Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy az egyes vallások...

Igaz, hogy az egyes vallások lényegében mind ugyanabban az istenségben hisznek? A keresztény Isten, Allah, Jehova tulajdonképpen ugyanaz?

Figyelt kérdés

2018. jan. 12. 13:20
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
11%

"Ne tereld a témát! Azt mondtad, a Biblia hamisított, majd károgtál egyet, hogy a legkorábbi szövegtöredékek sem Jézus korából valók. Viszont azok a szövegek mind megegyeznek a mai Bibliával."


Tudsz mutatni valamit Jézus korából? Itt egy kis olvasmány neked:


[link]


Láthatod hogy a legkorábbi szövegtöredékek is Jézus után 150-200 évesek. A bibliakutatók álláspontja szerint nem lehet tudni pontosan kik írták az Újszövetség könyveit.



"Azaz innen már csak egy módon igazolhatod magad, ha mutatsz egy korábbi szövegrészletet, ami eltérő verzióját tartalmazza valamelyik Bibliai könyvnek. Nem apokrif, Bibliai könyv!"


Amit te Bibliának nevezel azt Jézus után többszáz évvel később rakták össze emberek. Ha a jelenlegi 4 evangélium helyet másik négyet választanak, most azokat védenéd :) Az apokrifék másképp írják le Jézust. Honnan tudod melyik igaz?



Ezt a kérdést például nemrég írták ki. Arról van benne szó hogy Márk evangéliumába a Jézus feltámadására vonatkozó rész későbbi betoldás. Tehát odahamisították. Ha végigolvasod láthatod hogy egy teológus hallgató is igazolja ezt.


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2018. jan. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:

Miért kéne nekem bármit mutatni? Te vagy az aki általánosan elfogadott ismereteket próbál tagadni. Azaz rajtad a bizonyítás terhe, neked kellett volna valamit felmutatnod.

De mivel nem sikerült, ahogy mondtam:

Ha ez nem megy, akkor innentől magyarázkodhatsz ahogy akarsz, csak azt bizonyítottad hogy bár fanatikus módon próbálod gyalázni a Bibliát, közben csak a levegőbe beszélsz.

Ennyit rólad!


Ui.: A linkelt kérdésnél nem ártott volna a válaszokat is elolvasnod.

2018. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
11%

Ha nincsenek érvek akkor marad a mellébeszélés? :) Még teológushallgatóknak is úgy tanítják hogy egyes Bibliai versek későbbi betoldások. Ennyit erről.


Egyébként is elkanyarodtunk a kérdéstől. Nem tisztáztad azt az ellentmondást, hogy ti keresztények hogy tarthatjátok igaznak a zsidó vallás istenképét és a keresztény istenképet is miközben a kettő nagyon eltér. Csak hogy még logikusabb legyen a dolog, az iszlám vallás istenképét hamisnak találjátok, ami amúgy lényegében megegyezik a zsidó istenképpel.

2018. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sok újat megtudtam.
2018. jan. 14. 11:03
 45/58 anonim ***** válasza:
Na jó. Bocs,nem olvastam végig az összeset, ha vki már leírta volna. De ez most idegesít. Én keresztény vagyok,és nagyon szép magyar vallásom van, unitárius vagyok. Az unitariusok pedig keresztények és Szentháromság tagadok egyszerre! "Egy az Isten."
2018. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

"Nem tisztáztad azt az ellentmondást, hogy ti keresztények hogy tarthatjátok igaznak a zsidó vallás istenképét és a keresztény istenképet is miközben a kettő nagyon eltér."


Azért keresztényként azt hozzá szeretném tenni, hogy a zsidó vallás "istenképe", és a keresztény vallás "istenképe" megegyezik. Ha dióhéjban akarom leírni Neked: mi keresztények úgy tekintünk az Újszövetségre, mint az Ószövetség szerves folytatása. Egyik nélkül nem létezik a másik. Isten terve az Ószövetség és a benne lévő törvények amelyeket adott, hogy rámutassanak az ember bűneire és bűnös természetére, de Isten terve az Újszövetség is, hogy bemutassa a megváltás Útját ezen bűnök alól.

Az Ószövetség tehát képet fest Istenről, az ő természetéről (és ha jobban utána jársz akkor már Jézus Krisztusról is), ami zárójelben jegyzem meg elvileg lehetetlen lenne hiszen többszáz év különbségek vannak az írások között, de mindezt feloldozzák azok a szövegrészek amelyeket az Ószövetségben olvasni, pl.: a báránykép (ha úgy vesszük áldozati vs az örök és mindent elfedő áldozat), vagy Dávid vonala, amely kétséget kizárólag már előre vetített nekünk mindent Isten tervéből, vagy ha egy közelebbi példa kell akkor II. Móz. 12:46: "Csontjait nem törik meg"


A félreértés gyakran abból van, hogy a zsidók nem ismerik el Jézust megváltóként, így ezt sokan gyakran összemossák azzal, hogy a keresztény Isten és a zsidó Isten eltérő. Valójában a Messiás kép, ami eltérő, hiszen a zsidók azóta is a Messiást várják (amely teszem hozzá már megérkezett, csak a gőgösség gyakran felül írja a racionalitást, azonban az is le van írva, hogy ez a nézetük meg fog változni).

