Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívő fiatal vagyok...

Istenhívő fiatal vagyok Katolikusnak keresztelve, de szeretnék áttérni az Unitárius vallásra. Vannak itt esetleg unitáriusok, akik tudják, hogy ennek mi a menete?

Figyelt kérdés
Másik kérdésem az, hogy ismeri-e valaki közületek a budapesti Bartók Béla Unitárius Egyházközséget a Boráros tér közelében. Járnak-e oda unitárius vallású budapesti fiatalok, vagy inkább csak idősebb erdélyiek?

2018. márc. 12. 19:34
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

"Kérdező, mért pont az unitáriust szeretnéd? Ők nem keresztények, hiszen nem fogadjám el a Szentháromságot, sem Jézus istenségét, csak egy bölcs tanítómestert látnak benne. Így nincs is semmi értelme az egésznek, totál ellentétes a Bibliával ez az egész unitárius dolog."


Nem ortodox, niceai és Atanázius kereszténység, hanem Jézus valódi tanításaihoz való visszatérés. Legalább 8 éves korom óta rendszeresen imádkoztam Istenhez, tiszteltem Jézust és követtem a keresztény vallás utasításait de sosem éreztem közel magamhoz az olyan egyházi dogmákat, mint a Szentháromság, a Szűznemzés, vagy az Anyaszentegyház.


Nem akarok ateista vagy muszlim lenni, és úgy érzem az Unitárius egyház jó válaszokat az azon teológiai dilemmáimra amikkel eddig szembesültem, amikor megpróbáltam jobban elmélyülni a Katolikus és Református kereszténységben. Ráadásul Kelet-Magyarországi származású vagyok, már kiskoromban voltam Erdélyben a szüleimmel, ami nagy hatással volt rám. Nem tudom elképzelni, hogy mi lenne rossz ebben a vallásban. Ráadásul ez az egész már nem is valamiféle "újdonság." Az első hely a világon, ahol kimondták a vallásszabadságot az Erdély volt, méghozzá a 16. századi Erdély, ahol Dávid Ferenc megalapította az Unitárius vallást.

2018. márc. 13. 00:59
 12/37 anonim ***** válasza:
82%
Hát nézd, pedig ezek a dolgok egyértelműen benne vannak a Bibliában. Nem úgy van, hogy te kiválogatos belőle, ami neked tetszik. A muszlimok legalább a szűztől születést elfogadják. Ez nem az eredeti tanokhoz való visszatérés, hanem egy később kialakult tévtanításokkal teli irányzat.
2018. márc. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
15%

Kedves Kérdező!

Nem is csodálkozom azon, hogy katolikusként voltak kétségeid az egyházzal és a tanításaikkal szemben, ez a kereszténység egyik legelkorcsosultabb felekezete. 500 évvel ezelőtt ezért volt szükséges megreformálni a kereszténységet. Az unitáriusok hitvallása pedig még messzebb áll a Biblia és Isten igazságaitól, biztos lehetsz abban, hogy nincs Isten áldása rajtuk. Én a helyedben tanulmányoznám és meggyőződnék a többi egyház hitvallásáról és tanításairól.

2018. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
85%

"csak a SZEMÉLYES kapcsolat üdvözit Jézus Krisztus vére által."


Ez rendben is van, de ha valaki azt állítja, hogy Krisztus csak egy teremtmény, akkor hogyan tudna egy teremtmény üdvözíteni egy másik teremtményt (azaz minket)? Az egész megváltás-tan, ami a kereszténység alapja meginog, ha valaki Jézust ugyanolyan teremtménynek gondolja, mint mi magunk.

2018. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
75%
#13, köszönjük az ismételt katolikusgyalázást. Neked, és a kérdezőnek is javaslom, ismerjétek meg a katolikus tanítást, nem kell áttérned, de próbáld jobban megérteni. Azt tapasztalom, nagyon sok tévhit kering a katolikusokról. Nyugodtan lapozzatok bele a katekizmusba, olvassátok katolikus teológusok írásait, meg fogtok lepődni. ")
2018. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
73%
Csodálkoznék, ha Jelina akár egy katolikus tanítást is ismerne kellő részletességgel és mélységgel.
2018. márc. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
18%
Leginkább a Bibliát ismerem, de ismerem azokat a téves tanításokat és emberi hagyományokat is, melyek, felekezettől függetlenül nem férnek össze Isten szavával.
2018. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
51%
Mert a kettős eleve elrendelés tana nagyon biblikus, ami pedig református alaptétel. Ahogy a református boszorkányégetések is nagyon biblikusak voltak.
2018. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

14es .

Nem mondtam hogy Jezus csak teremtmeny. Honnan veszed?

2018. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
5%

"Boszorkanyegetesek biblikusak voltak"


Vagy nagyon tudatlan vagy , vagy mas bibliat olvasol, mert ilyet SEHOL nem találsz benne SŐT ez gyilkosság !! Ami utálatos Isten előtt

2018. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!