Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem van"rossz...

Csak szerintem van"rossz Istenkép" az ateistak fejében?

Figyelt kérdés

Könnyű azt mondani hogy nincs Isten, de ki egyaltalan az Isten? A meglátásom szerint az ateistak ugy kepzelik el Istent mint egyes keresztények, egy felhőn csücsülő nagyszakallu öregúrnak.


Holott Isten egy erő egy és egyben a leghatalmasabb szellemi lény.


Ateistak keresztények egyarant valaszolhatnak de csak kulturalt ember modjara tegyek



2018. jan. 19. 12:47
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
77%

Elég bizonyos vagyok benne, hogy nem egyféle ateista van. Az eleve elég furcsa ateista, akinek témája az, hogy Isten rossz :D


A legtöbb ateista azért nemcsak felhőn csücsülő öregember istenképpel találkozott az életben... Van egy csomó érdekes indiai isten is, például, no meg a görögök, rómaiak, egyiptomiak is, s ezek elég híresek, meghatározók, tanulunk rólunk, ott vannak a művészetben...

Csak mert Magyarországon a kereszténység a legelterjedtebb vallás, még láthatjuk, hogy más vallások is vannak.


(Én sem ateista, sem vallásos nem vagyok, egyéni, nagyon hézagos világképem van, amiben egyetlen fix elem a reinkarnáció. Istenről nem tudok mit mondani, szerintem mindegy, van-e valamilyen. Lehet, mert valamilyen, nem feltétlenül fizikailag mérhető erőt ki lehet nevezni istennek :) De nekem mindegy, kinevezik-e. Nem tudom, az ilyenekre van-s külön szó. Nem akarok mindent tudni, de nem is érint a dolog, szerintem, vagy ha mégis, na bumm, nem tudok mit tenni vele.)

2018. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
15%

"Emellett logikailag is fölösleges, mert a világ ugyanúgy müködik istenek nélkül"


Na ez a buta ateista hozzáállás. Nem tudod hogy jött létre az anyag és energia, hogy jött létre az élet, de biztos vagy benne hogy Isten nem kell hozzá.



"és ha valaki elképzel egy istent, aki "megteremetett" mindent, az csak annyiban tolja el a témát, hogy éppen arra nincs magyarázata, hogy az isten honnan lett. Ha meg elfogadja valaki, hogy isten mindig is volt, akkor ez ugyanúgy érvényes a világra is,"



Ez meg a másik kedvencem ateistáktól :) Azt el tudod képzelni hogy a világ mindig is létezett, de nem érted Isten hogy létezhet mindig is.

2018. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
95%

"Azt el tudod képzelni hogy a világ mindig is létezett, de nem érted Isten hogy létezhet mindig is."

Rosszul fogod fel. Nem azzal van bajunk, hogy elképzeljük hogy Isten mindig is létezett volna. A probléma az, hogy minek ebből kiindulni? Ezzel csak elodázod az "anyag mindig is létezett" kérdését mindenféle alap nélkül.

Ha pedig ezt megteszed, csak mert kijelented hogy kell hogy legyen egy teremtője mindennek, akkor egyszerűen csak egy önkényes választás kérdése lesz, hogy a te istenednél állítjuk-e meg a sort, vagy folytatjuk az ő teremtőjével, és így tovább.

Röviden, ez a gondolatmenet egy egyszerű logikai bukfenc.

2018. jan. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
41%

"Holott Isten egy erő"


Szerintem a te fejedben is rossz Istenkép van.

2018. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
0%

"Ha pedig ezt megteszed, csak mert kijelented hogy kell hogy legyen egy teremtője mindennek,"


Te csak a teremtett világot látod. Ebből nem következik hogy a teremtőnek is kell hogy legyen egy teremtője. Ez a gondolatmenet a logikai bukta.

2018. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
96%

"Te csak a teremtett világot látod."

Nem, én a világot látom. Ha te azzal érvelsz az istened mellett, hogy kell hogy legyen egy teremtő, akkor ugyanezt ugyanígy az istenedre is rá lehet húzni.

Ha nem teszed, akkor kettős mércével mérsz. Ugyanazt a logikai következtetést csak addig vagy hajlandó elfogadni, amíg az téged igazol.

Azaz mint mondtam, ez a gondolatmenet egy logikai bukfenc.

2018. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
60%

Inkább úgy fogalmaznék, hogy sokan azért válnak ateistává, mert felállítanak egy rossz istenképet (ez lehet a felhőn csücsülő öregúr is, de lehet más is), és AZT az istenképet kezdik tagadni és kimondják, hogy ez nem létezhet. Ez a gondolkodás szüli az ilyen kérdéseket, mint pl:

- A Sátán megölt 1 embert, míg Isten százezreket...

- Miért engedi meg Isten a sok rosszat a világban?

- Miért nem segít nekem Isten, hogy megnyerjem a lottó 5-öst?

- Hogy lehet Isten irgalmas, mikor ha nem imádod, akkor a "pokolra küld"?

Na, ezekre a kérdésekre a legkönnyebb válasz, hogy "Nincs Isten". És akkor meg is nyugodtunk.

2018. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
15%

"Nem, én a világot látom. Ha te azzal érvelsz az istened mellett, hogy kell hogy legyen egy teremtő, akkor ugyanezt ugyanígy az istenedre is rá lehet húzni."


Miért kell hogy legyen? Ez csak a te feltételezésed. Ha a világnak van egy teremtője, ebből nem következik az hogy a teremtőjének is kell egy teremtő. Ergo a te gondolatmeneted logikai bukta.

2018. jan. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
18%

Ennek a kérdésnek így van értelme:

"Természetes,hogy az istentelenek elvetik egy olyan istenke létezését,aki a felhőkön ücsörög,néha villámokat szór,és morfondírozgat odafent.Ha igaz képet festenének a keresztények Róla,és annak létezését meggondolnák,csak az akadályozná meg hitüket,hogy nem AKARNAK tudni Isten létezéséről."

2018. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
92%

"Miért kell hogy legyen?"

Mi olyan érthetetlen ebben?

Ha elfogadjuk azt a logikát hogy semmi sem létezhet magától, akkor Isten sem létezhet magától.

Ha Isten létezhet magától, akkor az azt jelenti hogy alaptalan az előbbi logika, tehát nem érv Isten létezése mellett.

2018. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!