Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 14 éves vagyok, kb.4-es...

14 éves vagyok, kb.4-es tanuló, nagyon szeretnék pápa lenni, hogy lehet ezt úgymond megpályázni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 17:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
89%

"De a megfelelő kort már esélyed sincs megérni, mert addigra Jezus bőven vissza jön."


Ha még sem jönne vissza 40-50 éven belül, akkor kikiálthatunk téged egy hamis prófétának, akiknek sorsáról a Jelenések könyve oly kifejezően ír?

2018. jan. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

"De a megfelelő kort már esélyed sincs megérni, mert addigra Jezus bőven vissza jön. Ami azt eredményezi MINDEN VALLÁS MEGSZŰNIK. És minden azokban fellelhető tisztség."


Ezt vajon melyik szentírási rész ferdítéséből szűrted le? Mert Jézus azt mondta, hogy nem ismerjük sem a napot, sem az órát. Azt csak az Atya tudja.

2018. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Adventista a drága, onnan szedi. Kb 15 éve azt mondták nekem az otthonomban, hogy öt éven belül visszajön. Mert ezt tanítják nekik. Még nem jött rá, hogy tömény hazugságban van.
2018. jan. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Az adventisták nem határoznak meg időpontot. :) és mindenkit óva intenek ettől, pontosan, mert aBiblia szerint sem a napot, sem az órát nem tudhatjuk.


Másrészt nem tűnik adventistának/keresztények/emberbarátnak a hozzászólás szellemisége sem, mert kioktató egy 14 éves fiatallal szemben. Szóval szerintem nem adventista írta, hogy addigra már mindegy.


Sajnálom, hogy az előttem szólónak rossz tapasztalatai is voltak adventistákkal, valóban nem igaz, hogy jóslatokba kellene bocsátkoznunk...


Üdv: Egy adventista :)

2018. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd a legilletékesebbet. Imában kérdezd meg a Jóistent, hogy mi az Ő terve Veled? Pápának szánt-e?

Ha vallási vezető akarsz lenni, akkor úgy is ez a legfontosabb, hogy mindig hallgass a Jóistenre.

Majd vezet Téged.:)

2018. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
24%

#14

(Pedig adventista és számtalanszor leírta már, hogy az.)

2018. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 követ62 ***** válasza:
6%

"Ezt vajon melyik szentírási rész ferdítéséből szűrted le? Mert Jézus azt mondta, hogy nem ismerjük sem a napot, sem az órát. Azt csak az Atya tudja."


Kedves #12-es.

Mindenki hivatkozik a Mt.24:36-ra, de arra már nem veszik a fáradságot, hogy az előző 35 verset is elolvassák.

Ha Jézus csak ennyit akart volna mondanni a tanítványoknak akkor a 36-os mondat már elhangzott volna a 24:4-ben. És ezzel rövidre zárta volna a beszélgetést.


Akárhogy olvasom a hozzászólásom nem találok benne KONKRÉT idői meghatározást.

Viszont aki nem ismeri a Bibliát az nem is tudhatja, hogy Isten egy próféciát NEM CSAK konkrét idői meghatározással adhat meg (2300 év, 1260 nap, év, stb.)

Hanem esemény meghatározásásval. Pl: Mt.24-ben

15.

"Mikor azért látjátok majd, hogy az a pusztító utálatosság, a melyről Dániel próféta szólott, ott áll a szent helyen (a ki olvassa, értse meg)"

Tudták, hogy Jeruzsálemet el fogják prusztítani. Mikor? SENKI NEM TUDTA!

De amint meglátták a jeleket melyekről Jézus beszélt mindenki tudta, hogy itt a lehetőség a menekülésre.

Egyetlen ember sem halt meg Jeruzsálem lerombolásánál aki hallhatott Jézusra. (Ja és imádkoztak, hogy a futásuk ne télen és ne SZOMBATNAPON történjen. Vajon miért kellet ezért imádkozniuk a keresztényeknek?)


Jézus nagyon sok jelet adott meg mi fog történni az Ő eljövetele előtt (ezt csak a lelki vakok nem látják).

Még sok világi, nem hívő ember is látja, érzékeli.


Tehát figyelni kell Jézus szavára: Mt.24:

32.

"A fügefáról vegyétek pedig a példát: mikor az ága már zsendül, és levelet hajt, tudjátok, hogy közel van a nyár:

33.

Azonképen ti is, mikor mindezeket látjátok, tudjátok meg, hogy közel van, az ajtó előtt."


Úgy, hogy tévedés azt hinni, hogy csak konkrét idői meghatározás alapján lehet tudni, hogy Jézus eljövetele a küszöbön van.

Én azt szoktam mondanni, REMÉLEM élve érem meg, de abban biztos vagyok, hogy a 15 éves lányom már megéri (ha nem éri halálos balese, vagy betegség).

Miből gondolom? Mert a jelek azt mutatják és ezek egyre sűrűsödnek.


"15 éve azt mondták nekem az otthonomban, hogy öt éven belül visszajön. Mert ezt tanítják nekik. Még nem jött rá, hogy tömény hazugságban van."

NEM EZT TANÍTJÁK nekünk! Ez tévedés. És az helytelen, ha valaki konkrét időt ad meg.

Viszont ez a gondolkodás is helytelen:

Mt.24:48.

"Ha pedig ama gonosz szolga így szólna az ő szívében: Halogatja még az én uram a hazajövetelt."


Mindenkinek tolvaj módjára (az az váratlanul) jön el Jézus, de lesznek akik készen várják, mert figyelenk a jelekre, próféciákra. És lesznek akik nem.


Sok korábbi hozzászólásomban ugyan úgy őszintén, meggyőződésemből válaszoltam mint most.

A felnötteknek mondhatok igazat, a gyereknek nem? Hm! Érdekes!

Én úgy gondolom aki ilyen komoly dolgon gondolkodik annak komolyan kell válaszolni, hogy az elkövetkezendő időben legyen mind gondolkodnia és legyen minek utánna járnia.


Nagyon egyet értek a #15-ös hozzászólóval! Ez a legjobb út. Szoros kapcsolatba kerülni Istennel és hagyni, hogy Ő vezessen, mutassa meg mi a terve vele.

2018. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
82%

#17


Tehát azt mondod, hogy a világvége eljön még a 21. században? Ezt a következtetésedet mire alapozod?

2018. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
63%

EG White hamis próféta hibájába esel, aki szintén megjövendölte, hogy éveken belül megérkezik a világvége. Mikor is élt White? Mennyit is írunk most?


Én óvatosabb lennék a helyedben.

2018. jan. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
17%

18.Hsz!


Te,csak megjátszod a gyengeelméjűt,vagy valóban az vagy?


A 17.hozzászólásban NINCS IDŐ MEGHATÁROZÁS!

Azzal csak te rágalmaztad meg a 17.hozzászólót!


Isten felelősségre fog vonni ezért a rágalmadért!

2018. jan. 27. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!