Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van Isten? Miért nem szól?

Hol van Isten? Miért nem szól?

Figyelt kérdés

Évek óta keresem, több felekezetet is megjártam, nap mint nap olvasom a Bibliát, imádkozok, de semmi.Egyetlen választ, egyetlen apró utalást sem kaptam rá soha, hogy Isten figyelne rám.

Ezek után honnan kéne tudnom hogy egyáltalán létezik-e? Hisz semmi jelét nem adja!


2018. jan. 15. 14:22
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

"7 évet öltem a kutatásba"


Milyen jelet vársz? Isten megsegít téged, mi többet akarsz ennél?

2018. jan. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

Ne aggódj semmit se! Azt a 7 évet a legjobb dologra fordítottad!

Én ma azt tanultam meg, hogy semennyire sem vagyok alázatos, a düh jön, és átveszi az irányítást! Szégyenlem magam, hogy engedtem a dühnek. Az egóm széttaposták, és igazuk volt, ezt belátom!

Isten szabad akaratot adott, tehát látszólag dönthetünk, hogy mit teszünk: hiszünk benne, vagy sem.

Mi elítélünk mindenkit valamiért, de ez a legrosszabb dolog! Miért tesszük? Mindenkiben a rosszat keressük, magunkról meg azt hisszük, hogy tökéletesek vagyunk?

Saját magunknak csináljuk a fájdalmat csak.

Én már 6-7 éve keresem Istent, azt mondják, csak az alázatos ember értheti meg Őt. Én nem vagyok elég alázatos? Kérdem magamtól, a választ nem is tudom. Mit jelent alázatosnak lenni?

Nem tudom, mit jelent ez?

2018. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 KZitus ***** válasza:

Szia


nincsen messze senkitől sem. Ezt mondja magáról Isten a Bibliában:

Cselekedetek 17:24–27

"Isten, aki alkotta a világot, és mindent, ami abban van, aki égnek és földnek ura, kézzel készített templomokban nem lakik, sem emberi kezek nem szolgálják ki őt, mintha szüksége volna bármire is, hiszen ő ad mindenkinek életet, leheletet és mindent. És egyetlen emberből alkotta az emberek minden nemzetét, hogy lakjanak az egész föld színén, és kiszabta a meghatározott időket és az emberek lakóhelyének határait, hogy keressék Istent, sőt, tapogatózva keressék őt, és meg is találják, bár a valóságban nincs messze egyikünktől sem."


Talán kérned kellene Tőle a segítségét valamennyiszer olvasod a Szavát.


22-es hsz


"Én már 6-7 éve keresem Istent, azt mondják, csak az alázatos ember értheti meg Őt. Én nem vagyok elég alázatos? Kérdem magamtól, a választ nem is tudom. Mit jelent alázatosnak lenni?

Nem tudom, mit jelent ez?" - erről szeetnék írni Neked :-)


Az alázatosságot Istentől kell megtanulni/eltanulni.

Némelyek talán meglepőnek tartják, hogy Jehova Isten, aki a leghatalmasabb és legdicsőségesebb személy a világegyetemben, a legkiválóbb példa az alázatosságban. Dávid király ezt mondta Jehovának: „Megmentő pajzsodat adod nekem, jobb kezed fenntart, és a te alázatosságod tesz naggyá engem” a Zsoltárok 18:35-ben. Amikor Dávid alázatosnak nevezte Jehovát, egy olyan héber szót használt, amelynek az alapjelentése ’meghajol’. Ugyanabból a szógyökből az „alázaton” kívül más szavak is származnak, például a „szerénység”, a „szelídség” és a „leereszkedés”. Jehova alázatosságot nyilvánított ki, amikor lehajolt, hogy a tökéletlen Dáviddal foglalkozzon, és felhasználta mint az őt képviselő királyt. A 18. zsoltár felirata szerint Jehova megvédte és támogatta Dávidot, kiszabadítva „minden ellensége kezéből és Saul kezéből”. Dávid tisztában volt azzal, hogy minden nagyság és dicsőség, amely királyként az övé lehet, azon múlik, hogy Jehova alázatosan felkarolja-e őt. Ez a felismerés segített Dávidnak, hogy alázatos maradjon.

Jehova nemcsak nagyfokú alázatosságot tanúsít azáltal, hogy foglalkozik a tökéletlen emberekkel, hanem arra is kész, hogy irgalommal bánjon az alázatosakkal, sőt fölemeli, vagyis fölmagasztalja azokat, akik megalázzák magukat. Zsoltárok 113:4–7

"Jehova magasan felette áll minden nemzetnek,

dicsősége az eget is túlszárnyalja.

Kicsoda olyan, mint Jehova Istenünk,

aki a magasságban lakik.

Lehajol, hogy széttekintsen égen és földön,

és fölsegíti az alacsony sorút a porból.

Fölemeli a szegényt a hamuból,.." - veled miért ne tenné ezt meg?

2018. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
47%

Isten mindenütt közöttünk van,és folyton kommunikál hozzánk,csak kevesen értik,érzékelik ezt a kommunikációt.


Mondjuk,hogy némelyek szemei beszédesek,míg másoké "semmitmondó".


Isten rendszerint nem úgy kommunikál,mit Jani,vagy Mari.

