Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Huszonéves vagyok, katolikusna...

Huszonéves vagyok, katolikusnak keresztelve és bérmálva, eddig semmi egyházi dologban nem vettem részt, csak időnként bejártam misére és imádkoztam. Hittanra párszor jártam még gyerekkoromban. Mit kell tennem azért, hogy gyónhassak és áldozhassak?

Figyelt kérdés
Nagyon mérges lesz a pap, ha hazudtam a szüleimnek, maszturbáltam, és voltam már prostituáltnál? Kb. ezek a fő bűnök amikre hirtelen gondolni tudok.

2018. márc. 3. 19:18
1 2
 11/15 HaEv ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Wow! Cigány közösségben tanulod az Utat! Kérlek, írj nekem privátban erről! Nagyon érdekel! Hol? Kik? Hogyan? :) Köszi

2018. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#11

Pedig a keleti országrészben nagyon sok hívő görög katolikus cigány van. Persze ne a gyakran látott telepi cigányokat képzeld el.


Sőt Máriapócson külön búcsújuk is van.

2018. márc. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A pap nem lesz mérges, ő annak örül, ha minden szépítés, köntörfalazás nélkül kimondod, amit tettél. Elégtételként el kell mondanod néhány imát, és a hazugságokért bocsánatot kell kérned a szüleidtől.


Utána mehetsz áldozni.

2018. márc. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Görög rítusban kereszteltek, szóval már csecsemőként bérmáltak."


Igen, akkor ez esetben érdemes lesz beszélni a plébánossal, amelyik plébániára szeretnél majd járni rendszeresen. Mivel még nem gyóntál soha és nem áldoztál, ezért felkészülésnek kell megelőznie. Hidd el, ez neked is hasznos. Kívánom, hogy jó lelkipásztort találj.

2018. márc. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Ozcar ***** válasza:
0%

""Szóval akkor ezentúl hithű keresztény szeretnél lenni?"


Legalábbis próbálok. Mindenki bűnös ebben a világban, és van, hogy az egyéni érdekei és vágyai felülkerekednek azon, ami a helyes. A legjobb vallási tanácsokat és útmutatásokat eddig egyébként a helyi cigányoktól kaptam, ők egyszerre megélik mit jelent vallásos embernek lenni és ebben a világban megélni, nagyon érdekes és felfrissítő a látásmódjuk."


De különbséget kell tenni hit és vallásosság között. A vallásos, aki csak fizikailag éli meg a hitet, nem belülről jön, szóval nem őszinte. A hívő meg lelkületében is próbál hű maradni Istenhez.

2018. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!