Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi bizonyítja, hogy a Biblia...

Mi bizonyítja, hogy a Biblia állításai a valóságnak megfelelnek?

Figyelt kérdés
Hihetek , higgyek , kell hinnem a Bibliának ?

2017. dec. 29. 09:04
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%

Ez mind nagyon szép, Vidripi, és most itt igazad is van sok dologban.

Azonban, ha a Bibliáról beszélünk, ott kevésbé érdekes, hogy pl. Szamarkand létezett-e, és hasonlók.

Ami ott érdekes lenne, hogy:

1: ISTEN létezik-e?

2: JÉZUS létezett-e?

3: A CSODÁK léteznek-e?

Na: ezekre pont egy nagy semmi van, nem pedig bizonyítékok.

És csak utána jön, hogy a bibliai történetekből mi igaz (megint csak nem nagyon van bizonyíték semmire), és csak a legeslegvégén, hogy a benne szereplő uralkodók és helyszínek léteztek-e.

A "fáraó" pl. nem létezett.

A helyszínek közül néhány valóban létezett - és tényleg akad olyan is, amiről a Bibliában hallottunk először.

Azért ez így nem olyan nagy szám.

2017. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
52%

"Nem állítom, hogy mindent elhiszek abból, amit az alábbi linken olvastam, viszont úgy gondolom, hogy erősen kapcsolódik a kérdéshez."


Miután így rávilágított valaki, hogy mennyire hülye ember aki a linken lévő dolgokat elhiszi, én is pont ezt mondanám.

Ha nem értettél volna vele egyet, akkor nem linkeled, hogy igazold magad.


"Dionüszosz születéséről több mítosz is terjeng, nagy részük nem mondja ki, hogy Zeusszal közösült is volna Szemelé."

Azért olyan túl sok nem terjeng és ez az általánosan elfogadott. De egyik imert legendában sincs szó szűztől való születésről. Bár lehet ti felfedeztetek egy újat.


"azonban a több 100 milliárd égitest közül, felelőtlenség lenne kijelenteni azt, hogy azok közül, csak egy bolygón alakulhatott ki élet"

Melyik szavammal jelentettem ezt ki? Egyszerűen a hozzád hasnló emberekről írtam, akik gyakran számolnak be ufók általi elrablásokról, meg 51-es körzeteznek. Miközben ezrével gyártják a tébolyult elméleteket.


Hidd el, én is olvastam már összeesküvéselméleteket, ilyen remek oldalakon is, mint linkeltél (bár veled ellentétben nem hittem el a leírtakat). Ezek mind egytől egyig remek példái, hogy milyen fertőbe és mélységekbe szállhat le az emberi elme.

2017. dec. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
50%

"A helyszínek közül néhány valóban létezett - és tényleg akad olyan is, amiről a Bibliában hallottunk először. "


Lehet, hogy mi a bibliából hallottunk róla először, de honnan tudhatjuk, hogy mások régebben nem tudtak róla?

Hallottam már olyan hívőt,(Történetesen pont ezen az oldalon) Aki belinkelt egy videót, amiben az szerepel, hogy a bibliában írtak először arról, hogy a föld gömbölyű, közben pedig több ezer évvel azelőtt már léteztek olyanok, akik tudtak róla..

2017. dec. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:

"Miután így rávilágított valaki, hogy mennyire hülye ember aki a linken lévő dolgokat elhiszi, én is pont ezt mondanám.

Ha nem értettél volna vele egyet, akkor nem linkeled, hogy igazold magad. "


Értelmezz! Nem azt mondom, hogy nem értek vele egyet, hanem azt, hogy nem hiszek el mindent, amit ott írnak. Óriási különbség van a kettő között.


"Azért olyan túl sok nem terjeng és ez az általánosan elfogadott. De egyik imert legendában sincs szó szűztől való születésről. Bár lehet ti felfedeztetek egy újat."


Akkor kérlek, másold be nekem ide a legismertebb legendát, had ismerjem meg én is az igazságot.


