Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztyén etika ilyenkor...

A keresztyén etika ilyenkor mit kíván?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez egy irreális példa, de nem baj: Ha visszamehetnél az időben Hitler vagy Sztálin gyerekkorába hogy megölöd a gyerek Hitlert vagy Sztálint, akkor mi a helyes döntés? Megölsz egy gyereket, cserébe milliókat mentesz meg a haláltól.


Van két ellentétes iskolája az etikának, az utilitarizmus és a deontológia.


Az utilitarista a tettek következményeit nézi, ő bevállalná, hiszen milliók életét megmenti.


A deontológus viszont mindenképp a szabályokhoz ragaszkodik, a "ne ölj!" parancs alól nincs kivétel.


----


A válaszok kapcsán engem nem az érdekel hogy te mit tennél, hanem hogy a keresztyénséghez melyik áll közelebb!!!


2018. febr. 14. 22:13
1 2 3
 11/29 HaEv ***** válasza:

Kedves Előttem Szóló!

Hitler és Sztálin nem a szeretet nevében ölt halomra milliókat! Ezt is jó letisztázni azért. Ők az ateizmus nevű vallás alapján tették ezt. Ők ebben hittek.

Ismerek azonban ateistákat, akik pont az erkölcs elvén elítélik ezeket az embereket és abszolút nem értenek egyet a tetteikkel és azzal, amire az ateizmust használták.

Ugyanígy vannak, akik nem értenek egyet azokkal, akiket te említesz és pont ezért nem lehet egy kalap alatt említeni őket. Ahogy Sztálint és Hitlert sem sok ateistával!

Csak tisztázni szerettem volna.

2018. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is az időben nem mehetünk vissza. Másodszor pedig a cél nem szentesíti az eszközt. Ha megölöd Hitlert vagy Sztálint, fellép majd egy másik "Hitler" vagy "Sztálin". A helyes döntés semmiképpen nem a gyilkolás, ilyen értelemben a deontológus jár el helyesen. A tettek következménye pedig adott a keresztény etika szerint. A helyes megoldás nem a büntetés, hanem a megbocsátás.


Üdv. Péter

2018. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, logikusnak tűnik hogy miért a deontológus jár el helyesen!
2018. febr. 15. 18:35
 14/29 anonim ***** válasza:
11%

Ennek azonban ellentmond, amit Isten mondott Noénak:


"De a ti véreteket, amelyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképpen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét. Aki ember-vért ont, annak vére ember által ontassék ki; mert Isten a maga képére teremté az embert." (1Móz 9,5-6)


Ez alól egyetlen kivételt ismer a Biblia, azt, hogy valaki, aki gyilkolt, Jézus Krisztus halálával, eltemettetésével és feltámadásával azonosul, ezért a bűneit Isten Jézusnak tulajdonítja, ezért nem kell meghalnia, különben meg kellene halnia. Ez pedig a mindenkori államhatalom felelőssége, aki számon is lesz kérve minden egyes életben tartott gyilkosért.

2018. febr. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 Zenon ***** válasza:
23%

,,Ők az ateizmus nevű vallás alapján tették ezt."


Tipikus hívő érvelési hiba.


Az ateizmus = vallástalanság


Hogyan lehetne vallás az, ha valaki nem hisz semmiben?

Érzed a logikai bukfencet?

2018. febr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy a Semmiben hisz. Az ő istene a Semmi, az ateizmus alfája és ómegája, ezt imádja, ebből indul ki és ebbe is érkezik. Ezen kívül nem képes túlgondolni, ez az ateista ember szentséges fala, amit átlépnie eretnekség volna, meg sem kísérli, mert számára tabu. A baj, hogy ezt a falat saját maga köré húzta fel, ő pedig benn van a saját kis elefántcsonttornyában, ahol nem kell szembenéznie a valósággal - egy ideig.
2018. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Zenon ***** válasza:

,,Úgy, hogy a Semmiben hisz. Az ő istene a Semmi"


Hatalmas tévedés. Nagyobb képzavart el se tudnék képzelni. Ebből is látszik, hogy kategorikusan magukból indulnak ki az emberek. Egy hívő szerint a hit természete mindig egyenértékű, még ha az nem a sajátja. Pedig ez nem igaz. Én nem hiszek. A "nem"-en van a hangsúly! Tehát hittelen vagy hitetlen vagyok. Hit nélküli. Nem hiszek a semmiben! Már megint nagy betűvel szimbolikussá tettél egy fogalmat, ahogyan ezt gyakran csinálják a hívők. Az életben hiszek, a realitásban. Amit tudok, amit látok, hallok, érzékelek. Ez nem a semmi. A halál után atomi átrendeződés történik, de ez valójában nem egyenlő a "semmivel". Az anyag nem vész el, ami alkotott, csak átalakul. A tudat vész el. Sokan azért hordanak vallásos szemellenzőt, mert félnek szembenézni ezzel, pedig a halál természetes dolog. És pozitív is lehet. Egy nagyon idős, megfáradt szervezetnek enyhülés az elmúlás. Az öröklét, amit annyira kívántok, valójában büntetés lenne. Szörnyű örökkévalóság. Csak ti ezt az "elmélyült agyatokkal" nem tudjátok felfogni. Sajnos.

2018. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"ateizmus = vallástalanság"


Ez orbitális hülyeség és elég nagy tudatlanságra vall. Például a buddhisták is ateisták, de nem neveznénk őket vallástalannak.


A teista görög eredetű szó, annyit jelent, hogy Istenben hívő. Az ateista szintén görög eredetű szó, 'a' fosztóképzővel van ellátva, annyit jelent, hogy istentagadó, istentelen.

Ehhez pedig túl sok ész sem kell, ha picit több lenne neked is, nem írnál olyan hülyeséget, mint idéztem tőled.

2018. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Zenon ***** válasza:
0%

,,Ez orbitális hülyeség és elég nagy tudatlanságra vall. Például a buddhisták is ateisták, de nem neveznénk őket vallástalannak."


Most komolyan saját magadnak mondasz ellent? :D

Mióta ateisták a buddhisták, mert ez nekem új. Nem erősséged a logika, azt látom.

2018. febr. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
A trollal ne veszekedjetek légyszi!
2018. febr. 16. 20:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!