Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van Isten? Miért nem szól?

Hol van Isten? Miért nem szól?

Figyelt kérdés

Évek óta keresem, több felekezetet is megjártam, nap mint nap olvasom a Bibliát, imádkozok, de semmi.Egyetlen választ, egyetlen apró utalást sem kaptam rá soha, hogy Isten figyelne rám.

Ezek után honnan kéne tudnom hogy egyáltalán létezik-e? Hisz semmi jelét nem adja!


2018. jan. 15. 14:22
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
37%

"Tudod, ha igaz lenne a Biblia, nem is kéne..."

Akkor ezek szerint igaz, mert nem is kell nekem azt tenni. Köszi a megerősítést!

2018. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
51%
Nem létezik, 7 év elpazarolva, örülj, hogy most jöttél rá, valaki az egész életét így éli le.
2018. jan. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:

"jut eszembe, talán ez segít: ha most egy tündér hopp! visszaadná a 7 évet - amit siratsz, hogy elpazaroltad- mire fordítanád?"

Bármi másra, amiről legalább látom, hogy működik.


"Akkor ezek szerint igaz, mert nem is kell nekem azt tenni. Köszi a megerősítést!"

Nem ezt írtam. Alapvető illem hogy ha válaszolni akarsz valakinek, akkor arra válaszolsz, amit ő mondott, nem pedig kiforgatod a szavait! Szégyelld magad!


"Nem létezik, 7 év elpazarolva, örülj, hogy most jöttél rá, valaki az egész életét így éli le."

Nem tudom. Nehéz feladni, nem tudom hogy fel akarom-e, de nagyon rossz hogy eddig a hit és a valóság összevetése nem tartogatott mást, csak csalódást...

2018. jan. 15. 16:06
 14/43 anonim ***** válasza:

"Bármi másra, amiről legalább látom, hogy működik. "


Ezt pontosítanád? Fontos lenne. Egyébként a többit elolvastad? amit ajánlottam, mait szóltam. Segítő lehet, ha megpróbálod megérteni.

2018. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:

A hiteddel van probléma. Ha van hited. Lehet, hogy már nincs. Mindenféleképpen bizonyosságot akarsz Istentől vagy Istenről. A hit nem ilyen.

"A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés." (Zsidók 11:1)

"Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van; és megjutalmazza azokat, akik őt keresik." (Zsidók 11:6)

Isten ma már nem szól úgy, mint az ószövetségi prófétákhoz és nem tesz nagy csodákat. Ha szól akkor csak nagyon csendben, ezért nehéz Őt meghallani ebben a hangos, zűrzavaros világban, de ha figyelsz, elcsendesedsz, nyitott szívvel és lélekkel keresed Őt akkor megtalálod. De ha híján vagy az alázatnak, szerénységnek, ha türelmetlen vagy akkor nem tud veled beszélni. Isten mindenkire figyel, mert Neki minden élet fontos, Ő nem csak megalkotott minket, de gondoskodik is rólunk, amit teljesen természetesnek veszünk. Azt gondoljuk, hogy jár nekünk az ennivaló, innivaló, dolgozhatunk, van tető a fejünk felett, vannak szép ruháink. Ezeket már nem is köszönjük meg, mert ez jár nekünk. Gyakran vagyunk elégedetlenek, gyakran követelőzünk, ha nem kapunk figyelmet, ha nem vagyunk a középpontban akkor rosszul érezzük magunkat és meg vagyunk sértődve. Bele gondoltál már, hogy hány millió vagy milliárd ember nem figyel Istenre? Még jó, hogy Ő nem szokott megsértődni.

Hozzám sem szól Isten, mert amit akart már elmondta és leíratta a Bibliában. De figyel rám, itt van mellettem, mert megígérte. Áldásait és útba igazításait minden nap érzem.

2018. jan. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
43%

''Tudod, ha igaz lenne a Biblia, nem is kéne...''


Kedves Kérdező!


