Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent tisztának lenni,...

Mit jelent tisztának lenni, egy tiszta életet megélni és hol lehet a határ?

Figyelt kérdés
Lehet hogy ez egy életforma már és emiatt nem lehet itt leírni, de valami iránymutatást vagy erre az irányba való utat keresek!
2018. márc. 18. 12:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg mennyi idő, míg ezt el lehet érni és észrevenni, hogy javul az életkörülményem, kevesebb a negatív dolog az életben, meg úgy minden aminek én vagyok az okozata.
2018. márc. 18. 12:34
 2/4 anonim ***** válasza:

A remetékről szóló könyvek, leírások szerinti életet jelenti egyrészt ez az életmód, másrészt pedig amit kolostorokban, egyházakban élnek a papok és hasonló vallásos személyek. Néhány film is mérvadó tud lenni, legjobb az Assisi Szent Ferencről szóló.

Úgy gondolom, hogy sajnos ezt a mai világban egyáltalán nem lehet megvalósítani, kivéve, ha valóban remetének áll az ember.

2018. márc. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben nincs határ.


Már az Ószövetségben megjelenik a téma, például amikor a papok adott időben nem érintkezhettek asszonnyal. Az Újszövetségben a szüzességről Pál ír sokat. Pálnál már teljes életen át tartó szüzességről van szó. Természetesen Krisztus is beszél az önként vállalt szüzességről.


Viszont erre nem mindenki képes, hiszen hatalmas a kísértés.


Talán érdemes megjegyezni, hogy szüzességet úgy is lehet vállalni, hogy előtte volt már valakinek szexuális kapcsolata, viszont onnantól fogva tiszta marad.

2018. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 KZitus ***** válasza:

Szia


Töb mindent magába foglal.

Jakab ezt írta róla:(3:17)"A felülről való bölcsesség viszont mindenekelőtt tiszta, azután békés, észszerű, engedelmességre kész, irgalmassággal és jó gyümölcsökkel teli, nem részrehajló, nem képmutató

mit jelent az, hogy „Mindenekelőtt tiszta.” Tisztának lenni azt jelenti, hogy valaki szeplőtlen, beszennyezetlen, méghozzá belül is, nemcsak kívül. A Biblia a szívvel hozza kapcsolatba a bölcsességet, de az égi bölcsesség nem kerülhet egy olyan szívbe, amelyet gonosz gondolatok, vágyak és indítékok szennyeznek be. Példabeszédek 2:10; Máté 15:19, 20. De ha a szívünk tiszta — már amennyire ez tökéletlen emberek esetében lehetséges —, akkor ’kerüljük a rosszat, és jót cselekszünk’ Zsoltárok 37:27; Példabeszédek 3:7. Ezért nagyon is helyes, hogy a bölcsességre jellemző tulajdonságok felsorolásának élén a tisztaság áll. Hiszen ha nem vagyunk tiszták erkölcsileg és szellemileg, hogyan tükrözhetnénk vissza a felülről való bölcsesség más tulajdonságait?

2018. márc. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!