Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztyén etika ilyenkor...

A keresztyén etika ilyenkor mit kíván?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez egy irreális példa, de nem baj: Ha visszamehetnél az időben Hitler vagy Sztálin gyerekkorába hogy megölöd a gyerek Hitlert vagy Sztálint, akkor mi a helyes döntés? Megölsz egy gyereket, cserébe milliókat mentesz meg a haláltól.


Van két ellentétes iskolája az etikának, az utilitarizmus és a deontológia.


Az utilitarista a tettek következményeit nézi, ő bevállalná, hiszen milliók életét megmenti.


A deontológus viszont mindenképp a szabályokhoz ragaszkodik, a "ne ölj!" parancs alól nincs kivétel.


----


A válaszok kapcsán engem nem az érdekel hogy te mit tennél, hanem hogy a keresztyénséghez melyik áll közelebb!!!


2018. febr. 14. 22:13
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#19


Csak fokozatosan járatod le magad... Nem vagyok buddhista, de alapvető műveltséghez tartozik a világvallások bizonyos fokú ismerete. Alapműveltség, hiszen az iskolában is tanítják töri órán ezeket.

A buddhizmus egy ateista vallás, hitük szerint nincs se Isten, és nincsenek istenek sem. Ellentétben a hindu vallással, ahol számtalan istenség létezik. A teizmus továbbra is istenhitet, meg az ateizmus továbbra is istentagadást jelent. Teista Istenben, vagy istenekben hisz, ateista tagadja létezésüket, mint levezettem korábban. Ezért lehet több ateista vallás is, mint a legismertebb ezek közül a buddhizmus.


Tényleg nem kell hozzá egyetemi végzettség, csak alapműveltség és némi logika.

2018. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Ozcar ***** válasza:

A rossz és a bűn bekövetkezése az életünkben elkerülhetetlen. Emberek halnak meg a jövőben is.

Kérdésedre a válasz, hogy embert ölni minden tekintetben és helyzetben rossz és kárhozatos bűn. Nem a gyilkolás lenne a megoldás, hanem a jó példa mutatása. Ha visszamehetnél, akkor a gyilkolás helyett a helyes irányt mutasd meg inkább. Ha meg nem lehet így, akkor sem ölhetsz, senki nincs feljogosítva erre. Tegyél inkább valami mást, inkább vágd le a kezét, de az életét tartsd meg, mert ha megölöd, akkor a te lelkeden szárad az ő kárhozatala is, mivel elvetted az esélyt attól, hogy megtérjen. Így számára biztos a pokol.

2018. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
9%

Isten nem pacifista, hanem kiterjedt hadviselést folytat a Sátán királysága ellen az ember érdekében. Ha az ember nem lenne túszként a Gonosz kezében, Isten pillanatokon belül ledarálná az ellenségét, de jelenleg nem teheti meg anélkül, hogy az emberiséggel együtt darálja le, ezt pedig nem akarja. Mégis, az evangélium ultimátum, az érvényessége pedig véges, úgy általánosságban, mint egyénileg. Isten mindenkinek megbocsát, aki megtér Hozzá. De annak, aki nem akar megtérni, idővel Isten sem akar már megbocsátani. Ellenkezőleg. Van, amikor azt mondja Isten, hogy a gonosz legyen még gonoszabb, az igaz pedig legyen még igazabb. Isten felkínálja a megtérés lehetőségét a gyilkosoknak is, de csak akkor bocsát meg nekik, ha megtérnek Hozzá. Ha nem, nem. És Isten sokkal jobb matematikus, mint sokan erről az oldalról. Könnyen kiszámolja, hogy a gyilkosok sokkal több ember elől veszik el a megtérés lehetőségét, mintha őket magukat teszik el láb alól. Aki életben tartja a gyilkosokat, maga is cinkossá válik a gyilkosság bűnében, különösen akkor, ha a jó magaviselet miatt harmadolt és szabadon engedett gyilkos újra gyilkol. Óriási tévedés, hogy senki nincs feljogosítva arra, hogy a gyilkosságot halállal büntesse. Ez az államnak a kötelessége az 1 Mózes 9,5-6 alapján, ami Noénak adatott, és vonatkozik is minden leszármazottjára, és el is lesz mind számoltatva a mulasztásaiért, ahogyan a túlkapásaiért is.


