Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Huszonéves vagyok, katolikusna...

Huszonéves vagyok, katolikusnak keresztelve és bérmálva, eddig semmi egyházi dologban nem vettem részt, csak időnként bejártam misére és imádkoztam. Hittanra párszor jártam még gyerekkoromban. Mit kell tennem azért, hogy gyónhassak és áldozhassak?

Figyelt kérdés
Nagyon mérges lesz a pap, ha hazudtam a szüleimnek, maszturbáltam, és voltam már prostituáltnál? Kb. ezek a fő bűnök amikre hirtelen gondolni tudok.

2018. márc. 3. 19:18
1 2
 1/15 HaEv ***** válasza:
100%

Wow!

Kedves Kérdező!

Miért szeretnél gyónni és áldozni?

Vissza szeretnél térni a vallásodhoz? Ha igen, a pap inkább örülni fog neked, mint hogy mérges legyen amiatt, amiket meggyónsz! Ahogy Isten is inkább örül annak, ha a "bűnös megtér az útjáról", mint hogy tovább menjen azon, mert fél, mit fog szólni a pap.

2018. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Ozcar ***** válasza:
100%
Szóval akkor ezentúl hithű keresztény szeretnél lenni?
2018. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha bérmálkoztál, akkor voltál elsőáldozó is, tehát nincs jogi akadálya a dolognak.


A nagybőjt pont megfelelő időpont, hogy kicsit jobban figyeljünk Istennel való kapcsolatunkra. Javaslom gyónásra jobban készülj fel, mert bár felsoroltál néhány bűnt, biztos van ott sokkal több is. Van neten is sok remek lelkitükör hozzá (akár a neten), de az imakönyvedben is találsz segítséget.


Biztos nem lesz rád mérges a pap, Istennel együtt örül minden megtérő bűnösnek.

2018. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Görög rítusban kereszteltek, szóval már csecsemőként bérmáltak.
2018. márc. 3. 20:07
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az más akkor, lehet szükség lesz külön felkészítésre az Eukarisztia vételéhez.


Beszélj egy pappal mindenképpen, biztos tud majd segíteni.

2018. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a papoddal, es akkor majd felkeszítenek a gyónásra és az Eucharisztia vételére. :)


"Nagyon mérges lesz a pap, ha hazudtam a szüleimnek, maszturbáltam, és voltam már prostituáltnál? Kb. ezek a fő bűnök amikre hirtelen gondolni tudok."

Dehogy lesz mérges, inkább örül, hogy elmentél, hidd el, nem fogod ezzel meglepni a papot, mert hallotta már ezeket egy csomószor, és valószínűleg el is felejti utána, nem fog másképp nézni rád. :)


Itt egy videó, ami talán közelebbhozza a gyónást hozzád. :)

[link]

2018. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Szóval akkor ezentúl hithű keresztény szeretnél lenni?"


Legalábbis próbálok. Mindenki bűnös ebben a világban, és van, hogy az egyéni érdekei és vágyai felülkerekednek azon, ami a helyes. A legjobb vallási tanácsokat és útmutatásokat eddig egyébként a helyi cigányoktól kaptam, ők egyszerre megélik mit jelent vallásos embernek lenni és ebben a világban megélni, nagyon érdekes és felfrissítő a látásmódjuk.

2018. márc. 3. 21:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne rád mérges a pap, és hogy ne fogadna be Isten? :)


Ez a fő különbség a kereszténység és más vallások között. Míg máshol "neked kell megterítened az asztalt Istennek" addig a kereszténységben "Az Isten teríti meg az asztalt számodra." :)


Neked semmi egyebet nem kell tenned, mint elfogadnod mennyi atyánkat, az Univerzum Urát, és Jézust Egyszülött Fiát és őszintén megbánni korábbi bűneidet.


Nyugodtan menj be a katolikus templomba, és kérd a pap segítségét, hogy hogyan tovább.

2018. márc. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

hajrá kéredző, épp ez a frankó a dologban, akár gyilkolhattál is volna ha most őszintén megbánod és megváltoztatod az életmódodat akkor lehetsz ugyan olyan keresztény mint bárki, még a szentek között is vannak olyanok akik életük egy részében finoman szólva nem keresztény életmódot éltek


hogy mit szól a pap az nyilván a paptól függ, elvileg nem "haragudhat" meg rád, én a helyedben azt csinálnám hogy elmondanám a papnak hogy nem voltam már jó rég óta a dologban, de igyekszem megváltozni


gyakorlatban valószínűleg csak egyszerűen gyónsz, aztán már áldozhatsz is

2018. márc. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

A Nép eléd hozza a bűnöst, hogy Istenként ítélkezz felette, és hogy bűneit összevesd mindazzal, ami jogos és igaz.


Ne félj az Istentől, félj a sötétségtől, mely elsötétíti az univerzum tudását. Higgy az igazságban és te is megtalálod a megvilágosodás útját.


Élet és halál, fény és sötétség, remény és kétségbeesés. Megnyílt a szakadék, és megszületett az Isten.


Áldottak, akik az Egyetértés útján járnak, áldott legyen az Isten!

2018. márc. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!