Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívő fiatal vagyok...

Istenhívő fiatal vagyok Katolikusnak keresztelve, de szeretnék áttérni az Unitárius vallásra. Vannak itt esetleg unitáriusok, akik tudják, hogy ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem az, hogy ismeri-e valaki közületek a budapesti Bartók Béla Unitárius Egyházközséget a Boráros tér közelében. Járnak-e oda unitárius vallású budapesti fiatalok, vagy inkább csak idősebb erdélyiek?

2018. márc. 12. 19:34
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%
Te meg nagyon buta vagy, hogy egy szimpla iróniát is képtelen vagy értelmezni, ami egyébként nem is neked szólt.
2018. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 18-s!

Gondolom a katolikus Bibliában is olvasható olyan, hogy eleve elrendelés, ami tudjuk, hogy azt jelenti, hogy előre tudás. Isten mindent előre tud. A kettős eleve elrendelés azt jelenti, hogy Isten mind a mennybe, mind a pokolba kerülőket előre kiválasztja vagyis tudja, hogy ki hova fog kerülni. Tudja, hogy te hol leszel és, hogy én. Mi van ebben nem biblikus? Szűz Mária istenként való imádása biblikus-e? Biblikusak-e azok az emberi hagyományok, melyek nagyobb tiszteletben részesülnek, mint a Biblia?

Tudomásom szerint a boszorkányperekért és boszorkányégetésekért a sötét középkorban a katolikus egyház volt a felelős, tudod akkor még nem létezett a református egyház. Vagy te máshogy tudod?

2018. márc. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
80%
#22, nem tudom hol van a Bibliában olyan, hogy Isten előre kiválasztja, ki megy a mennybe, ki a pokolba. Így totál nem valódul meg a szabad akarat. Pedig szabad választásod van, a te döntéseid következménye lesz, hova jutsz. A katolikusok nem imádják istenként Máriát, csak egyfajta tiszteletet tanúsítanak irányába, hiszen ő a Fiúisten anyja, ő volt az első, aki igent mondott Krisztusra, ezáltal jó példakép lehet. Mondom, hogy ismerd meg a katolikus tanítást, mert sehol nem tanít olyat, amilyet te állítottál. Bosziüldözések meg az 1700-as években is voltak, és protestáns puritánok hajtották végre, nem katolikusok. A salemi boszorkányper mond neked valamit? :)
2018. márc. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
0%

22

Olvasd el még egyszer amit a kiválasztásról és elrendelésről írtam. Ne kapkodj, csak lassan. és gondold át amit olvastál.

A salemi perről természetesen halottam. Te hallottál a középkori perekről, amelyek sokkal nagyobbak voltak, mint a salemi?

A katolikusok legalább olyan buzgón és olyan sokat imádkoznak Szűz Máriához, mint a Teremtőhöz, voltam misén és vannak katolikus rokonaim, tisztában vagyok mindennel amit leírtam.

Vitatkozni senkivel sem szeretnék és legfőképpen nem gyalázok senkit sem. Mindenki a saját lelkiismerete szerint higgyen amiben és ahogyan akar, de a véleményemet el fogom mondani. Azért vannak itt olyanok akik már elhagyták a katolikus egyházat és protestánsokká lettek.

2018. márc. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
22 helyett 23
2018. márc. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
87%

Lehet tisztában vagy mindennel, csak sokat hazudsz. Nem szép dolog.


Isten most kiválasztja, vagy tudja, hogy ki hova kerül? Nem ugyan az a kettő. A kettős predesztináció szerint kiválasztja, ahogy Kálvin is hirdette. Egyébként ez volt az egyik tana, amiért Luther eretneknek tartotta Kálvint. Ebben sok biblikus valóban nincs.


"A katolikusok legalább olyan buzgón és olyan sokat imádkoznak Szűz Máriához, mint a Teremtőhöz, voltam misén"


Hazudsz, sajnost mást nem tudok mondani. Bárki elolvashatja a Szentmise szövegét, egyetlen egyszer sem imádkoznak benne Máriához.

Két apró rész van, ahol általános könyörgésnél kérhetik a szentek imádságait, de az sem kimondottan Máriához szóló ima.


Kérlek mutasd meg, hogy a szentmise mely részére gondolsz, mert gyanítom, szánt szándékkal nem mondasz igazat.


"Vitatkozni senkivel sem szeretnék és legfőképpen nem gyalázok senkit sem."


Nagyjából minden kérdésnél, ahol szóba kerülnek, gyalázod a katolikusokat. Ilyet ezen a fórumon nem sok embertől láttam még, sőt rajtad kívül csak egytől.


"Azért vannak itt olyanok akik már elhagyták a katolikus egyházat és protestánsokká lettek."


Ahogy fordítva is, például a szomszéd faluban a református hittantanár.


