Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények miért nem úgy...

Keresztények miért nem úgy böjtölnek ahogy a Biblia írja?

Figyelt kérdés
Biblia szerint a böjt 40 napos és csak naponta egyszer lehetne enni napnyugta után. Jézus is így böjtölt. Ezt az egyház felülírta és lecsökkentették két napra, de ezeken a napokon is lehet enni háromszor csak húst nem. Az eredeti böjthöz képest ez semmi. Az egyház milyen alapon változtatta meg?

2018. febr. 14. 10:36
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

# 19


"Szerintem te a keresztény és a katolikus szavakat szinonimaként kezeled. Nem minden keresztény katolikus. A kérdés így pontosabb:

"Katolikusok miért nem úgy böjtölnek ahogy a Biblia írja?"



Ezek szerint te úgy böjtölsz ahogy a Biblia írja vagy egyáltalán nem böjtölsz? Sajnos nem tudom követni mert minden keresztény hozzáoszlótól eltérő válaszok jöttek.

2018. febr. 14. 14:31
 22/43 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint te úgy böjtölsz ahogy a Biblia írja vagy egyáltalán nem böjtölsz? Sajnos nem tudom követni mert minden keresztény hozzáoszlótól eltérő válaszok jöttek."


Bocsi. Én az 1/4-es vagyok:))) Én vagyok, aki azt írja, hogy az újszövetség nem ír elő böjtölést. De Asperrimus ezen mondatával is egyetértek: "Létezik a Bibliában részleges böjt is, amikor az ember szellemi okokból tartózkodik a kívánatos ételektől bizonyos ideig. "

Szellemi böjt lehetséges, azaz nem Isten tetszését hajkurásszuk, hanem a megszentelődésben vagyunk partnerek. Megmutatjuk a testünknek, hogy már nem ő az úr:)

2018. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

"Én az 1/4-es vagyok"

Előző vagyok. Itt nem az 1/4-es. Az egy másik kérdésnél volt. Elnézést, én is megkavarodtam. Enyémek ezek a válaszok: 1; 9; 19

2018. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 A kérdező kommentje:

"Én vagyok, aki azt írja, hogy az újszövetség nem ír elő böjtölést"


Biblia szerint Jézus és János is böjtölt. Miből gondolod hogy nem írja elő?

2018. febr. 14. 15:44
 25/43 anonim ***** válasza:

"Biblia szerint Jézus és János is böjtölt. Miből gondolod hogy nem írja elő?"

Erre a 9-es válaszomban reagáltam. Ezt kérdezted a 4. kérdésben is tőlem

2018. febr. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

A 9-es válaszod még több kérdést vet fel. Ennyi erővel mindenre amit Jézus tett vagy mondott rá lehet fogni hogy akkor az Ószövetség volt hatályos de ma már nincs érvényben.



"A másik, hogy azért mert a történeti leírásban Jézus csinált valamit, nem biztos, hogy nekünk is kell. Pl. ennyi erővel követelhetnéd, hogy vízen is járjunk."


Mi nem tudunk vízen járni, de böjtölni tudunk.

Akkor szerinted nem biztos hogy szeretni kell a felebarátainkat? Nem kell segíteni a betegeken és nem kell tisztelni a szülőket? És még sorolhatnám. Vagy akkor keresztényeknél úgy működik hogy mindenki kiválogatja szerinte mi kötelező?

2018. febr. 14. 16:21
 27/43 anonim ***** válasza:

"A 9-es válaszod még több kérdést vet fel. Ennyi erővel mindenre amit Jézus tett vagy mondott rá lehet fogni hogy akkor az Ószövetség volt hatályos de ma már nincs érvényben. "

Nem, mert a szellemi rész előképe az ószövetségben is jelen volt, csak kis eltéréssel. (Szeresd felebarátod, mint saját magad vs. úgy szeressétek egymást ahogy én (Jézus/Isten) szeretlek titeket).


"Akkor szerinted nem biztos hogy szeretni kell a felebarátainkat?"

Szerinted? János 13,34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


"Nem kell segíteni a betegeken és nem kell tisztelni a szülőket?"

Szerinted?

Jakab

2,14 Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit? [Jak. 2,17. Mát. 7,21.]


2,15 Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül, [Luk. 3,10.11]


2,16 És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna? [1 Ján. 3,17.]


2,17 Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.


Ez a gyakorló szeretet. Szóval tisztelni kell a szülőket, mert ez a szeretet. Segíteni kell a betegeken, mert ez a szeretet.


Vagy ahogy Pál magyarázza és zárja, hogy megy át a testi törvény a lelki szeretet törvénybe: Róma 13,10 A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.


"Mi nem tudunk vízen járni, de böjtölni tudunk. "

Akkor idézd erre magadnak ezt: "Máté 17.20 A ti hitetlenségetek miatt. Mert bizony mondom néktek: Ha akkora hitetek volna, mint a mustármag, azt mondanátok ennek a hegynek: Menj innen amoda, és elmenne; és semmi sem volna lehetetlen néktek."

Tehát azért nem tudsz vízen járni, mert nincs hited. Látod, ha kiragadom az igéket, akkor határtalan a fantázia, a félreértelmezés.


Légyszi ne kötekedj, hanem próbálj egy kicsit értelmezni is, jó?

2018. febr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:

"Nem, mert a szellemi rész előképe az ószövetségben is jelen volt, csak kis eltéréssel. (Szeresd felebarátod, mint saját magad vs. úgy szeressétek egymást ahogy én (Jézus/Isten) szeretlek titeket)."


A böjtre vonatkozó rész is az Újszövetségben szerepel.



"Ez a gyakorló szeretet. Szóval tisztelni kell a szülőket, mert ez a szeretet. Segíteni kell a betegeken, mert ez a szeretet. "


Akkor böjtölni kell mert ez a szeretet. Ha csak ezen múlik mindenre rá lehet húzni.



"Légyszi ne kötekedj, hanem próbálj egy kicsit értelmezni is, jó?"


Ne vedd kötekedésnek csak a válaszod nagyon sajátos értelmezés. Én az Újszövetségből hoztam verseket a böjtölésre vonatkozóan, erre azt mondtátok az már a múlté, erre te is az Újszövetségből hozol verseket amik szerinted kötelezőek. Látod az ellentmondást? Arra sem jött válasz, hogy a katolikusok akkor miért gondolják úgy hogy 40 napig kell böjtölni naplementéig?

2018. febr. 14. 16:52
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azt nem értem, hogy hol deffiniálja a Biblia a bőjtöt úgy, hogy napközben nem lehet enni semmit, csak napnyugta után, de akkor bármit.
2018. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

# 29


És azt hol definiálja a Biblia hogy két napig ne egyél húst és csak háromszor ehetsz de nem lakhatsz jól?

Az általam linkelt keresztény oldal szerint eredetileg 40 napos volt a böjt és napnyugtakor lehetett enni. Ez azért sokkal közelebb van a Biblia szerinti böjthöz mint a kétnapos húshagyó böjt, ami inkább a böjt kicsúfolása.

2018. febr. 14. 21:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!