Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten ha akarna, tudna rosszat...

Isten ha akarna, tudna rosszat cselekedni?

Figyelt kérdés

Neki is van szabad akarata?

Ha azért teremtett minket szabad akarattal, hogy mi így hozzá hasonló teremtményei legyünk, akkor vajon neki is olyan nehéz ellenállni a kísértésnek, mint Ádámnak és Évának volt? Vagy ha nem, akkor nem is vagyunk annyira az ő képére teremtve? Miért nem teremtett olyannak, mint amilyen ő? Hiszen neki is biztosan van szabad akarata, ő mégis képes arra, hogy ne tegye a rosszat. És azt is biztosan tudta, hogy ha minket ilyennek teremt meg, akkor el fogunk bukni, és csak úgy menthet meg minket, ha feláldozza magát/a Fiát... Nem lehetett volna valahogy másképp, hogy ne kelljen ennek megtörténnie?

Hogy lehet, hogy egy tökéletes lénynek a gyermekei tökéletlenek, vagy legalábbis a tökéletlenség lehetősége bennük van? Vagy Istenben is benne van a tökéletlenség lehetősége?

Viszont mivel bűnösek lettünk, ennek "köszönhetően" tudta Isten nekünk megmutatni igazán, hogy mennyire szeret minket... Akkor viszont lehet, hogy a bűn lehetősége, a sátán létezése bár nem jó, de szükséges? Anélkül nem lenne a mindenség kerek egész? (Valahogy úgy, mint a Star Warsban a sötétség és a fény egyensúlya, szükség van mindkettőre...? Bocsi a fura hasonlatért)


Köszi, ha elolvastad az éppen bennem kavargó kusza gondolatokat, bocsánat, ha érthetetlen volt, és köszönöm, ha leírod, hogy te hogyan gondolkodsz erről.



2018. jan. 27. 13:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a sok választ! A muszlim megközelítést is, bár én keresztény kereteken belül gondolkodtam, de érdekel másoknak is a nézőpontja :)


Egyébként félreértés ne essék, nem gondolom azt, hogy Isten rosszat akarna tenni nekem, vagy bárki másnak, és nagyon is meg vagyok győződve arról, hogy az ő lényének az alapvető természete a tiszta szeretet. És tudom, a megtért embereket hívjuk Isten gyermekeinek, csak nem tudtam jobban kifejezni azt a viszonyt, ami Isten és Ádám között volt.

Leginkább az volt kérdés számomra, hogy ha Isten tudta, hogy ez lesz, miért is maradt ennél a tervénél? Kedves 7-es válaszoló, ebben a te válaszod segített nekem a legtöbbet, köszi szépen! :)

2018. jan. 27. 19:28
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, szabad akarata van, tud rosszat tenni, és tesz is.
2018. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Isten ha akarna, tudna rosszat cselekedni?"

Nem, mivel a rossz Isten hiánya. Nem tudna rosszat cselekedni, mert akkor nem lehetne saját maga

2018. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Ozcar ***** válasza:
Én mindig örömmel olvasom az ilyen kérdéseket, mert így látom, hogy azért vannak emberek még, akiket őszintén foglalkoztatnak ezek a témák.
2018. jan. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Ozcar ***** válasza:

Bocsi, ez előbb véletlen elküldtem, amit még nem fejeztem be, szóval:

Én mindig örömmel olvasom az ilyen kérdéseket, mert így látom, hogy azért vannak emberek még, akiket őszintén foglalkoztatnak ezek a témák.

Kérdésedből viszont azt látom, hogy sok dolgot Isten fölé helyezel.

Meg kell érteni, hogy minden az Istenért van, és nem az Isten valamiért. Minden Isten által alakult, és semmi nincs hatással az Istenre. Olyan, hogy szabad akarat Isten számára nem létezik, ez nem lehet hatással Istenre, csak Isten lehet hatással minden másra. Ebből kifolyólag, neki nem nehéz ellenállni a kísértésnek, mert számára értelmezhetetlen, hogy ő kísértésbe essen. Tudja mit jelent, de csak az emberre vonatkoztatva. Ő nem eshet kísértésbe, sem bűnbe, mert akkor meghasonlana önmagával. Egy olyan univerzum, teret, időt és mindenséget beleszámítva, aminek te vagy az ura és irányítója, nem történhet meg, hogy az egyszer téged a hatalmába kerítsen. Mint, ahogy te sem rúghatod ki a főnöködet az állásából.

2018. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Ozcar ***** válasza:

Itt rátapintottál a lényegre, mikor azt írod, hogy:

"Viszont mivel bűnösek lettünk, ennek "köszönhetően" tudta Isten nekünk megmutatni igazán, hogy mennyire szeret minket... Akkor viszont lehet, hogy a bűn lehetősége, a sátán létezése bár nem jó, de szükséges?"

Ebben van igazság.

2018. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Hűha... Köszönöm Ozcar, tényleg rávilágítottál valamire, amibe eddig nem gondoltam bele.

És megértettem azt is, hogy az, hogy Isten a maga képére teremtett, még nem azt jelenti, hogy vele egyenlőnek teremtett.

2018. jan. 30. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!