Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívő fiatal vagyok...

Istenhívő fiatal vagyok Katolikusnak keresztelve, de szeretnék áttérni az Unitárius vallásra. Vannak itt esetleg unitáriusok, akik tudják, hogy ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem az, hogy ismeri-e valaki közületek a budapesti Bartók Béla Unitárius Egyházközséget a Boráros tér közelében. Járnak-e oda unitárius vallású budapesti fiatalok, vagy inkább csak idősebb erdélyiek?

2018. márc. 12. 19:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
62%
Első lépés, hogy eldobod magadtól a kereszténységet és Krisztust jó messzire, ugyan is az unitárius vallás nem keresztény és tagadja Krisztust.
2018. márc. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Az Unitárius vallás keresztény, csak Arianista álláspontot foglal el, a niceai zsinat előtti állapotot ás Arius teológiáját.


Nem hisz a Szentháromságban, hanem azt vallja, hogy Egy az Isten. Az egyetlen oszthatatlan Istenben hisz, az Univerzum Teremtőjében és Urában, és Jézus Mesterben, a Prófétában, aki biológiai úton született Józseftől és Máriától, és ember volt.


Mivel Jézus Próféta és a Biblia tanítását követi, ezért Keresztény vallás.

2018. márc. 12. 19:46
 3/37 A kérdező kommentje:
Érdemes megjegyezni, hogy az Arius és az Atanáz közötti hitvitát Arius nyerte, csak Konstantin császár politikai okokból mégis Atanázt támogatta, ezért Atanáz álláspontjából alakult ki az ortodox teológia, ami később az Ariánusokat eretnekeknek nyilvánította.
2018. márc. 12. 19:53
 4/37 anonim ***** válasza:
90%

Ezek szerint Arianus tanait sem ismered, még ő sem mondott olyan eretnekségeket, amiket az unitárius vallás állít.


Arianus szerint Krisztust Isten nemzette a világ teremtése előtt, tehát nem mondott olyan marhaságokat, hogy Józseftől és Máriától született egyszerű ember lenne. Az egylényegűséget tagadta (ugye homoousziosz vitaként is szokás mondani).


Abban is tévedsz (hogy szándékosan, vagy tényleg rosszul tudod), hogy a császár kit támogatott. A történelmi bizonyítékok alapján Konstantin az ariánus nézeteket támogatta, végül is egy majdnem pogány császártól érthető.


Javaslom nézz utána a történelemnek, mert jelentős tévedéseket fogalmaztál meg, pedig az nem hit kérdése, hanem tudományos tények.


Lényegében az unitáriusok messzebb állnak a kereszténységtől, mint a jehovások, sőt még a muszlimoknál is messzebb, akik elismerik Jézus szűztől való születését.

2018. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%

"és a Biblia tanítását követi"


Még erre reagálnék. Ha igaz amit írtál, akkor nagyon nem követi a Biblia tanítását. A Biblia kijelenti, hogy Krisztus szűztől született a világba, kezdettől fogva létezett, nem teremtény, hatalmasabb az angyaloknál, Izajás úgy ír róla, hogy Erős Isten.

2018. márc. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
78%

Csakhogy a kereszténység alaptétele: Jézus Krisztus teljesen ember és teljesen Isten. Enélkül visszaesés az Ószövetségi hitbe, vagy -horror - a muszlimba - ott is "egy próféta" Ezáltal lehet megvalósítani, amit az egyházatyák tanítottak: "Isten emberré lett, hogy az ember Istenné lehessen." Kár ezt heroikus feladatot Krisztus követését elmaszatolni, kiherélni, legyengíteni, antitradicionálissá tenni valami áá csak "egy próféta" dologgal

(l. Boulad atya Teózis művét )

[link]

Nekem mindegy, te mit hiszel, de ezt azért tudni kell.


Uncsiknál nem csak idős erdélyiek vannak, vannak fiatalok, reméljük találsz majd magadnak párt, társaságot, gondolom ez is cél, mert imádkozni lehet öregek mellett is.

A Nagy Ignác utcai templomot is nézd meg, Pecz Samu szép neogótikus temploma.

[link]

2018. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Amiket mondtam, azokat nem magamtól találtam ki, hanem Szent-Iványi Ilona unitárius lelkésztől hallottam, aki a pestszentlőrinci unitárius egyházközség vezetője.
2018. márc. 12. 20:37
 8/37 anonim ***** válasza:
66%

Én meg azt hallottam Jóska Pistától, hogy hupilia az ég és rózsaszín vadlovak potyognak, majd kimentem, megnéztem és láthatóan még sem volt igaza.


Neked is ezt javaslom, ha a kereszténység érdekel, olvasd a Szentírást. Katolikusként is tehetted volna, ha valóban katolikus lettél volna. De nem voltál.


Még nem késő, tájékozódj jobban. Például számos történelmi hazugságot írtál, olvass utána. Gazdag történelmi források állnak rendelkezésre.


Krisztológia témakörben meg javaslom olvass bele ebbe:

[link]

2018. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
42%

Unitarius vagy katolikus vagy barmilyen mas iranyzat tök mindegy mert ugyis csak a SZEMÉLYES kapcsolat üdvözit Jézus Krisztus vére által.

"Én vagyok az Út az Igazsag es az Élet, senki sem mehet az Atyához csak én általam." -Jézus mondta.

2018. márc. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
72%

#9, ez így szép, csak az unitáriusok nem fogadják el Jézus istenségét, szóval így nincs értelme az egésznek.


Kérdező, mért pont az unitáriust szeretnéd? Ők nem keresztények, hiszen nem fogadjám el a Szentháromságot, sem Jézus istenségét, csak egy bölcs tanítómestert látnak benne. Így nincs is semmi értelme az egésznek, totál ellentétes a Bibliával ez az egész unitárius dolog.

2018. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!