Ha te úgyis jobban tudod, miért minket kérdezel?

2018. jan. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

"Ha szól akkor csak nagyon csendben, ezért nehéz Őt meghallani ebben a hangos, zűrzavaros világban, de ha figyelsz, elcsendesedsz, nyitott szívvel és lélekkel keresed Őt akkor megtalálod."

Ha 7 év folyamatos keresés után is tojik rám, akkor tévedtem, és a keresztény Isten nem olyan, akit érdekelnének a teremtményei.


"Azt gondoljuk, hogy jár nekünk az ennivaló, innivaló, dolgozhatunk, van tető a fejünk felett, vannak szép ruháink. Ezeket már nem is köszönjük meg, mert ez jár nekünk"

Nem, ezeket azért nem köszönjük meg, mert ezt mi értük el. Én dolgozom meg érte, hogy ehessek, ihassak, nem Isten. Én tanultam hogy olyan munkám lehessen amiből megélhetek, nem Isten adta a munkát vagy a tudást.


"Ha te úgyis jobban tudod, miért minket kérdezel?"

Annyi hívő állítja hogy megtalálta Istent. Gondoltam legalább egy-kettő csak akad már, aki nem a levegőbe beszélt, amikor ilyesmit állított, és képes válaszolni egy ilyen kérdésre.

2018. jan. 15. 17:37
 18/43 anonim válasza:

Istentől eltávolodva élünk,elszakított világban

hinni kell,és hit,hogy érezed,küldi a jeleket neked is

csak nem veszed észre..


Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istent keresi, annak hinnie kell, hogy ő van; és megjutalmazza azokat, akik őt keresik." (Zsidók 11:6)

2018. jan. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

"hinni kell,és hit,hogy érezed,küldi a jeleket neked is"

De mégis milyen jeleket?

2018. jan. 15. 17:46
 20/43 anonim ***** válasza:

"Az Úr..nem mond ki semmit, nem rejt el semmit, hanem jelez."

Hérakleitosz

Kérdezd azokat, akikről írod, "megtalálta Istent".


Nekem a megismerő képesség, a bennem élő világ világossága, az ihlet az intuíció állapotában érezhető. Nem tudom elmondani. De hiába tanulok én, érek el valamit- a kegyelemből kapott világ világossága az, amitől értek, amitől beszélni tudok, amitől értem a szót. "Az embernek Logosza van" - Hérakleitosz ezt is tudta már. Úgyhogy a hálaadás nagyon nem fölösleges - bár küzdeni kell mindenért - hálát adok. Miért? hogy: Vagyok.


Alkotás közben - az ihlet révén - jelen van a Teremtő. Másoknak átadni az alkotást lehet - magát az élő, eleven élményt nem.

Weöres írt ezekről még a leghasználhatóbban. Olvasd őt. A vers születése (doktori értekezése volt), vagy még inkább A teljesség felé - művét és persze a verseit.


Az alkotás befogadásakor (katharzisz) ugyanaz az isteni erő hat, mint az alkotás születésekor.

Ez is szép, egyszerű, nemes, játékos és igaz:


József Attila: ISTEN


Hogyha golyóznak a gyerekek,

az isten köztük ott ténfereg.

S ha egy a szemét nagyra nyitja,

golyóját ő lyukba gurítja.


Ö sohase gondol magára,

de nagyon ügyel a világra.

A lányokat ő csinosítja,

friss széllel arcuk pirosítja.


Ö vigyáz a tiszta cipőre,

az utcán is kitér előre.

Nem tolakszik és nem verekszik,

ha alszunk, csöndesen lefekszik.


Gondolatban tán nem is hittem.

De mikor egy nagy zsákot vittem

s ledobván, ráültem a zsákra,

a testem akkor is őt látta.


Most már tudom őt mindenképpen,

minden dolgában tetten értem.

S tudom is, miért szeret engem -

tetten értem az én szívemben.


*

2018. jan. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!