Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti mennyire...

Keresztények! Ti mennyire veszitek komolyan a Biblia tanításait?

Figyelt kérdés
Olyan életet éltek ami Istennek megfelelő?
2010. júl. 14. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes sosem leszek, mint ahogy senki sem, de igyekszem törekedni rá. De hisze és vallom, hogy a Biblia tanítzásai azért vannak, hogy az ember életét jobbá tegyék, kiteljesítsék.


Hogy mennyire veszem komolyan? Pl szűzen mentem férjhez...

2010. júl. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az jó. Én mondjuk nem vagyok keresztény, és azt tapasztalom a legtöbb ember aki azt mondja magáról hogy az, az lesz*rja a tanításokat. Azért jó hogy van kivétel!
2010. júl. 14. 23:49
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát az ószövetségből a kisebb szabályokat nem nagyon, azokra úgy tekintek mint az akkori Izrael törvényeire.

De mondjuk a tíz parancsolatot azért elég komolyan veszem.

Ennek ellenére min. 5öt már megszegtem sajna...

2010. júl. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

A tanítását komolyan veszem, de a történeteket (főleg az Ószövetségben) nem veszem szó szerint, mert nem arról szólnak.

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy az életem minden pillanatában aszerint élek, de senki sem tökéletes. Bűnös ember vagyok... mint mindenki.


Egyébként a Biblia tanításainak van gyakorlati jelentőssége is. Tehát 99%-ban nem azért kell így élnünk, mert egy könyvben ez van leírva, vagy mert Isten ezt mondja (ha elfogadjuk hogy létezik), hanem mert a mindennapi életünkre is nagy gyakorlati hatása van, mint rengeteg más vallási hagyománynak is (nem csak a keresztényeknek).


Az ötödik lovas

2010. júl. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Nem nekem szólt a kérdés, nem vagyok keresztény, sem keresztyén, de én úgy vélem, hogy Biblia útmutatás. Az egyik legnagyobb bűn volt megcsonkítani, de sajnos abban a korban a rend kialakítása mindennél előbbre való volt, aminek áldozatául esett a Biblia is.


Viszont van benne jó néhány olyan dolog, ami megfontolandó. Csak érdemes lenne kicsit megérteni az Üzenetet, ahelyett, hogy bemagolja néhány ember a szöveget.


Nem vagyok keresztény, sem keresztyén. Nincs hitem, és nem is tagadok. Csupán értelmet keresek a szavakban.

A következőt gondolom:


A világ létezik. Ha Isten létezik, Ő teremtette, akkor az Ő alkotása, az Ő megnyilvánulása, tehát nem lehet "rossz" (értsd: hibás. Ezt nem akarom tovább fejtegetni).


A Biblia ez alapján a Teremtés alapján íródott. Isten a Teremtésen át beszélt hozzánk.

Megérteni a dolgok működését nem bűn, mert az elfogadást és a megbékélést segíti. Elfogadni és megbékélni nem bűn.


Ha a Teremtés Isten keze munkája, akkor a Teremtés megismerése Istenhez visz közelebb. A tudomány nem ellensége a hitnek, mert a Teremtéshez, Istenhez visz közelebb, de nincs köze a hithez. A tudás Istentől származik. Nem lehet rossz/hibás. Visszavezet Őhozzá, ha hiszel.

Ha nem, akkor a tudás csak eszköz a kezedben.


Ha az eszközben hiszel, elveszted az utad Istenhez. A legtöbb ember szentül hisz abban, hogy az elvei helyesek. Elfelejtik, hogy az elvek csupán eszközök, és nem a cél.

Az elvekhez való ragaszkodásban bálványozni kezdik őket, és elvesztik Isten fényét. Mert jobban hisznek az eszközben, mint Istenben.


"Én nem tartom sokra a vallást. Túl sok vakbuzgó őrült lázálmát nevezték már vallás nevében Isten akaratának. A szentséget az igaz tettekben, és a védtelenek melletti bátor kiállásban találod."


Kicsit ironikus lehet, amit mondok, de szerintem a Bibliát "ne vedd szentírásnak". Ami le van írva, abban hihetsz. De ha Istent szereted, Ő meg fogja mutatni az Ő szeretetét. Ennyi. Nem ellenséged, soha nem is lesz az.

Add, amit kapni szeretnél.


Én úgy gondolom, hogy ha létezik Isten, ez így van. Bocs, ha kicsit kacifántos lett! :D

2010. júl. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Meg vagyok keresztelve, elméletben katolikus vagyok de nem gyakorlom a hitemet. Szerintem túl földhözragadt az efféle gondolkodás. Tipikusan az az ember vagyok aki magának él. Természetesen ha kell kisegítek nagyon sok embert de pusztán azt, aki szerintem megérdemli. Viszont mindez személyes véleményem, egyébként úgy gondolom, hogy jó ha valaki hisz valamiben. Semmi bajom sincs a vallásosokkal egyszerűen csak én nem vagyok az. Az én hitem saját magamra irányul, egyedül magamban hiszek számomra nincs szükség egy felsőbbrendű erőre. De mint írtam ez csak személyes vélemény nem szándékoztam senkit sem megsérteni.
2010. júl. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
semennyire. komolyan.
2010. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
6%

A Biblia tele van vérontással, erőszakkal, háborúkkal....soroljam még.

Elmenne egy gyengébb fajta akció horrornak.

2010. júl. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
keresztényként lettem nevelve de később rájöttem ez nem az én utam,az élet sokkal több egy ilyen korlátozott istenképnél mint amit a kereszténység tanít.nevetségesnek tartom,állszenteskedésnek,szóval nem veszem komolyan,nagyrészt saját világképem van,és aszerint élek.
2010. júl. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy keresztényben föl sem merülhet az, hogy esetleg nem veszi komolyan a Biblia tanításait. Azért keresztény, mert igyekszik pontosan és szorosan követni Isten vezetését, példaként tekintve Jézusra. Aki nem ezt teszi, az jogtalanul mondja magát kereszténynek.

Az más kérdés, hogy nem mindig sikerül ennek megfelelni(nekem sem, sajnos), mert tökéletlenek vagyunk, de törekedni kell rá. Már, ha valaki keresztény akar lenni.

Szerintem nincs olyan, hogy valaki kicsit keresztény, azaz kevésbé veszi komolyan a tanítást, vagy nagyon keresztény, azaz komolyan veszi. Vagy keresztény vagy nem. Én hiába mondom azt magamról, hogy az vagyok, ha Isten nem így lát engem.

2010. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!