"Mert a fejedelmek nem a jó, hanem a rossz cselekedetnek rettegésére vannak. Akarod-é pedig, hogy ne félj a hatalmasságtól? Cselekedjed a jót, és dícséreted lesz attól. Mert Isten szolgája ő a te javadra. Ha pedig a gonoszt cselekszed, félj: mert nem ok nélkül viseli a fegyvert: mert Isten szolgája, bosszúálló a haragra annak, aki gonoszt cselekszik." (Rm 13,3-4)

2018. febr. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Isten pillanatokon belül ledarálná az ellenségét, de jelenleg nem teheti meg anélkül, hogy az emberiséggel együtt darálja le, ezt pedig nem akarja"


"Enyhén" Biblia ellenes amit írsz, mint ha Isten nem lenne mindenható. Én hiszem, ahogy a Szentírás mondja, Istennek semmi sem lehetetlen.

2018. febr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Zenon ***** válasza:
0%

,,A buddhizmus egy ateista vallás, hitük szerint nincs se Isten, és nincsenek istenek sem."


Na jó, még egyszer, a gyengébbek kedvéért:


az ateizmus nem vallás!

2018. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem előbb járd ki a 8 általánost, hogy legyen egyáltalán valami csekély értelmi szinted, utána írj hozzászólásokat.


Próbáld már meg értelmezni amit írtam. Azt írtam, hogy a buddhizmus egy ateista vallás. Ebben az ateista szó jelzőként szerepel, tehát nem a mondat tárgya. Tudom, hogy ez már neked felfoghatatlan magasságokban van, de mire kijárod az általánost, tudod majd elemezni a mondatokat.

2018. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Zenon ***** válasza:
0%

,,Szerintem előbb járd ki a 8 általánost, hogy legyen egyáltalán valami csekély értelmi szinted, utána írj hozzászólásokat."


Ok, akkor ezt mindjárt be is írhatod magadnak az ellenőrző könyvedbe.


1. Ateizmus nem istenségek hiánya, nagyokos, hanem hit hiánya.

2. a buddhizmus egy vallás, tehát hitbeli eszmeredszer

3.ateizmus = vallástalanság

4.az ateista vallás oximoron, mint a hideg nyár, gyáva oroszlán stb


Nem azon van/volt a hangsúly, miben hisznek, hanem azon, hogy HISZNEK egyáltalán. Az ateista nem hisz, így nem tekinthető vallásnak.


Ha nem vagy tisztában azzal, mit jelent az ateizmus, ne bíráld azt! Köszi

2018. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Pedig már olyan sokszor megfogadtam, hogy gyenge értelmi képességű emberekkel nem vitázom...


"Ateizmus nem istenségek hiánya, nagyokos"


Ilyet sehol sem írtam, ha igen, idézz engem. Kedves nagyokos.


"hanem hit hiánya"


Nettó baromság. Egy ateista is hihet földönkívüliekben, hihet abban, hogy az anaász fogyaszt, hihet abban, hogy megéli a jövő évet, stb...


"a buddhizmus egy vallás, tehát hitbeli eszmeredszer"


Hol írtam mást?


"ateizmus = vallástalanság"


Szerintem elég szépen levezettem, hogy mit jelent az ateizmus szó. Vagy trollkodsz vagy tényleg komolyabb mentális gondjaid vannak.

De újra, az ateista istentagadót jelent, olyan embert, aki tagadja Isten létét vagy istenek létét. Ehhez pedig még csak az ógörög nyelv művelőjének sem kell lenned. Ha nekem nem hiszed, nézd meg bármelyik akadémiai szótárat (pl. idegen szavak). Ennyire buta már senki sem lehet...


"az ateista vallás oximoron, mint a hideg nyár, gyáva oroszlán stb"


Újfent bizonyítod értelmi képességeidet. Például a tundrán a nyár hideg, ahogy a közhiedelemmel ellentétben nem minden oroszán bátor. Sőt a bátorságot állatokra nem nagyon lehet értelmezni, mert ösztönlények a tudomány jelenlegi állása szerint.

2018. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ha tudni lehetett volna előre, akkor jó dolog lett volna megölni őket.
2019. dec. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!