"Melyik szavammal jelentettem ezt ki? Egyszerűen a hozzád hasnló emberekről írtam, akik gyakran számolnak be ufók általi elrablásokról, meg 51-es körzeteznek. Miközben ezrével gyártják a tébolyult elméleteket. "


És én melyik szavammal/mondatommal utaltam bármely szinten az ufókra? Te hoztad fel ezt a témát, hogy megpróbálj engem lejáratni, kinevettetni. Amikor válaszoltam rá, egy elfogadható állítással, egyből próbálod úgy feltüntetni magad, mintha mindent tudnál, mindenhez jobban értenél, közben meg a válaszodból számomra(És szerintem rajtam kívül sokaknak) egyből az jön le, hogy nem hiszel a földön kívüli életben. Most ugyan így kevered ide az összeesküvés elméleteket. Már hozzászólni sem merek..


"Hidd el, én is olvastam már összeesküvéselméleteket, ilyen remek oldalakon is, mint linkeltél (bár veled ellentétben nem hittem el a leírtakat). Ezek mind egytől egyig remek példái, hogy milyen fertőbe és mélységekbe szállhat le az emberi elme."


Ezt én is mondhatnám a vallásodról.

2017. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"1: ISTEN létezik-e?

2: JÉZUS létezett-e?

3: A CSODÁK léteznek-e?"


A kérdező nem ezeket a kérdéseket tette fel! Nem kategorizálta a kérdéseket!

A válasz egyértelmű mind 3 kérdésre!

- Igen ,amennyiben hiszed!

- Nem ,amennyiben nem hiszed!

Kétség nélkül egyik sem bizonyítható. Esetleg abban az esetben ha a Bibliát elfogadod hiteles forrásnak. Hanem akkor nincs bizonyíték számodra. Persze mondhatnám hogy a teremtett világ az de neked az nem bizonyíték.

Egyedül Jézus létezésére van néhány külső forrás! És az a tény hogy leírásra kerültek az általa tett cselekedetek és tanítások. Tehát valakinek tennie kellett valamit hogy ez így legyen hogy legyen miről írni. Szóval a legkézzelfoghatóbb bizonyítékok Jézus létezése mellett vannak. De aki nem hisz az ezeket sem fogja elfogadni kétségek nélkül.


"És csak utána jön, hogy a bibliai történetekből mi igaz (megint csak nem nagyon van bizonyíték semmire), és csak a legeslegvégén, hogy a benne szereplő uralkodók és helyszínek léteztek-e."


Azt hajtogatod hogy nem nagyon van bizonyíték. A helyzet viszont az hogy bizonyítékok tárháza áll rendelkezésre azt illetően hogy a Bibliában szereplő dolgok megfelelnek a valóságnak!

Nem nagyon van....oké akkor én is kérdezek!

Milyen tudományos bizonyítékok vannak arra hogy az Univerzum a semmiből jött létre és a véletlennek köszönhető mindez?


"A "fáraó" pl. nem létezett."


Miért tetted idézőjelbe a szót?


"A helyszínek közül néhány valóban létezett - és tényleg akad olyan is, amiről a Bibliában hallottunk először."


Néhány? Akkor sorold fel hogy melyek ezek. De az összeset aztán elvégzünk egy összehasonlító elemzést azokkal amelyek nem léteznek és akkor kiderül hogy megállja e a helyét az a kijelentés hogy "néhány"!


"Azért ez így nem olyan nagy szám."


Mert mi ez? Sohw műsor ahol le kell nyűgözni a közönséget? Bocs erről nem tudtam. De nem célom a szórakoztatás. Szerintem az oldal sem azért van. (ebben tévedhetek)

2017. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondom, hogy nem értek vele egyet, hanem azt, hogy nem hiszek el mindent, amit ott írnak."


Értem, szóval egyet értesz vele, csak nem hiszed el teljesen.


"Akkor kérlek, másold be nekem ide a legismertebb legendát, had ismerjem meg én is az igazságot."


Van egy remek könyv, számunkra ajánlott olvasmány volt régen, címe: Görög regék és mondák. Olvasd el magad, érdemes. Talán majd utána nem dőlsz be mindennek, amit egyösszesküvési elméleteket gyártó honlapon olvasol.


"Te hoztad fel ezt a témát, hogy megpróbálj engem lejáratni, kinevettetni."