2018. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

"Azért keresztényként azt hozzá szeretném tenni, hogy a zsidó vallás "istenképe", és a keresztény vallás "istenképe" megegyezik."


Biztos hogy nem. Keresztények többsége a szentháromságban hisz, és abban hogy Jézus Isten fia, tehát szerintük ő is Isten. A zsidó vallás ezt határozottan elutasítja. Ők egy Istenben hisznek Akinek nincs gyereke és nem született. Ők is várnak egy messiást, de nem Istent vagy Isten fiát hanem embert. Kérdezz meg ezzel kapcsolatban egy zsidót. Valójában a zsidó és az iszlám vallás istenképe megegyezik és a két vallás követtői kölcsönösen elismerik hogy ugyanabban az Istenben hisznek. Ezért megmosolyogtató számomra mikor keresztények azt írják a zsidó vallás istenképe, és a keresztény vallás istenképe megegyezik, de az iszlám vallás istenképe eltér.

2018. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

"Valójában a zsidó és az iszlám vallás istenképe megegyezik és a két vallás követtői kölcsönösen elismerik hogy ugyanabban az Istenben hisznek. Ezért megmosolyogtató számomra mikor keresztények azt írják a zsidó vallás istenképe, és a keresztény vallás istenképe megegyezik, de az iszlám vallás istenképe eltér."


Akkor gondolom te is egyetértesz velünk, hogy Isten (Allah) egy népet választott ki, mégpedig egyedül a zsidókat.

2018. márc. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

"Akkor gondolom te is egyetértesz velünk, hogy Isten (Allah) egy népet választott ki, mégpedig egyedül a zsidókat."


Nem. Az iszlám vallás szerint Isten minden néphez küldött prófétákat. Egy ilyen nép a zsidó is akikhez több próféta is érkezett. A Korán ír arról hogy volt egy egyesség Isten és a zsidók között de azt a zsidók megszegték. Nem hallgattak a prófétákra, volt olyan próféta akit megöltek és Jézust is meg akarták ölni. Mondjuk ezt sosem értetem zsidók hogy gondolják. Szerintetek Isten csak a zsidókkal áll szóba és csak hozzájuk küldött prófétákat? A több milliárd embert pedig magára hagyja? Igazságos Isten tenne ilyet?

2018. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

"Biztos hogy nem. Keresztények többsége a szentháromságban hisz, és abban hogy Jézus Isten fia, tehát szerintük ő is Isten. A zsidó vallás ezt határozottan elutasítja. Ők egy Istenben hisznek Akinek nincs gyereke és nem született. Ők is várnak egy messiást, de nem Istent vagy Isten fiát hanem embert."


Azt is fontos kiemelni, hogy amin most vitázunk az a Messiás személye, nem pedig Isten maga. Amiről a kérdés szólt, az az Isten személye. Mint írtam Isten természetét legjobban az Ószövetség adja vissza.

A Messiás viszont ettől függetlenül nem törli el az Ószövetségben leírtakat, hanem beteljesíti azt. Azt nem vitatom, hogy meglehetősen eltérőek a nézetek a Személyével kapcsolatban és emiatt nehéz általános kijelentést tenni ezzel kapcsoltban, hiszen ezek a nézetek befolyásolják az Istenről alkotott képet is, pedig teszem hozzá nem lenne helyes. Isten személye nem változott semmit sem az Ószövetségbeli Istenhez képest.


A zsidók által várt Messiással kapcsolatban laikus vagyok, így csak idézni tudok:


"Halandó emberi lény lesz, akinek emberi szülők a szokásos módon adnak életet. A hagyomány szerint Dávid király egyenes ági leszármazottja lesz, s valóban számos zsidó család van, amely ezzel az eredettel büszkélkedhetik."

forrás: [link]


Jézust én ilyennek festeném le. Ha félre teszem azt, hogy ki milyennek magyarázza a személyét, tisztán az alapján mondható, amit a Biblia leír Jézusról, már az Ószövetséget is beleértve. Én ilyennek látom az eredetét is, sőt a személyiségét is hasonlóképp, Ő magát is ilyennek látja a Biblia szerint. Az "Emberfia" kifejezés pontosan erre utal amit oly sokszor használ. Pál apostol írja ezt róla:

"Az ő Fiáról szól ez az evangélium, aki test szerint Dávid utódaitól származott, a Szentlélek szerint pedig a halottak közül való feltámadásával Isten hatalmas Fiának bizonyult."

Pál, azaz Saul mint zsidó származású apostol szerintem pontosan tudta, hogy milyen Messiásról ír az Ószövetség vagy milyet vár a zsidó nép. Ha az általa leírtak ütközésben lettek volna az Ószövetséggel, akkor ellentmondás lenne az egész írás önmagával.


A leszármazotti vonal forrása:

[link]

2018. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!