Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény Isten valójában...

A keresztény Isten valójában mennyire igazságos?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés alatti válasz inspirálta ezt a kérdést. Szerintem elgondolkodtató téma.

Szóval, a keresztény hit szerint ha valaki bűnt követ el, amit aztán nem bán meg, akkor a lelke kárhozatra jut.

De mit jelent ez a gyakorlatban?

Hogy aki az egész életét leéli egy jólelkű emberként, gyakorlatilag mindenben megfelelve a tízparancsolatnak, kivéve az imádd Istent parancsolatot, mert nem hiszi hogy létezik, megérdemli ugyanazt a büntetést mint egy gyermekekent megrontó pedofil vagy egy tömeggyilkos?

Kíváncsi lennék hogy tényleg ez következik a kereszténységből, vagy csak néhány itteni keresztény tévesen fest le ilyen igazságtalan képet Istenről?



2018. jan. 21. 12:37
1 2 3 4
 11/34 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Érdekesen fogalmaztál: "keresztény Isten"!!?? Mik vannak?

A Biblia számos helyen ír arról, miként, hogyan bocsássa meg Isten a bűnöket.

Szögezzük le azt, hogy minden ember bűnös, az Ádámtól örökölt bűn miatt. Sajnos ez az oka annak, hogy a fogantatásunk pillanatától elindulunk a halál felé...kinek mennyi hetet, hónapot, évet sikerül elérnie.

Vannak olyan bűnök, amelyeket az ember szándékosan követ el, mint ahogyan vannak olyanok is, amit más okok miatt vétünk. Na ez az, amit Isten vizsgál. Mivel Istennek tökéletes az igazságérzete, és az ítélete, ezért csak akkor feltételezhetjük róla azt amit te is, ha nem ismerjük Isten igazságos útjait. És nem is személyválogató, mivel ő nem a szeme látása szerint ítél, hanem az emberek szívét vizsgálja, tehát azt is tudja, látja, ha valaki bűnt követett el, azt miért tette, mi indította arra?

Sok ezer évvel ezelőtt már tudták ezt Róla azok az emberek, akik ismerték és szerették Istent, mint Atyjukat. Csak néhány vélemény:

Pl. Mózes:

1Mózes 18:25

" Elképzelhetetlen rólad, hogy így tegyél, és megöld az igazságos embert a gonosszal együtt, s hogy ugyanaz történjen az igazságos emberrel, mint a gonosszal. Ez elképzelhetetlen rólad! Vajon az egész föld bírája ne tenné azt, ami helyes?”

vagy:

Zsoltárok 85:11

Hűség fog sarjadni a földből,

igazságosság tekint le az égből+.

és:

Ézsaiás 26:9

Éjjel az egész lényem* utánad vágyik,

mélyen legbelül szüntelenül téged kereslek,

mert amikor végrehajtod ítéleteidet a földön,

igazságosságról tanulnak a föld lakói.

2018. jan. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
0%

A legújabb keresztény szemlélet szerint a normális, erkölcsös ember a mennyországba kerülhet úgy is, ha nem keresztény vallású.

De ez csak a legújabb szemlélet, és alig 10 éves. Jellemző, hogy bár a pápa is ezt mondja, a keresztényeknek még mindig csak a töredéke fogadta el ezt. Nézd csak meg a %-ot az írásomra!


A többi szerint aki nem keresztény az eleve bűnös, és a pokolra jut.

Sőt: sok keresztény szerint nem csak passzívan bűnös, hanem kifejezetten aktívan: tehát a sátánt szolgálja, és aktívan a kereszténység ellen dolgozik.

Mondom: egy jó szándékú, erkölcsös emberről beszélünk.

Sok keresztény szerint ő a sátán szolgája.

Ezek után döntsd el te, hogy ez az isten mennyire igazságos.

2018. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
45%
Az ószövetségi időkben nem volt kérdés Isten létezése, akkor mindenki hitt. Ma Sátán "segít" kétségeket ébreszteni az emberek szívében, lelkében. De Isten mindenkinek ad lehetőséget, többet is, hogy megismerhessük Őt, Isten mindenkit megszólít. Aki nem tiltakozik a hívása ellen, az könnyen az Ő gyermekévé válhat. Tehát valamilyen szinten mindnyájan hiszünk Istenben, de vannak akik egész életükben mindent megtesznek azért, hogy ne legyenek közösségben a Teremtővel. Ezek az emberek bármennyire is jók és erkölcsösek, mind kívül vannak Isten országán azokkal együtt akik pl. gyilkosok vagy tolvajok voltak, és ez a kárhozat. Nyilván már téged is megszólított. Ne tiltakozz ellene és az Ő szeretete ellen!
2018. jan. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
0%

"Nyilván már téged is megszólított."

