Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem van"rossz...

Csak szerintem van"rossz Istenkép" az ateistak fejében?

Figyelt kérdés

Könnyű azt mondani hogy nincs Isten, de ki egyaltalan az Isten? A meglátásom szerint az ateistak ugy kepzelik el Istent mint egyes keresztények, egy felhőn csücsülő nagyszakallu öregúrnak.


Holott Isten egy erő egy és egyben a leghatalmasabb szellemi lény.


Ateistak keresztények egyarant valaszolhatnak de csak kulturalt ember modjara tegyek



2018. jan. 19. 12:47
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
78%

Az ateisták NEM képzelnek el semmilyen istent, mert a "szellemi lény" értelmetlen fogalom. Emellett logikailag is fölösleges, mert a világ ugyanúgy müködik istenek nélkül is, és ha valaki elképzel egy istent, aki "megteremetett" mindent, az csak annyiban tolja el a témát, hogy éppen arra nincs magyarázata, hogy az isten honnan lett. Ha meg elfogadja valaki, hogy isten mindig is volt, akkor ez ugyanúgy érvényes a világra is, mert semmi érv nincs ez ellen.


De az ateisták/agnosztikusok többsége nem azt állítja, hogy nincs isten, csak hogy egyrészt nem lehet semmiféle bizonyítékot találnia létezésére, másrészt meg semmi nem igazolja azt, hogy lennie kellene.

2018. jan. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
22%
Igen, az ateisták/materialisták eléggé ellentmondásosak. Viszont a materializmus miatt mindent anyagiként kell elképzelniük, ezért a tévedésük
2018. jan. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
5%
Mert nekik jelenleg erre van szükségük.
2018. jan. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
85%

nem az ateisták kezdték felhőn csücsülő lényként ábrázolni.., csak mondom..

Viszont mióta jött a felvilágosodás, érdekes módon a vallás elkezdte ezt a képet "képletes értelemben vett" dolognak mondani.

Szóval most akkor? Miért kellett ábrázolni,ha nen úgy néz ki?

2018. jan. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
82%

"Könnyű azt mondani hogy nincs Isten, de ki egyaltalan az Isten? "


Ez így ellentmondás. Ha valaki úgy gondolja hogy nincs Isten, számára nincs értelme a kérdésnek hogy ki az aki nincs.

Hogyha az ateista olyan emberrel beszél akinek van egy istenképe, akkor értelemszerűen erre fog reflektálni, de saját istenképe nincs ha egyszer nincs istene.

2018. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
85%

Ateista vagyok.

Nem képzelek el senkit akit felhőn ül és szakálla van, mert ateista vagyok.

Nem tudom, ez így érthető-e számodra.

Akikről te beszélsz, hogy ilyeneket képzelnek, azokat ovisoknak hívják nem ateistáknak.

2018. jan. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Hat koszonom az eddigi valaszokat, csak azt nem ertem hogy, az ateisták miert kötnek bele a keresztenyekbe vagy epp miert mondjak el rossznak az Istent mikor szerintük nincs is. Sot meg egyeseo videókat is c
2018. jan. 19. 13:56
 8/53 A kérdező kommentje:
Bocsi veletlenul elkuldtem, szoval egyesek videokat is csinalnak hogy elmondjak hogy Nincs Isten es orakat sot napokat toltebek ezzel, szoval az ilyen embereket nem ertem
2018. jan. 19. 13:57
 9/53 anonim ***** válasza:
92%

"miert mondjak el rossznak az Istent mikor szerintük nincs is. "

Darth Vader sincs szerintem, de el tudom mondani hogy rossz, sőt, meg is tudom indokolni miért az.

2018. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
71%
Elkezdődött a buta érvelés. Azért buta (mielött lepontoztok) mert sem az ateisták sem a hívők nem nyernek semmit ezen a vitán, max fel***ák magukat egymáson. Tök felesleges.
2018. jan. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!