Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatjuk, ha létezik...

Honnan tudhatjuk, ha létezik is isten, hogy bármelyik vallásnak is igaza van vele kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2018. febr. 11. 14:03
1 2
 11/11 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én "vallásokkal" nem szoktam beszélgetni, csak emberekkel. Így nem nagyon érdekel, hogy melyik vallásnak van igaza :)

Embereknek bizonyos dolgokban viszont igazat szoktam adni, még akkor is, ha ehhez a saját véleményemet meg kell változtassam és ezt be is kell vallanom. Egy ideje bátran vállalom, hogy nyugodtan bizonygatni lehet, hogy hülye vagyok - tudom magamról. De ki nem az? Van, aki tökéletes?

Van-e olyan ember, aki teljes igazságnak birtokában volt valaha is? Nincs! Ahhoz Istennek kellene lennie! Mert csak Ő ismer mindent - tehát csak Ő látja teljesen jól a dolgokat. Ez persze még nem bizonyítja, hogy létezik.

De még sosem bizonyította be kétséget kizáróan azt se senki, hogy nem létezik - maximum azt, hogy nem lehet ujjal rámutatni vagy szemmel látni. De ez még nem bizonyíték. Hiszen az agyadat se lehet látni szemmel vagy a levegőt. Vagy a szelet ...

Nincs teljes bizonyíték sem erre, sem arra. Ezért nem tudod eldönteni, melyik "vallás" képviselőjének van igaza.

2018. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!