Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem gondoljátok hogy a csecsem...

Nem gondoljátok hogy a csecsemők megkeresztelése erőszakos vallási térítés?!

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 00:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem gondolom, ennyire ne lázadj!
2018. jan. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
88%
A hitet nem lehet ráerőszakolni egy emberre, bármilyen rituálét körítenek hozzá. Így a megkeresztelés sem ér semmit, ha az alanya nem megy bele a játékba ami a vallással jár.
2018. jan. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
56%
Az én szüleim azért kereszteltek meg, hogy ha vallásos leszek akkor ne kelljen annyit bszakodni vele. Mondjuk pont felesleges volt.
2018. jan. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem feltétlenül, egy szülő azt teszi, amit a gyerekének a legjobbnak GONDOL, nem biztos, hogy tényleg az a legjobb dolog a gyerek számára, de a szülő a saját elvei szerint fogja nevelni.

Ha valaki a gyereke mellett rockot hallgat és emiatt a gyerek is csak/főként azt fog, akkor erőszakos zenetérítő lesz a szülő? :D

2018. jan. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
35%
én csak szimplán feleslegesnek tartom. huszonéves vagyok reformátusnak kersztelve de nem gyakorlom ezt a vallást, kifejezetten zavar hogy évről-évre járnak szedni egyházadó néven a pénzt ami régóta már csak egyházközségi hozzájárulás és önkéntes alapon kéne működnie de konkrét összegekben meghatározzák. (vidéki kisváros, gondolom itt bármit meg lehet tenni) nem tudom emberek, számomra annyira egyértelmű hogyha születik egy gyerekem megadom neki a lehetőséget hogy szeretne-e egyáltalán vallásos lenni, és ha igen, miben hinne pontosan. amikor elég érett hozzá hogy eldöntse. nem kényszerítem bele semmibe. 12 évvel idősebb nővéren zokon vette mikor nem mentem el az unokahúgom keresztelőjére és ezt megemlítettem utána. túl sokakra jelen van még a szokás hatalma azt hiszem
2018. jan. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Molyember ***** válasza:
83%
Mivel a gyerek később ateista is lehet, és akkor számára pont mindegy, hogy kiskorában meglocsolta-e egy jelmezes ember vízzel, vagy sem, ezért nem gondolnám, hogy erőszakos térítés lenne.
2018. jan. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
A te világnézetedben nem csak annyit jelent a keresztelés hogy kap pár csepp vizet a csecsemő?
2018. jan. 1. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
32%

Engem kiskoromban kereszteltek meg. Felesleges volt. Ateista vagyok. Teljesen egyet kell értsek veled, kérdező. Ezt az egész vallási butaságot nem értem minek nyomatják ennyire. Én törvényben szabályoznám, hogy csak akkor lehessen valláshoz csatlakozni, ha már tisztán látod a dolgokat, nem csak a nagyi kérésére, hagyományból.

16/F

2018. jan. 1. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%
nem, minden szülő igyekszik a gyerekét úgy nevelni és neveltetni ahogy az szerinte helyes, és ez még nem kényszer, pl abban h a gyereket beoltatod miközben nem kérded meg esetleg nem oltásmegtagadó e, iskolába járatod és még sorohalnám mondhatni "erőszakosabb" mintha megkeresztelnéd
2018. jan. 1. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
23%

De, az.


Már a 16. századi vallási eszméknél tartasz, hajrá :)


[link]

2018. jan. 1. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!