Valóban én hoztam fel, hogy rávilágítsak, ezen áltudományos, "ismeretterjesztő" oldalak mennyire hitelesek, ahonnan ezek szerint tájékozódsz. Hiszen innen hoztad szilárd érveidet.


"nem hiszel a földön kívüli életben"

Veled ellentétben én ezt nem tartom hitkérdésnek. Ha bebizonyítják létezésüket, onnantól nem kell hinnem, hanem tudom már, ha nem bizonyítják be, akkor addig minek foglalkozzak vele és találgassak, hogy léteznek-e vagy sem.


"Ezt én is mondhatnám a vallásodról."

Ezek az áltudományos oldalak ugyan úgy sértik az igaz tudományokat, mint a vallást. Néhány szélsőségtől eltekintve a vallás és a tudomány remekül kiegészítik egymást, míg ezen "remek" oldalak mind a kettőről hazugságokat szülnek. Az internet pöcegödrei.

2017. dec. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Kérlek, előbb ÉRTELMEZD azt, amit írok, sajnos így nem tudlak komolyan venni.
2017. dec. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Blaster123 ***** válasza:
61%

Carl Sagan: "I don't want to beleive, I want to know".


Biblia akárcsak a Korán, Tóra többi szent könyv ember alkotta könyv, akárcsak a többi könyv melyeket írtak a történelem folyamán, semmi szent nincs bennük.


Amely oldalt én pártolom (tudományos, racionális) minden szálát alá lehet támasztani bizonyítékokkal, esszékkel, érvekkel stb nem állítunk olyat, hogy többet tudunk, mint amennyit valójában!


Másik oldalról ezt állítják "De nekem van előnyöm veled szemben, mert én tudom mit akar Isten, mit mondott"


Ezt kérdezzétek meg önmagatoktól, hogy honnan tudják, és milyen jogon állítja, hogy ismeri Isten gondolatait, nem tartanád kicsit soknak, ha egy ember azt mondaná neked, hogy tudja mit akar Isten?


Állíthat felőlem bármit amit szeretne adott istenéről, vallásáról, addig amíg azt nem mondja, hogy az én alátámasztott érveim gyengébbek, mert az ő oldalán ott van isten...


Csak újra tudom idézni Sagan-t:

"I don't want to beleive, I want to know".

2017. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%
Azért a vallások, nem a biznyításról szólnak, hanem a hitről.
2017. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 imakommandós ***** válasza:
17%

pl. az a rengeteg szemtanú aki vállalta a vértanúságot.

Valamint a napjainkban is beteljesedő próféciák.


2Pét 1:19 És igen biztos nálunk a prófétai beszéd [is], amelyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben;

2Pét 1:20 Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból.

2Pét 1:21 Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei.


Valamint:


2Tim 3:16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,



1Kor 15:3 Mert azt adtam előtökbe főképpen, amit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint;


Luk 1:70 Amint szólott az ő szent prófétáinak szája által, kik eleitől fogva voltak,



1Ján 1:1 Ami kezdettől fogva vala, amit hallottunk, amit szemeinkkel láttunk, amit szemléltünk, és kezeinkkel illettünk, az életnek Igéjéről.

1Ján 1:2 (És az élet megjelent és láttuk és tanúbizonyságot teszünk róla és hirdetjük nektek az örök életet, amely az Atyánál vala és megjelent nekünk;)

1Ján 1:3 Amit hallottunk és láttunk, hirdetjük nektek, hogy nektek is közösségetek legyen velünk, és pedig a mi közösségünk az Atyával és az ő Fiával, a Jézus Krisztussal.

1Ján 1:4 És ezeket azért írjuk nektek, hogy örömetek teljes legyen.

1Ján 1:5 És ez az az üzenet, amelyet tőle hallottunk és hirdetünk nektek, hogy az Isten világosság és nincsen ő benne semmi sötétség.


Róm 3:1 Mi tekintetben különb hát a zsidó? vagy micsoda haszna van a körülmetélkedésnek?

Róm 3:2 Minden tekintetben sok. Mindenek előtt, hogy az Isten reájuk bízta az ő beszédeit.

2017. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!