"Tudomásom szerint a boszorkányperekért és boszorkányégetésekért a sötét középkorban a katolikus egyház volt a felelős, tudod akkor még nem létezett a református egyház. Vagy te máshogy tudod?"


Szerintem pont azért írta ezt, mert biztos volt benne, hogy ráfutsz.

Érdekes, hogy az általad sötétnek nevezett középkorban, alig elvétve volt Európában néhány ilyen per. Majd a reformáció után, a 18. századra már kb 100 ezer áldozata volt. Igen, az a helyzet, hogy ebben a katolikusok messze nem jártak az élen. Helyette Európában a boszorkányégetések legnagyobb élharcosa a református egyház volt. Ahogy Észak-Amerikában is a bevándorló protestánsok írtották tűzzel vassal, de főleg máglyával a "boszikat". Sőt a jezsuita szerzetesek felszólaltak az égetések és a perek ellen.

2018. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
0%

26

A hazudozás tényleg nem szép dolog. De tud-e, hogy mit jelent? A valóság szándékos megmásítása, mások szándékos becsapása. A hangsúly a szándékoson van. Más esetben a hazugságot tévedésnek nevezzük.

Én még senkit sem neveztem hazugnak.

Az Isten általi kiválasztás és előre tudás jelen esetben ugyanazt jelenti az üdvösség és a kárhozat szempontjából. Isten természetesen a jókat üdvözíti a gonoszokat kárhoztatja, kiválasztja a jókat az örök életre és a rosszakat az örök halálra, de ezt tudja vagyis látja előre, hogy ki hová fog kerülni. Én ezt így gondolom, ebben nincs semmi hazugság.

Több misén voltam vidéken római katolikus templomban ahol hallottam, hogy Szűz Máriához imádkoznak. Éppen ezért nem járok manapság katolikus misére, de szívesen hallgatom a baptistákat vagy az adventistákat. Hallottam a Máriához szóló imádságokat és nem kitaláltam. Te ott voltál velem? Akkor nyilván nem tudhatod, hogy hazudok-e vagy sem.

Tudod-e, hogy mit jelent a gyalázkodás? Becsületet sértő, durva szavakkal szid valakit mások előtt. Ilyenre nem emlékszem.

A salemi és a középkori boszorkányperekkel kapcsolatban hiányos a tudásom, de azt egészen jól tudom, hogy a sötét középkorban a katolikus egyház tette elérhetetlenné a Bibliát a tömegek számára, ezáltal megfélemlítve, kihasználva és lelki nyomorúságba döntve az embereket. És emelte és emeli a mai napig is az emberi hagyományokat Isten szava fölé.

A fórumon tényleg nem sok hozzám hasonló van, én kimondom amit mások nem mernek és semmin sem szépítek, hogy másoknak megfeleljek. Remélem, hogy nem haragszol ha nem érdekel, hogy megfelelek-e így neked vagy sem, vagy, hogy mit gondolsz rólam?

Csak ne nevezz hazugnak, mert a fentiekből kiderül, hogy nem vagyok az.

2018. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
58%

#27, te kajak református vagy? Mert vannak refi ismerőseim, lelkész is, egy sem enged meg magának ilyen stílust. Van, nyilván, amiben nem értünk egyet, de igyekszünk az egységre. Azt hittem, valami szektás vagy, rájuk jellemző ez a gyűlölködés a katokikusok irányába.


"Az Isten általi kiválasztás és előre tudás jelen esetben ugyanazt jelenti az üdvösség és a kárhozat szempontjából. Isten természetesen a jókat üdvözíti a gonoszokat kárhoztatja, kiválasztja a jókat az örök életre és a rosszakat az örök halálra, de ezt tudja vagyis látja előre, hogy ki hová fog kerülni. Én ezt így gondolom, ebben nincs semmi hazugság. "


Nem, a kiválasztás, és az előre tudás nem ugyanaz. Mindenki a saját tettéért felel, nem Isten küld a pokolba, hiszen Isten a szeretet. Milyen torz istenkép már azt gondolni, hogy Isten random kiválaszt embereket, hogy te ide mész, te meg amoda. A mi döntéseink következménye, hova kerülsz. Nyilván, Isten tudja előre, hova kerülsz, hiszen mindent tud, de nem ő rendeli el, hogy hova kerülsz. A te választásodon múlik.


"Több misén voltam vidéken római katolikus templomban ahol hallottam, hogy Szűz Máriához imádkoznak"

Szűz Máriának a közbenjárását kérjük. Sosem mondjuk azt, hogy "imádunk téged Mária". Azt mondjuk, hogy "imádkozz érettünk bűnösökért, most, és halálunk óráján". Ahogy megkérhetlek téged, hogy imádkdozz értem, úgy Máriától is kérheted az imát, közbenjárást Jézusnál.


