Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szcientológusok teremtéstörtén...

Szcientológusok teremtéstörténetéről mit lehet tudni? Szcientológiai Istenképzet?

Figyelt kérdés

ennyit találtam róla:


Xenu, a galaktika ura


Az egyház szerint ennek a történetnek az elmondása szerzői jogokat sért meg. Mivel ez a történet egy amerikai bírósági tárgyaláson tanúvallomásként elhangzott, az Egyesült Államok törvényei szerint tanúvallomásként nyilvános köztulajdonnak számít.


Xenu története fontos szerepet játszik az egyház mitológiájában, csak a szcientológia magasabb szintjét elérő, ún. OT III-as egyháztagok hallhatják. A mitológia szerint a gonosz Xenu 75 millió évvel ezelőtt az egész Galaxisból sok milliárd űrlényt fogdosott össze, lefagyasztotta őket, és leginkább a mai DC-3-as típusú repülőgépekre hasonlító űrhajókkal a Földre hozta őket, s itt egy vulkánba dobta a lefagyasztott lényeket, a vulkánt pedig felrobbantotta egy hidrogénbombával. Az űrlények kiszabaduló lelkeit egy speciálisan e célra épített „lélekszívóval” fogta fel, majd a fogoly lelkeket „agymosásnak” vetette alá, s így engedte szabadon őket. Az űrlények lelkei, a „thetánok”, később az evolúció során az emberi lényekben találtak otthonra.



2018. febr. 15. 10:52
1 2
 11/14 anonim válasza:
Itt van a lényeg: google Magánbeszélgetés Juszt Lászlóval a szcientológiáról.
2018. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Katolikus vagyok. nekem volt egy tripem ott hasonló vízióim voltak. Bár sok rosszat hallotam róluk, de külömböző ezoterikus írásokból már sok ilyet hallotam.

Szoval az egyház központja egy gonosz isten.. hm...


Hát Mekkában egy meteort imádnak, jeruzsálemben egy falat, rómában meg egy sírra épült az anyaszetegyház. Végülis belefér.

2018. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Leah Remini-nek is van egy kiváló oknyomozó sorozata a témáról "A szcientológia és utóhatásai" címmel.
2018. okt. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

T. Zoltán, eddig nem mondtál semmit, csak megkérdőjeleztél, és hangoztattad, hogy gyakorló szcientológus vagy. Akkor igazán tájékoztathatnál, hogy mi hogy is van, mi az igazság...


Szóval mi a nagy teremtéstörténet? Mi a nagy igazság? Hogy kerültek a lelkek a Földre, és hogy lettek az emberek, stb. Hogy tett szert Hubbard a sok tudásra, hogy halt meg, mi van vele most, hol van most a lelke, mivel foglalkozik éppen? Ha tartja, kivel tartja a kapcsolatot? Az illető mivel tudta ezt bizonyítani?

Szoktak-e zaklatni volt szcientológusokat?

2020. jún. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!