Hát tudod, Jelina, én kértem tőle már nagyon régen, hogy szólítson meg.

Külön kértem, hogy ne jelet küldjön, hanem úgy szólítson meg, hogy kapásból megértsem. Neki ez nem lehet probléma, hiszen mindent tud.

Ez már jó pár éve volt, és még nem kaptam választ.

Szerinted ez túl nagy kérés volt?

2018. jan. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
64%

Nem volt nagy kérés, de biztosan nem jól csináltad. Tudod én sem hallottam a hangját és nem vettem észre a szerető gondoskodását, míg nem volt bennem kellő alázat és szerénység. Jézus azt mondja azoknak akik követni szeretnék Őt: "Vegyétek magatokra igámat, és tanuljatok tőlem, mert szelíd vagyok és alázatos szívű, s megtaláljátok lelketek nyugalmát." (Máté 11:29)

Máshogy nem fog menni.

2018. jan. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
44%

Én úgy gondolom, hogy az isten remekül tudja, hogyan szólhat hozzám úgy, hogy értsem is, és az is biztos, hogy tökéletesen felfogta a kérésem.

Úgy tudom, hogy ő is szeretné, ha az ő híve lennék.

Van elképzelésed, hogy miért nem válaszolt nekem?

2018. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Isten végtelenül igazságos.
2018. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
Olvasd el az előző válaszomat!
2018. jan. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"Ezt sosem értettem, miért olyan nehéz elképzelni, hogy valaki nem önző hazug tolvajként nő fel.

Nem, őszintén mondom hogy sosem bűnöztem, még csokilopás szintjén sem. És ehhez nem kellett vallásosnak sem lennem, egyszerűen engem még így neveltek, hogy mindenkihez úgy álljak ahogyan én is szeretném, hogy álljanak hozzám."


Arra akartam kilyukadni, hogy az emberi mérce szerint lehet hogy csak a rabló gyilkos tolvaj a bűnös. Viszont Isten mércéjének kell megfelelned, ami ennél jóval szigorúbb. Egész egyszerű példákat próbáltam hozni, tehát például ha volt olyan hogy valakit nem szerettél feltétel nélkül, akkor Isten mércéjével már nem vagy tökéletes.


Ezen kár vitatkozni hogy egyetértesz-e ezzel vagy sem, ha nem vagy keresztyén akkor nyilván nem fogsz ezzel egyetérteni. Én csak a Biblia álláspontját akartam ismertetni.


"Ami pedig a tavat illeti, tulajdonképpen azért jó példa, mert magától senki nem kerül hipp-hopp egy tó mélyére, pláne ha nem tud úszni. Valaki be kell hogy lökje az embert."


A tavas példával tulajdonképpen annyit akartam szemléltetni vagy van különbség az átlagember meg a tolvaj rabló gyilkos között, csak egyik sem tökéletes, ha valaki nem menti ki, mindkettő megfullad.

Hogy hogy kerül a tóba... akkor egészítsük ki úgy ezt a metaforát, hogy a bűn választása miatt magától megy bele a tóba és süllyed egyre mélyebbre, vagy mit tudom én...

2018. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 imakommandós ***** válasza:

Az, hogy az örök itélet hogyan lesz a gyakorlatban nem tudjuk pontosan.

Egy biztos, akinek nincs a neve az élet könyvébe beírva az itéletnél, az a gyehennába kerül örökre. Ugyanarra a helyre ahova a sátán és az összes tömeggyilkos, szadista, stb-stb....


Ezen kívül annyit tudunk még, hogy "jónak" csak az igaz embereket fogadja el a Biblia erkölcsi értelemben. Az igaz ember pedig a hite által képes a tökéletesedés útjára lépni.

Nem mindem egyháztag igaz ember, és lehet nem egyháztag is igaz ember, de ami biztos, hogy igazzá csak bűnbocsánat által válhat valaki.


Pál apostol azt irta magáról, hogy törvénybeli igazság tekintetében fedhetetlen volt, mégis kárnak és szemétnek itélte a régi életét. Mert újszövetségi szempontból az egyházat üldöző erőszakos ember volt. Nézőpont kérdése csak. Ha törvénybeli igazságod tényleg lenne, az sem ér semmit, mert az embernek nincs semmi igazsága Istennél, csakis Jézus Krisztusba vetett hit az amit Isten jóváhagy és megigazitja az embert érte.

2018. jan. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!