Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan bánhatta meg,...

Isten hogyan bánhatta meg, hogy embert teremtett? Mózes I.6:6 Ezek szerint ő sem lát a jövőbe?

Figyelt kérdés
2018. jan. 3. 10:47
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"Pár ezer éve még a megbán szót használták, de ez ne zavarjon"

Tudom, épp erről szólt a kérdés. Még mindig.

Elsőre sem volt értelme, hiába ismétled.


"Ja, persze ezek után gondolom az sem zavar, hogy a özönvízről is Mózes beszélt és nem az Isten. "

És ez min változtat szerinted?

Azt ne mondd, hogy szerinted Mózes küldte az özönvizet!


"Szia.talaltam egy ojan magyarazatot a kerdesedre ami engem meggyozott es remelem neked is hasznos lessz.Amikor a héber ná·chamʹszo abban az értelemben szerepel, hogy ’sajnálatot érez’, akkor a legtöbbször Istenre vonatkozik. "

Az a baj, hogy igazából nem változtat a jelentésen, hogy más szót használsz.

Mik a tények a Biblia alapján?

Isten teremt, és azt mondja hogy az jó.

Isten rájön hogy mégsem jó amit teremtett, ezért inkább eltörli (a nagyját).

Na most az hagyján, hogy ezek szerint Istennek fogalma sem volt róla, mi fog történni később (vagy esetleg előre erre készült, hogy lemészárolja a saját teremtését, de ez meg még rosszabb képet fest róla), de még tévedett is, amikor azt hitte, hogy amit teremtett, az jó.

2018. jan. 3. 13:44
 12/24 KZitus ***** válasza:

Szia


A 2Péter 2:9 szavai is a 9-es hsz válaszát támasztja alá:

"Ezért hát Jehova tudja, hogyan szabadítsa meg a próbából azokat, akik odaadóan szolgálják őt, az igazságtalanokat ellenben fenntartsa arra, hogy az ítélet napján el legyenek pusztítva,"

2018. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Mik a tények a Biblia alapján?


"Isten teremt, és azt mondja hogy az jó."

Stimmt.


"Isten rájön hogy mégsem jó amit teremtett, ezért inkább eltörli (a nagyját)."

Bíííp.

Kihagyod a képletből a bűnbeesést.

A bűn ugye büntetést von maga után.

Noé idejében az emberek gonoszsága megsokasodott a Földön. Noé családja kegyelmet talált. Miért? Miért nem irtott ki mindenkit Isten?


A másik: jövőbelátás. Ennek itt nincs értelme, mert azt jelentené, hogy Isten korlátozva lenne a teremtése által.

2018. jan. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
50%
Egyre cifrább válaszok jönnek.
2018. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

"Kihagyod a képletből a bűnbeesést. "

Dehogy hagytam ki. Épp ezt írtam, Isten rájött hogy tévedett, és amit teremtett, az nem jó.


Meg ha már itt tartunk, az hagyján hogy az emberek nem jók, de igazából a világ maga sem. Az élőlények folyamatos küzdelemben állnak, a világ teli van katasztrófákkal, amik a rendszer működésének részei, stb.

Isten biztos otthon felejtette a szemüvegét, ha ezt a világot ő jónak látta

2018. jan. 3. 18:31
 16/24 anonim ***** válasza:

"Dehogy hagytam ki. Épp ezt írtam, Isten rájött hogy tévedett, és amit teremtett, az nem jó."

Ja, hogy szerinted Isten nem csak jót teremtett. A gonoszt is Ő teremtette?

Na nem. Akkor használd a keresőt, volt már ilyen kérdés.


"Meg ha már itt tartunk, az hagyján hogy az emberek nem jók, de igazából a világ maga sem."

A bűn egy kór, ami megfertőzte a világot. Azelőtt a világ is jó volt. Erre a bűn nélküli világra mondta Isten, hogy jó.

2018. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

"Ja, hogy szerinted Isten nem csak jót teremtett"

Ez nem vélemény kérdése. Isten maga is megbánta hogy embert teremtett, tehát Isten olyat teremtett, ami nem jó.


"A bűn egy kór, ami megfertőzte a világot."

Lehet, de nem is a bűnről beszéltem. Hanem pl földrengésekről, árvizekről, stb. Ha a víz körforgása nem működne, nem létezhetne élet -legalábbis ebben a formában- a bolygón. Viszont mivel a rendszer működik, ez azzal jár, hogy pl egyes folyók néha megáradnak. Jó párszor okozta már hasonló eset emberek halálát is.

Ehhez pedig semmi köze senki bűnének, egyszerűen így működik a világunk.

Na most akkor Isten vagy tévedett, amikor azt képzelte, hogy ez így jó, vagy Isten annyira béna, hogy ez volt a maximum, amit össze tudott hozni. Tehát akkor végül is nem is isten.

2018. jan. 3. 23:44
 18/24 anonim ***** válasza:

"Isten maga is megbánta hogy embert teremtett, tehát Isten olyat teremtett, ami nem jó."

Ez meg hogy jön neked össze?

Akkor utoljára: Isten jónak teremtette az embert. Az ember behozta a bűnt a világba. Isten jó, minden ami "nem jó" ellenkezik Isten természetével. A bűnnek büntetése van. Noé idejében "az emberek szívének gondolatja szüntelen csak gonosz".

Innen rakd össze.


"Lehet, de nem is a bűnről beszéltem."

Azt próbáltam mondani, hogy a "minden jó" dologba nem férnek bele a természeti katasztrófák, tehát addig nem voltak.

2018. jan. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"Akkor utoljára: Isten jónak teremtette az embert. "

Ezek szerint maximum szerette volna jónak teremteni, csak nem sikerült neki.


"Azt próbáltam mondani, hogy a "minden jó" dologba nem férnek bele a természeti katasztrófák, tehát addig nem voltak"

Azt a részt nem értetted, hogy a világunk alapvető működésének része az időnkénti katasztrófa?

Nagyon leegyszerűsítve, ha nincs víz, az ember szomjanhal, de ha van víz, akkor mindig ott a potenciális esély egy áradásra is.

Vagyis ha Isten teremtette a világot, akkor Isten teremtette olyanra, amivel együtt járnak a rossz dolgok is. Vagyis mégsem tudott jót teremteni?

2018. jan. 4. 02:08
 20/24 anonim ***** válasza:
Biztos nem használja a képességét, mert nem szereti a spoilereket.
2018. jan. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!