték őket, gyermekkorukban megkeresztelték, de ugyanúgy él, mint a társai, cigi, sör, káromkodás, stb. Ezért mondta ez az újjászületett keresztény lány, hogy őneki megváltozott az élete, amikor megtért Istenhez, és olyan fiút keres élete társául, aki szintén ilyen változáson ment át, vagyis őszintén megtér minden bűnéből, és nem csak az említett 2-3 tulajdonság a lényeg, hanem az őszinte megtérés Istenhez, az újjászületés megtörténjen.

Még annyit, hogy a lány keresztény gyülekezetbe jár, nem jehovista (nem nagyon ismerem a jehovistákat, úgy tudom ők nem kereszténynek, hanem jehovistának vagy tanúnak hívják magukat).

2017. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%
Minden vallást elfogadok amíg nem erölteti rám. Egy ismerősömnek a szektás barátnője megtiltotta hogy zenét hallgasson, mert a zenész életmód nem összeegyeztethető a keresztény értékrenddel. Na az ilyet messzire kerülném.
2017. dec. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!