Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hisztek Istenben?

Ti hisztek Istenben?

Figyelt kérdés

Ha igen miert? Ha nem miert?

Mit szoltok ahhoz hogy Einstein is hitt Istenben,es hogy a tudomanyi egyetemek mostmar fontosabbnak tartjak a hitet es a hittant? Nehany egyetemen tanito baratom mondta,hogy azt tanuljak hogy csak Isten tud ilyen tokeletesen felepiteni egy embert. Velemeny?



2017. dec. 29. 22:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/129 Mojjo ***** válasza:
81%

"Nehany egyetemen tanito baratom mondta,hogy azt tanuljak hogy csak Isten tud ilyen tokeletesen felepiteni egy embert."


És ugyan miféle egyetemen, meg milyen kurzus keretei között?

2017. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/129 anonim válasza:
91%
Nem hiszek. Nincs konkrét magyarázat miért egyszerűen nem hiszek benne.
2017. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/129 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszek, de ahogy a töri tanárom mondta: aki hisz istenben annak van aki nem hisz annak nincs

(Az esedleges viták miatt írtam le)

2017. dec. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/129 anonim válasza:
36%
Olyasféle nézeteket vallok, hogy nyilván van isten, egy ilyen tökéletes világ magától nem létezhet. Viszont a hétköznapjainkat nem hinném hogy túlzottan befolyásolná, vagy legalábbis eddig nem nagyon tapasztaltam.
2017. dec. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/129 anonim ***** válasza:
64%
Nem hiszek benne, akárhányszor feljön ez a téma (akár itt, akár máshol), sikerül agyf...szt kapnom, mert akkora nagy b.romság ez az egész vallás, hogy azt nem igazán tudom szavakba önteni. Szeretném elfogadni, hogy valaki ilyenben hisz, de egyszerűen képtelen vagyok erre, mert tudom, hogy orbitális nagy m.rhaság ez a hit. Főleg a teremtés része. Ên személy szerint a reinkarnációban meg az evolúcióban hiszek, nem abban hogy varázsszóra megjelentük a Földön és halálunk után a mennybe meg a pokolba kerülünk.
2017. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/129 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszek, mert egyszerűen nem lehet benne hinni..

(Csak megjegyzem, hogy Einstein nem hitt Istenben, de teljesen lényegtelen, nem a más véleményére kell hivatkozni!)

2017. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/129 anonim ***** válasza:
71%

Einstein nem hitt benne, hanem nem tagadta a létezését.

A kettő nem ugyanaz.

Amúgy milyen egyetemről van szó, ez engem is érdekel.


Nem hiszek. Egyszerűen nekem ez annyira egy szinten van egy Harry Potter féle történettel.

Miért ne jöhetett volna létre ez a világ isteni beavatkozás nélkül? Annyi hihetetlen és lehetetlennek tűnő dolog létezik a Földön túl is.

2017. dec. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/129 anonim ***** válasza:
0%
Nem, én istennőben hiszek.
2017. dec. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/129 anonim ***** válasza:
87%
Nem hiszek benne, a miértre az a válasz, hogy nem neveltek vallásosan a szüleim, így nem lett nálunk hagyomány gyakorolni a vallást. Tiszteletben tartom, ha valaki hisz benne, szívesen meghallgatom a véleményét, de azt nem szeretem, amikor valaki rám akarja erőltetni az álláspontját. Abban sem hiszek, amit a barátod mond.
2017. dec. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/129 anonim ***** válasza:
57%

Igen, elhiszem amit a Biblia leír.


Minden jel arra mutat, ilyen tökéletesen felépített világ, nem fog kialakulni a nagy bummtól, az előlenyek végképp nem, de a bolygók se.

Van élet a Földön, oxigén, levegő, víz a legfontosabbak az élethez..több növény és elelmiszer van, Isten erre is gondolt, tudta, hogy lesz aki nem fogja ezt meg azt megenni.


A Föld tökéletes távolságra van a Naptól, ha közelebb volna megégnénk, távolabb mrgfagynánk, van gravitáció, tudunk egymással kommunikálni, be tudjuk népesíteni a Földet.

Istennel tudunk kommunikálni is, és Ő megadja a választ a kérdéseinkre.


Ha kell még érv holnapig gondolkodok. ;)

2017. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!