"A salemi és a középkori boszorkányperekkel kapcsolatban hiányos a tudásom, de azt egészen jól tudom, hogy a sötét középkorban a katolikus egyház tette elérhetetlenné a Bibliát a tömegek számára, ezáltal megfélemlítve, kihasználva és lelki nyomorúságba döntve az embereket."

Hajjajj, ez kicsit úgy hangzik, mint valami komcsi szöveg. :D "kihasználva, megfélemlítve, lelki nyomorúságba döntve". Ok. 😂😂 Oké, voltak hibái és bűnei az egyhának, természetesen ezt elismerem, a pápák is ezerszeresen bocsánatot kértek már az elődeik vétkeiért. Oké, nagy hiányosság, hogy nem volt nemzeti nyelvű Biblia. Viszont amúgy részleges bibliafordítások voltak. Viszont a szegény írástudatlan jobbágynak tök mindegy lett volna, hogy nemzeti nyelven van a Biblia, vagy latinul. Viszont a templomi énekeknek és a falfestmenyeknek köszönhetően egész jó bibliaismeretre tettek szert.

2018. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
78%

Kedves jelina, nekem már az is eszembe jutott, hogy nem keresztény vagy, pláne nem református, csak egyszerűen egy troll, aki a keresztényeket szeretné lejáratni hazugságaival.


Mivel azt írod, hogy református vagy, ezért kénytelen vagyok elfogadni. Egyébként rokonságban nekem is van sok református.


"Az Isten általi kiválasztás és előre tudás jelen esetben ugyanazt jelenti az üdvösség és a kárhozat szempontjából."


Hazudsz. Nem jelenti ugyan azt. Ha nekem nem hiszel, olvasd el Kálvin gondolatait a témáról. De mint írtad, református vagy, tehát bizonyosan ismered.


"Több misén voltam vidéken római katolikus templomban ahol hallottam, hogy Szűz Máriához imádkoznak."


Hazudsz. Bárki olvashatja neten az egész szentmise szövegét, nincsenek benne Máriának szóló imák. Kértelek, hogy idézd, nem tetted, gondolom mert te sem találtál.

A szentmise alatt se az Üdvözlégyet, se az Angyali üdvözletet, se bármely más hasonló imát nem mondanak.


"Te ott voltál velem? Akkor nyilván nem tudhatod, hogy hazudok-e vagy sem.

Tudod-e, hogy mit jelent a gyalázkodás?"


Igen, a gylázkodás pont az a sok hazugság, amit a katolikusokról írsz.

Nem kellett ott lennem, újfent mondom; a szentmise teljes szövegét olvashatja bárki a neten. Attól nem lehet eltérni és nem is térnek el tőle. Abban pedig egy árva Máriához szóló ima sincs.


"a sötét középkorban a katolikus egyház tette elérhetetlenné a Bibliát a tömegek számára"


Újfent hazudsz. Nem unod még? A középkorban nem létezett könyvonymtatás, mint bizonyára tudod, újkori találmány. A szerzetesek sok-sok hónap és év munkájával másolták a Szentírást. Így sem jutott minden faluba. Fizikai képtelenség lett volna.

Ellenben minden templomban gyönyörű képeken ábrázolták a fontosabb bibliai történeteket, hogy az egyszerű nép is láthassa.


"A fórumon tényleg nem sok hozzám hasonló van"


Valóban, eddig egytlen tényállításod sem volt igaz, mind hazugság. Ritka az ilyen.


"A salemi és a középkori boszorkányperekkel kapcsolatban hiányos a tudásom"


Érdekes, hogy amiben a protestánsok a ludasak, amikor protestánsok égettek meg sok tízezer, sőt közel 100 ezer embert, az nagy homályos folt az elmédben. Ha ennyi mindent "tudsz" a történelemből, nagyon csodálkozok, hogy ezekről semmit. Ha pedig semmit sem tudsz ezekről, miért hazudtad, hogy a katolikusok követték el a sötét középkorban?

2018. márc. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
81%

jeline eddig normálisnak tartottalak, most mi van, megzakkantál?

- nézzük csak az Üdvözlégyet, jelinka:


"Üdvözlégy, Mária, kegyelemmel teljes! Az Úr van teveled. Áldott vagy te az asszonyok között, és áldott a te méhednek gyümölcse, Jézus."


-eddig benne van az ÚSz-ben, az angyali üdvözlet. Lk1,28 a gyengébbek kedvéért.


"Asszonyunk, Szűz Mária, Istennek szent anyja, imádkozzál érettünk, bűnösökért, most és halálunk óráján. Amen."


- itt kérjük kérjük Istenszülőt, hogy imádkozzék érettünk.

Hatalmas bűn ez, ugye Jelinka. Hát így van ez kuksikám, a te anyukád is fontos, az enyém is,

és hát a megtestesült Logosz anyukája is fontos.

[link]

Az ima azét is különleges, mert Istenszülő nevét és a megtestesült Logosz nevét is tartalmazza.

2018. márc. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!