Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény Isten valójában...

A keresztény Isten valójában mennyire igazságos?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdés alatti válasz inspirálta ezt a kérdést. Szerintem elgondolkodtató téma.

Szóval, a keresztény hit szerint ha valaki bűnt követ el, amit aztán nem bán meg, akkor a lelke kárhozatra jut.

De mit jelent ez a gyakorlatban?

Hogy aki az egész életét leéli egy jólelkű emberként, gyakorlatilag mindenben megfelelve a tízparancsolatnak, kivéve az imádd Istent parancsolatot, mert nem hiszi hogy létezik, megérdemli ugyanazt a büntetést mint egy gyermekekent megrontó pedofil vagy egy tömeggyilkos?

Kíváncsi lennék hogy tényleg ez következik a kereszténységből, vagy csak néhány itteni keresztény tévesen fest le ilyen igazságtalan képet Istenről?



2018. jan. 21. 12:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
61%

#12

"Nézd csak meg a %-ot az írásomra!"

Lepontoztam az írásodat, de meg is indoklom.


"A legújabb keresztény szemlélet szerint a normális, erkölcsös ember a mennyországba kerülhet úgy is, ha nem keresztény vallású. De ez csak a legújabb szemlélet, és alig 10 éves."


Közel sem új szemlélet, sőt! Abban igazad van, hogy hol háttérbe kerül, hol előtérbe. Annyira nem új szemlélet, hogy már az egyházatyák is mondták, miszerint a jóhiszemű pogányok is üdvözülhetnek. A tridenti zsinat (nem ma volt) értekezett a vágykeresztségről is (olvass utána). Tehát a 10 éved egyszerűen nevetséges.


"A többi szerint aki nem keresztény az eleve bűnös, és a pokolra jut.

Sőt: sok keresztény szerint nem csak passzívan bűnös, hanem kifejezetten aktívan: tehát a sátánt szolgálja, és aktívan a kereszténység ellen dolgozik."


Ezt a keresztények egy igen kis csoportja vallja. Lehet számokban sok, de a 2 milliárd keresztényhez képest elenyésző.

Ezek után csak remélni merem, ha egy ateista minden hívőt hülyének nevez, akkor nem minden ateista véli ugyan úgy.

2018. jan. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Alex Fly ***** válasza:
29%

Hogy mennyire igazságos? Ő maga az igazság...

A gyakorlatban meg ez azt jelentib hohy ha adott egy szakadékb akkor aki át akarja ugranib az akkor is lezuhan, ha csak egy centivel ugrik rövidebbet a kelleténél és az is aki egyszerűen leugrik.

Igazságos az, ha egy centi miatt is ugyanakkorát zuhan, mint aki meg sem próbál ugrani?

2018. jan. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
0%

"már az egyházatyák is mondták, miszerint a jóhiszemű pogányok is üdvözülhetnek."

Mármint az, aki NEM TUD a kereszténységről.

De aki tud róla, mégsem tér meg?

Na, EZ a 10 éves szemlélet.

Előtte nem volt ilyen!

Úgyhogy a lepontozásod álszent.

2018. jan. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

"Arra akartam kilyukadni, hogy az emberi mérce szerint lehet hogy csak a rabló gyilkos tolvaj a bűnös. Viszont Isten mércéjének kell megfelelned, ami ennél jóval szigorúbb. Egész egyszerű példákat próbáltam hozni, tehát például ha volt olyan hogy valakit nem szerettél feltétel nélkül, akkor Isten mércéjével már nem vagy tökéletes. "

Oké, felejtsünk el engem! Egy újszülött csecsemő, vele mi a helyzet? Bűnös vagy sem?


Amúgy az egyetértésem független attól, hogy milyen a világképem. Jobban mondva, épp fordítva működik a dolog. Nem a világképemhez próbálom igazítani a valóságot, hanem ahogyan egyre több részletét ismerem meg a valóságnak, aszerint alakul a világképem is.

