Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkoztál már ilyen gondolko...

Találkoztál már ilyen gondolkozású emberrel?

Figyelt kérdés

Tanítottam,egy viharsarki község református iskolájában.

Egy ünnepségen beszédbe elegyedtem az egyik szülővel,s- önmagamhoz híven-hamar hitbeli dolgokra próbáltam terelni a beszélgetést.


A szülő gyorsan mentegetőzni kezdett:Én egy istentelen ember vagyok(ezekkel a szavakkal),és nem érdekelnek ilyen istenes dolgok,de nem is tudok ilyesmikről semmit.


Ledöbbentem,és kibuggyant belőlem a kíváncsiság:


Ha istentelen vagy,miért írattad gyermekeidet,egy olyan vallásos iskolába,ahol minden reggel áhítat,és heti 3 óra hittan van?


Rövid válasz következett:


Azt akarom,hogy a kölykeim jobbak legyenek,mint én!


Háááát,köpni-nyelni nem tudtam ettől!



2017. dec. 29. 20:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
96%

Akkor mondjuk tanmesének, ne fenyegetésnek.

Egészen biztos vagyok benne, hogy azért kértek bocsánatot, mert ott voltál.

Szerintem le kellett volna ülnöd velük, és megbeszélni, hogy miért kezdték el rugdosni. Nem tudom, mennyire ismered a gyerekek közötti kapcsolatokat, de az ilyenekre figyelni kell annyira, hogy ne fajulhasson rugodsásig.

2017. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Én,csak óraadó tanár voltam ott,s így nem tudtam követni a folyamatokat.

Nyilván jeleztem az esetet a bocsánatkérésig az osztályfőnöknek, a reggeli áhitatokat tartó lelkésznek,és feleségének.


A storyval,az ítélkezés jézusi útját,és a megbocsájtás szükségességét jeleztem nekik.


Nem gondolom,hogy egy bírósági tárgyalás hatékonyabb lett volna,az 5 perces storynál.


A cél,a konfliktusok, krisztusi módon való megoldásához vezetés volt.

2017. dec. 29. 23:02
 13/19 anonim ***** válasza:
8%

Találkoztam már hasonlóval, hogy valaki nem vallásos, de valahol azért "tiszteli" az egészet.


Például egy ateista családból származó ismerősöm megtért keresztyénnek. Az édesapja azt mondta neki hogy nagyon tiszteli amiért van hite, és sajnálja hogy neki még nincsen.

2017. dec. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
8%

Hogyne, sok ilyen van.

Közeli barátom hitoktató: egy csomó nem vallásos szülő járatja erkölcstan helyett inkább hittanra a gyerekét az iskolában, hogy "majd ott megnevelik". Pedig a hittan speciel nem erről szólna, hanem együttműködésnek kéne lennie a szülő és az iskola között.

Egyházi iskoláknál is ugyanez: azért íratják oda, hogy helyettük megneveljék.

2017. dec. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Pietrosol ***** válasza:
50%

Szia!


Szerintem a kérdésedben említett szülő az őszintesége miatt közelebb van Istenhez, mint sok képmutató, ú.n. vallásos ember.

2017. dec. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

15.Hsz!


Egyetértek.

2017. dec. 30. 19:20
 17/19 anonim ***** válasza:

Megértem, ha isten szolgája szereti azt hinni, hogy keresztényi cselekedete hatására történnek a - mondjuk jó - dolgok. Ez azonban nem így van, minden ember úgy gondolja, szakmai tevékenysége maga színvonala miatt történik, ami történik.


Azonban ismét javaslom, ne keverjük össze a külön való dolgokat. A szülő egyszerűen körbenéz, talál egy számára tetsző iskolát és próbálja oda íratni a gyerekét. Mert jót akar neki. Rendkívül kevés szülő kezeli ezt magas filozófiai síkon. Nem érdekli sem a kereszténység, sem az "istentelenség", csak a gyereke érdekli.

A példabeszéded pedig a pedagógia közepesnél kicsit kevesebb alapvetése közé tartozik. A pedagógia elég pontos válaszokat ad az ilyen helyzetekre, kicsit magasabb színvonalon. Az más kérdés és más módon tárgyalandó, hogy ma a hangadó fő irány nem a pedagógia magas színű művelése, hanem az alamusziságra nevelés. Megvan ennek is a jó oka. És mint mondtam, a fő irány. Ebből nem következik, hogy normális nincs. Csak kevés, és szeretik nem észrevenni.

2017. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
... magas "szintű" művelése...
2017. dec. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

17.Hsz!


Minden pedagógiai módszer lényege,hogy a gyermek önként felismerje,és kövesse a jót.


Ez,az említett esetben megtörtént.

2017. dec. 31. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!