Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol van Isten? Miért nem szól?

Hol van Isten? Miért nem szól?

Figyelt kérdés

Évek óta keresem, több felekezetet is megjártam, nap mint nap olvasom a Bibliát, imádkozok, de semmi.Egyetlen választ, egyetlen apró utalást sem kaptam rá soha, hogy Isten figyelne rám.

Ezek után honnan kéne tudnom hogy egyáltalán létezik-e? Hisz semmi jelét nem adja!


2018. jan. 15. 14:22
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
34%

"Nem, ezeket azért nem köszönjük meg, mert ezt mi értük el. Én dolgozom meg érte, hogy ehessek, ihassak, nem Isten. Én tanultam hogy olyan munkám lehessen amiből megélhetek, nem Isten adta a munkát vagy a tudást. "

Tehát ha jól értem, alkottál magadnak kezet, lábat, agyat, tudást, hogy dolgozni tudjál, hogy tanulni tudjál, stb. Igazad van, csakis magadnak köszönheted:)

2018. jan. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
34%

"Ha 7 év folyamatos keresés után is tojik rám, akkor tévedtem, és a keresztény Isten nem olyan, akit érdekelnének a teremtményei. "

Na és mégis ki tart a létben? Mekk mester?

2018. jan. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
60%

"Megkértem Istent, hogy vegye el büszkeségemet, de Ő azt mondta: Nem.

Azt mondta, hogy büszkeségemet nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istentől, hogy fogyatékos gyermekem legyen egészséges, de Ő az felelte: Nem. Azt mondta, hogy a lelke egészséges, a teste csak átmenet.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet, de Ő azt felelte: Nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke. Nem kapni, megszerezni kell.


Kértem Istentől, hogy adjon nekem boldogságot, de Ő azt felelte: Nem. Azt mondta, csak áldását adhatja - a boldogság rajtam múlik, hogy miként fogadom azt.


Kértem Istentől, hogy kíméljen meg a fájdalomtól, de Ő azt felelte: Nem.

A szenvedés eltávolít a világ hívságaitól, és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istentől, hogy adjon lelki fejlődést, de Ő azt felelte: Nem.

Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom, de hajlandó megmetszeni, hogy egészséges

és szép legyen a gyümölcs.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni úgy, ahogy Ő szeret engem.

Erre azt felelte: Látom, már kezded érteni...


Kértem erőt...

És adott Isten nehézségeket, melyek erőssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot...

És adott veszélyeket, hogy legyőzzem őket.


Kértem, adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmeket...

És adott Isten lehetőségeket, kapcsolódni a kegyelemhez.

Semmit sem kaptam, amit akartam.

Megkaptam mindent, amire szükségem volt.

És imáim meghallgatásra leltek."

*

2018. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
65%

#25


"Születhettél volna egy alkoholista apa és anya gyermekeként, egy olyan családba, ahol mindennaposak a veszekedések és az erőszak, ahol ennivalóra sem jutott volna pénz nemhogy szép ruhákra. Akkor valószínűleg már tizenévesen elszöktél volna otthonról és most megfelelő képesítés nélkül takaríthatnál valahol. "


Igen, és sokan vannak is ilyen helyzetben. Őket miért nyomorítja meg Isten ezzel, miért nem egyenlőek a szemében az emberek? Miért kapott Istentől többet a kérdező, istentelen létére, mint azok a vallásosak, akik a leírásod szerinti cipőben járnak?

Ugyanakkor akadnak, akik ilyen borzalmas körülmények közé születnek, mégis viszik valamire az életben, ismertté tudják tenni a nevüket. Sokan viszont nem, függetlenül attól hogy ateisták vagy vallásosak-e. Ez miért van? Nagy átlagot számítva miért nincs több sikeres ember a vallásosak között, mint az ateisták között? Vagy kevesebb beteg? Vagy kevesebb éhező?


Sőt, igazából miért van a Földön százalékban is és számszerűleg is jóval több éhező, aki vallásos, mint éhező, aki ateista?


Mellesleg, honnan veszed ennyire biztosra, hogy nem ilyen családba született a kérdező?

