Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem van"rossz...

Csak szerintem van"rossz Istenkép" az ateistak fejében?

Figyelt kérdés

Könnyű azt mondani hogy nincs Isten, de ki egyaltalan az Isten? A meglátásom szerint az ateistak ugy kepzelik el Istent mint egyes keresztények, egy felhőn csücsülő nagyszakallu öregúrnak.


Holott Isten egy erő egy és egyben a leghatalmasabb szellemi lény.


Ateistak keresztények egyarant valaszolhatnak de csak kulturalt ember modjara tegyek



2018. jan. 19. 12:47
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
0%

"Engem nem az érdekel, hogy a már végtelen ideje létező isten hogyan kezdett el teremteni, hanem az, hogy ő maga hogyan lett!"

És még csodálkozol, hogy ismétlek...

Te szándékosan értetlenkedsz?

Miért kérdezed megint, hogy hogyan keletkezett Isten? Ezen már túl vagyunk. Miért nem fogod fel, hogy nem keletkezett?


Különben sem hoztam szóba, hogyan kezdett teremteni. Próbáld értelmezni, mire írtam.


"Ez egyáltalán nem biztos!"

Akkor nem örökkévaló.

Ha keletkezett, akkor lennie kell egy önmagán kívüli kiváltó oknak.

2018. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem okoltad meg, hogy miért isten lett előbb, és miért nem az anyag, pedig az lenne a valószínűbb.
2018. jan. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
100%

Mindent vagy semmit (halmazok)


A logikában van egy olyan fogalom, hogy halmazok. A halmazok elméleti csoportosításai dolgoknak, tárgyaknak, fogalmaknak. Lássuk példán keresztül.


Van egy halmazom, ami a kék ceruzákat tartalmazza. Van egy másik halmazom, ami a piros ceruzákat tartalmazza. Lehet, hogy vannak kétféle színnel író, kétszínű ceruzák, a piros-kék ceruzák. Ezek a két halmaz közös metszetébe kerülnek. Vannak ezen kívül grafitceruzák is, amelyeket külön halmazba rakhatunk.


Viszont létrehozhatunk egy olyan halmazt, ami minden ceruzát tartalmaz, és ez a halmaz értelemszerűen nagyobb bármelyik részhalmaznál. A neve „ceruzák halmaza”.


Aztán van egy külön halmaz a golyóstollaknak. Ennek nincs metszete a ceruzák halmazával, hiszen egy golyóstoll nem ceruza, és egy ceruza nem golyóstoll. Viszont létrehozhatunk egy olyan halmazt, ami mind a ceruzákat, mind a golyóstollakat tartalmazza, ezt elnevezhetjük „írószerek halmazának”. Remélem, eddig követhető.


A halmazokat addig-addig növelhetjük, míg a végén el nem jutunk egy olyan halmazhoz, ami MINDENT tartalmaz. Ez a halmaz tartalmazza az összes atomot és szubatomi részecskét, a világunkat és az egész univerzumot istenestől, teremtőstől cakompakk. Ezért nevezzük MINDENT tartalmazó halmaznak. Mivel ez a halmaz KIVÉTEL NÉLKÜL mindent tartalmaz, a vele kapcsolatban megfogalmazott állítások értelemszerűen igaznak vagy hamisnak kell egyöntetűen lenni a halmaz minden elemére. Ha az állítás igaz, akkor minden elemre igaz. Ha pedig hamis, akkor mindegyikre hamis. Olyan állítást nem lehet tenni, amely ennek a halmaznak egyetlen elemével kivételt tesz. Hiszen amennyiben mégis kivétel, akkor nem része a halmaznak. Ha pedig egyetlen kivétele is van a halmaznak, akkor ez nem a MINDENT tartalmazó halmaz. Remélem, még követhető vagyok... :)


Ha teszünk egy olyan kijelentést, miszerint a világon semmi sem jöhetett létre magától, még a legegyszerűbb elemek sem, mint például a hidrogén vagy a szén, hanem feltétlenül kellett valaki, aki ennél bonyolultabb, hogy megteremthesse őket, akkor jogosan és logikusan merül fel a kérdés, hogy akkor ennek a teremtőnek a teremtéséhez is szükséges egy még bonyolultabb teremtő, ha abból indulunk ki, hogy nincs kivétel. A logika pedig nem engedi meg, hogy kivételt tegyünk. Ez egy eldöntendő és egyszerű kérdés. Vagy szüksége van a világnak teremtőre, ebben az esetben a teremtőnek is szüksége van egy teremtőre, miáltal végtelen regresszusba kerülünk, vagy pedig nincs szüksége a világnak teremtőre, de ebben az esetben nincs indok arra, hogy bármilyen istent is feltételezzünk. Hiszen nincs jele sehol.

2018. jan. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!