Ha valami logikusan, ellentmondások nélkül levezethető és objektív módon alátámasztható valami, annak elfogadom a létezését.

Na most a keresztény Isten igazságossága erősen kérdőjelesnek tűnik. De ha az ellenvélemény megfelel a fenti feltételeknek, készséggel elismerem hogy tévedtem. Ebből is tanul az ember.

Csak arra kérnélek téged is, a többi válaszolót is, hogy ne véleményeket írjunk, hogy ki hogyan képzeli el ezt az egészet. Akár a Biblia, akár a józan ész szerint megalapozott érvekre lennék kíváncsi, egy ilyen beszélgetésnek csak így van értelme.


Akkor pedig maradva a tavas példánál, mi a helyzet az újszülöttekkel? Ők is eleve fulladásra vannak ítélve, vagy az élete egy bizonyos pontján kerül minden ember a vízbe?


U.i.: Bárki válaszát szívesen várom természetesen! Csupán nem akartam minden egyes kommentelőnek külön feltenni ezt a kérdést.

2018. jan. 22. 02:25
 25/34 Alex Fly ***** válasza:

@24: és mi van, ha az újszülött eleve a vízbe születik? A Biblia szerint jelenleg ez a helyzet...

Arról is hosszan lehetne vitázni, hogy Isten miért kellene hogy megfeleljen az emberek elvárásainak -de szerintem felesleges...

2018. jan. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Amíg ennyire le vagy korlátozódva arra, hogy szerinted cselekedet által üdvözül valaki, addig felesleges ide minden szó. A 71%os sem képes tanulni, állandóan csak mondja a magáét, mint egy sértődött kisgyerek.
2018. jan. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

"és mi van, ha az újszülött eleve a vízbe születik? A Biblia szerint jelenleg ez a helyzet... "

Ez esetben már helyből gondban van az igazságosság. Egy rendszer ami akkor is büntet, ha semmit nem követtél el, nagyon messze áll ettől.

2018. jan. 22. 10:59
 28/34 anonim ***** válasza:

"Oké, felejtsünk el engem! Egy újszülött csecsemő, vele mi a helyzet? Bűnös vagy sem? "


Bűnös természetű minden ember, de egy csecsemőnek amíg csecsemő nyilván nem volt lehetősége akaratlagosan bűnt elkövetni... Fogalmazzunk úgy hogy beleszületik a tóba, de még nem kezdett el süllyedni benne.


De ha erre szerettél volna kilyukadni, az általános keresztyén álláspont szerint a csecsemők nem kárhoznak el, Isten kegyelméből üdvözülnek. Ez nincs leírva így szó szerint a Bibliában, de a Biblia szavai alapján ebben a spekulációban majdnem 100% biztos vagyok. Én ugyan nem vagyok katolikus, de tudom hogy II. János Pál pápa is így gondolta.

2018. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Alex Fly ***** válasza:

@27: Nincs gond az igazságossággal. Nem büntetés, hanem állapot.

Vagy ilyen szemszögből maga a születés is büntetés lenne, mivel egy újszülött alapesetben teljesen képtelen arra, hogy önállóan életben maradjon?

2018. jan. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

"Nem büntetés, hanem állapot.

Vagy ilyen szemszögből maga a születés is büntetés lenne, mivel egy újszülött alapesetben teljesen képtelen arra, hogy önállóan életben maradjon?"

A születésnek nem következménye az örök kárhozat. A bűnnek igen.

Így ez utóbbi egyértelműen büntetés.


"De ha erre szerettél volna kilyukadni, az általános keresztyén álláspont szerint a csecsemők nem kárhoznak el, Isten kegyelméből üdvözülnek."

Viszont ha a csecsemők még nem kárhoznak el, a felnőttek a megváltás nélkül igen, bármilyen bűntelen életet is élnek, mi történik közben? Mikortól dönt úgy Isten hogy mostmár elég idős az ember hogy büntesse őt?

2018. jan. 22. 14:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!