Néha embereket indít(ihlet)szavai közvetítésére,ha nem fogod fel ihletését.Máskor egy madár dalban,szellőben,balesetben,betegségben,hihetetlen"véletlen"eseményben szól hozzánk.


Az,aki elszajkózza betanult imádságát,és sosem várja meg Isten válaszát,ne várja,hogy megismerje hangját!

2018. jan. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Kérdező!

A te Isten keresésed nem volt őszinte, ez kiderül a hozzászólásokra írt válaszaidból. Te egy olyan istent szerettél volna aki teljesíti minden kívánságodat, mivel ez nem így történt, most csalódott vagy és dühös, talán ezért tojik rád. Hol van leírva a Bibliában az, hogy Isten úgy cselekszik ahogyan mi szeretnénk? Ő úgy cselekszik ahogyan nekünk a legjobb. A hatalom, az elismertség, a gazdagság, amit sokan áhítanak és ennek hiányában elégedetlenek, nem kellenek az üdvösségünkhöz. Ez mind inkább a világhoz köt bennünket, amiről tudjuk, hogy a kárhozatra visz. A képességeidet és a körülményeidet, melyek által tanulhattál és jó munkához juthattál, Istennek köszönheted, tehát a jelenlegi javaidért hálával tartozol Neki. Születhettél volna egy alkoholista apa és anya gyermekeként, egy olyan családba, ahol mindennaposak a veszekedések és az erőszak, ahol ennivalóra sem jutott volna pénz nemhogy szép ruhákra. Akkor valószínűleg már tizenévesen elszöktél volna otthonról és most megfelelő képesítés nélkül takaríthatnál valahol.

Sajnálom, hogy nem sikerült Isten gyermekévé válnod, sajnálom, hogy nem sikerült megismerned az egyetlen, élő, igaz Istent. Sajnálom ha az örök életedet el akarod cserélni pár évnyi értelmetlen földi jólétre, csillogásra amiért cserébe lehet, hogy el kell adnod a lelkedet.

2018. jan. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 imakommandós ***** válasza:
7%

Úgy állitod be, mintha elvesztegettél volna 7 évet, de az igazság az, hogy Isten az istenkeresőket nevezi értelmeseknek.

Isten amikor letekint akkor ilyeneket keres mint Te.

Isten elrejtett titkokat a Szentirásban amelyeket csak annak fed fel akik szorgalmasan keresik Őt. Ilyen pl a Krisztusról szóló kijelentés. Ne nyugodjál addig amig fel nem ragyogtatja a Szentlélek a szemeid előtt, hogy ki is valójában Krisztus. Az olyan lesz mint amikor felkapcsolják a villanyt.

Azt egyébként nem hiszem el, hogy 7 év alatt nem szólt hozzád Isten, mert 7 évig senki se tartana ki a semmiért, valószinű már megragadtál kijelentést Krisztusról, és azért keresed ilyen hosszú ideje Istent mert Ő vonz téged!

Ha nem vonzoot volna akkor nem létezne ez a kérdés sem.

Szóval nem születtél még újjá, és nem vettél Szentlelket.

De sok mindent nem tudunk rólad. Mi a helyzet a megtéréssel és az ehhez illő cselekedetekkel???

Komolyan veszed e a megszentelődest stb?

2018. jan. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
29%
A pszichiátrián kerested? Ott biztos találnál közvetítőt hozzá.
2018. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
52%
Istent nem lehet szavakban leírni! Az Ő fensége túlmutat mindenen! Felfoghatatlan! De mi persze próbáljuk megérteni, megismerni. Ezzel semmi baj nincs! De lássuk be, hogy a mi kereteink végesek, az Övéi pedig végtelenek!
2018. jan. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
58%

Sokunk meg tapasztalja Isten jelenlétét.


Amit el tudok képzelni hogy a problémád lehet:


1) Azt várod hogy Isten úgy mutassa meg magát, hogy jelet kérsz, erre lecsap egy villám melléd.

Valójában sokszor nem vesszük észre Istent: Mint amikor a falut elönti az árvíz, a pap felmászik a templom toronyra, arra jár a mentőcsónak, de a pap elutasítja mondván hogy "engem úgyis megsegít az Isten". Aztán mégis megfullad, a Mennyben megkérdezi Istent hogy "Uram miért nem segítettél meg engem?". Erre Isten: "Hát küldtem érted egy mentőcsónakot...".


2) Olyan kéréseid vannak Isten felé, amik nem biblikusak. Például te nem akarsz szenvedést, viszont Jézus épp még több szenvedést ígér meg azoknak akik őt követik, amely szenvedést vállalni kell Jézusért.

Ennek egy szándékosan felnagyított, extrém példája mondjuk ha olyanért imádkozol hogy "Ohh Uram essen már pénz az égből légyszi! Ámen."


Kérd azt Istentől hogy segítsen olyanná formálni amilyen ő akarja hogy legyél!

2018. jan. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
52%
Kedves kérdező: Nyitott szívvel és lélekkel kell bűn bocsánatot kérni Istentől a gyarló emberi természetűnk miatt a lehető legőszintébben imádkozni Hozzá és elismerni hogy egyedül csak Ő tudja minden bajra az orvosságot és akkor idővel majd meg mutatkozik ha akar.
2018. jan. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!