Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért mondják azt a jobboldali...

Miért mondják azt a jobboldali gyermekesek (jelentős része) hogy a tudatos gyermektelenség "bűn" és keresztényellenes?

Figyelt kérdés
Ilyenről szó sincs a Bibliában és amúgy is magánügy!

2018. jan. 14. 11:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is undorító, ahogy a nagycsaládosokat illette az egyik hozzászóló. Magam is sok testvérrel nőttem fel, a szüleimre nézve érzem mélységesen sértőnek azt, amit a kedves válaszoló írt. Bár egy ilyen oldalon nincs következménye annak, amit írunk, jobb lenne, ha figyelnénk arra, hogy ne bántsunk meg ok nélkül másokat.
2018. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
39%

Isten ezt az utasítást hagyta az embernek:


"És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon." (1 Móz 1:28)


A szaporodásunk,isteni akarat,de az ellen is szabad lázadni.

2018. jan. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%

"És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet"

MEGÁLDÁ

Nem parancsolá, hanem megáldá.

2018. jan. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Tévedsz van egy rakat ilyen ige. Példának okáért:


Zsoltárok 127:3-5:


"Ímé, az Úrnak öröksége, a fiak; az anyaméh gyümölcse: jutalom. Mint a nyilak a hősnek kezében, olyanok a serdülő fiak. Boldog ember, aki ilyenekkel tölti meg tegzét; nem szégyenülnek meg, ha ellenséggel szólnak a kapuban."


Amúgy túlzás hogy bűn a gyermektelenség, csak a bibliai alapú világnézet erősen támogatja a gyerekvállalást...

Az elég demagóg beszólás hogy önzőség gyereket vállalni azért hogy idős korban melletted legyen. Ha én mondanám ennek pepitáját hogy önzőség gyereket nem vállalni azért hogy magadra pazarold az energiádat és pénzedet, és akkor feltételezem eléggé megsértődnél...

2018. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%

Mégis, kivel szemben lenne önzés?

A NEM LÉTEZŐ gyerekkel szemben?

Ennek a kijelentésnek pontosan annyi értelme van, mint a nullával való osztásnak.

2018. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
71%
#17 tudod, nem tönkretenni a saját, a párod és egy gyerek életét mert tudod hogy nem lennél jó szülő önzés, de azért szülni hogy majd öregen kizsarold belőlük hogy eltartsanak és mindenhol tudj azzal takarózni hogy neked gyerMeked van, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaz nem.
2018. jan. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
19%

Üdv!


Hogy a jobboldaliak miért mondják, és valójában mekkora hányaduk, azt nem tudom,de a tudatos gyermektelenség szerintem hülyeség. A döntés inkább tudatlanságból származik, így eleve nehéz tudatosnak nevezni. A tudatlanság pedig önmagunkkal szemben elkövetett bűn.

2018. jan. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
95%
Engem csak az érdekelne, hogy ezek az emberkék tudatában vannak annak, hogy 7.4 milliárdan vagyunk a Földon? (Egy kis viszonyitási alap, 1960-ban csak 3milliárdan voltunk.) Az népesség aggasztóan gyorsan növekszik, és ez fogja a kihalashoz vezetni az emberiseget.
2018. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
*A
2018. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
#17 miért is tudatlanság? Mit nem tudok pontosan? Mikor a kistestvérem született már voltam annyi idős hogy emlékezzek és felfogjam mi történik és már akkor láttam anyámat acsászármetszés után szétvágva, felébredtem éjjel pár óránként a gyereksírásra, az egyészet átéltem és köszi de nem, pontosan tudom hogy nem lennék jó anya, nincs türelmem, öcsém is megtéptem párszor, az tudatlanság hogy nem akarok gyereket mert félek hogy elönti az agyam a s..r és a kádba folytom? Az sokkal tudatosabb lenne ha megszülném és bántalmaznám? Mert akkor inkább leszek "tudatlan"
2018. jan. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!