Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi bizonyítja, hogy a Biblia...

Mi bizonyítja, hogy a Biblia állításai a valóságnak megfelelnek?

Figyelt kérdés
Hihetek , higgyek , kell hinnem a Bibliának ?

2017. dec. 29. 09:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Ő nem keletkezett. :) Lehetne ezt folytatni, a filozófia végtelen regresszusnak hívja.

Azonban Isten VAN . Ő az ABSZOLÚT VAGYOK. Öröktől fogva és örökké VAN. (Fogadjunk, hogy bér tudod, hogy nagyjából mit jelent az, hogy "van", beszélsz róla, megérted, de elmagyarázni, kifejteni, meghatározni nem tudod. :) [én sem ])


Ez a helyzet. Az emberi elme nem tudja felfogni, hisz korlátolt. De mi most korlátlan, végtelen dolgokról beszélnünk. Amikor meghatározol valamit, az a definíció. Latinban a "finit" a korlátoz, körbekerít. Amíg ezt nem teszed, végtelen. Ez történik a Pí-vel, pl. Mégse tudod a kör pontos kerületét vagy területét megadni :)


Isten Örök. Ő létezik, él és élni is fog! :D

2018. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Öröktől fogva bármi létezhet.

Akár egy olyan dolog is, amiből az ősrobbanás lett.

2018. jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Miért ragaszkodsz ennyire az ősrobbanáshoz? :) Most írtam le, hogy a termodinamika második főtétele cáfolja az állításodat :) De az ott optikai paradoxon is.


Én még azt se zárom ki, hogy valamilyen robbanás lehetett az alkotás kivitelezése. Nem tudom. Azonban MINDENKÉPP állt mögötte egy Intelligens Tervezö. A Teremtő.

2018. jan. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Nem, mert ez csak zárt rendszerre vonatkozik.

Azon kívül azt sem bizonyítottad, hogy a legelső létezőnek miért kellett volna pont egy végtelenül bonyolult lénynek lennie. Miért nem lehet egy végtelenül egyszerű ősrobbanás?

2018. jan. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

Mit értesz egy "semmi"-ben zárt rendszer alatt? A környezet energiája nem tud csökkenni (ami szükséges lenne a rendszer energiájának növekedéséhez, azaz a létrejöttéhez valaminek, jól értem?), hisz nincs környezet. Értelmezhetetlen, főleg a kezdetnél. Nincs kezdeti energiád...


Na, erre talán nem tudok válaszolni, max a felső cáfoló érvemmel. Ha a cáfolatot nem vesszük figyelembe, akkor talán talán semmi. De ha igen, akkor logikailag szükségszerű. És ésszerűbb is.

2018. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Ebből semmit nem értettem.
2018. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Az első fele a válaszomnak az előző válaszod első bekezdésére vonatkozik, a második a második bekezdésre a válaszodban.
2018. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a világunk miből jött létre, nem tudjuk, de nagyon valószínű, hogy nem a semmiből.

Az összenergiája viszont lehet nulla.

Jelenleg, a mi világunkban is létezik olyan jelenség, hogy az üres térben keletkezik egy részecskepáros (ami aztán gyorsan egyesül is). Ugye nem a semmiből, hanem a térből keletkeztek, de nem kell hozzá semmiféle energia.


A második gondlatom pedig szerinted is lehet igaz, meg szerintem is :-)

2018. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!