2018. jan. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
43%

34 :D:D:D

" Igen, a világ fiai a maguk módján okosabbak a világosság fiainál."

Lukács evangéliuma 16. fejezet 8

2018. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
27%

"Miért kapott Istentől többet a kérdező, istentelen létére, mint azok a vallásosak, akik a leírásod szerinti cipőben járnak?"


Őket mással kárpótolja!

2018. jan. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
59%

"Hol hit, ott szeretet, Hol szeretet, ott béke, Hol béke, ott áldás, Hol áldás, ott Isten"

A szeretet által keresd a boldogságod és akkor megleled Istent ;)

2018. jan. 17. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
38%

37 Bibliakutatónk biztos olvasta 1Jn4.8-at, miszerint

ὁ θεὸς ἀγάπη ἐστίν, csak nem gondolt rá, hogy ez a lényegi az Újszövetségben.


ὁ θεὸς ἀγάπη ἐστίν mert az Isten szeretet

2018. jan. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:

Nagyon meglep, amit írtál, hogy úgy érzed nem figyel Rád a Jóisten.

És 7 év kutatás, ima, olvasás, közösségkeresés után még mindig keresed. Engem ez örömmel tölt el, mert úgy érzem Isten vonz Téged.

Szerintem ez az egyik jele, hogy kapcsolatban vagytok:)


Kár, hogy arról nem írsz, hogy mit vársz? mi lenne neked megnyugtató? mi lenne, amitől éreznéd, hogy szeret, hogy gondot visel, hogy terve van Veled a világgal?


"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülrõl való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka."


Nem hiszem, hogy a hiteddel vagy bármivel gond lenne, sőt, ha válasz nélkül ilyen kitartó vagy, akkor mi lesz, ha majd a válaszait is észreveszed?:)


Pl. próbálj azért imádkozni, hogy láss dolgokat, amiket másokért meg tudsz tenni és tedd meg.

vagy kérj útmutatást, munkahely-iskola-párválasztás-gyülekezetkeresés stb


A Bibliában olvasottakat próbáltad alkalmazni? akkor jön a tapasztalat. Megbocsátani, a haragot elengedni, segíteni, jóra igyekezni, adományozni stb. Szolgálatot találni stb.


Isten gondviselése ott van abban, hogy élünk, tágabb értelemben úgy hogy van mit ennünk, innunk, van hol laknunk, vannak barátaink, van akinek adhatunk.


Örülök, hogy elmondtad a történetedet, nagyon megindított, hogy bár így érzel, mégis keresed és kutatod Őt. Ne add fel! Keresd ki van nálad is nagyobb szükségben és segíts neki, bátoritsd. :)


Szerintem akkor jönnek a tapasztalatok, ha szeretettel fordulsz mások felé és teszel értük.


Isten is többet foglalkozik másokkal, mint magával.


Kívánom, h azokat a dolgokat is meglásd, amit személyesen Érted tett eddig és tesz most is.


Kutatnivaló:

[link]

2018. jan. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Hú, jó sok válasz érkezett!

Ne haragudjatok, hogy nem válaszolok mindenkinek külön, épp csak pár percem van. De úgy láttam ez, illetve az erre adott válaszom nagyjából összefoglalja az eddigieket:

"Kár, hogy arról nem írsz, hogy mit vársz? mi lenne neked megnyugtató? mi lenne, amitől éreznéd, hogy szeret, hogy gondot visel, hogy terve van Veled a világgal?"

Röviden, bármit ami nem csak belemagyarázás. Most bocsánat ha megsértek itt egyeseket, de amiket eddig bizonyítékként kaptam Isten létére, azok egyszerű belemagyarázások. Lásd Jelina válaszait, vagy a 41%-os írását! Isten létezik, mert van kezem, lábam... Elkeserítőek az ennyire buta válaszok.

Szóval lényegében azt várnám, és nem csak én, nagyon sokan, hogy ha Isten létezne, ennek adja valami tanújelét. Valamit ami csak akkor működhet, ha Isten létezik. Mert érted, enélkül mi alapja lenne a hitnek?

2018. jan. 17. 16:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!