Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondoljátok, hogy a...

Ka.ka.o kérdése:

Miért gondoljátok, hogy a mennyben nincs idő?

Figyelt kérdés

Itt, gyakorikérdéseken többször is olvastam olyat, hogy az égben nincs idő, és Isten időn és téren kívül létezik. Számomra ez érthetetlen, de ez persze nem kizáró ok, hogy így legyen.


Szóval csak azért gondoljátok így, akik így gondoljátok, meet Isten teremtett mindent, így az időt is, és ha ő teremtette, akkor ő az idő felett áll? Vagy van valami más is?


Ezt elmagyarázhatnátok.

A Bibliában nem olvastam még ilyet (ez persze nem jelenti, hogy nincs ott, de amikor ezt mondjátok, nem szoktátok megjelölni a forrást), a tudomány pedig biztosan nem bizonyította ezt, mert - ahogy mondani szokták - a tudomány nem vizsgálja azt, ami ezen anyagi világon kívül esik.


Szóval pusztán logikai úton lett kikövetkeztetve, hogy Istennek nincs ideje?



#magyarázat #idő #Isten #teremtés #Teremtő #idő nélkül #tér nélkül #tér és idő nélkül
2018. márc. 20. 06:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%
Ma, 20-án, 17 óra 17 perckor, minden hideg ellenére: Tavaszi napéjegyenlőség volt. Térjetek a jelenbe!
2018. márc. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

kövesd vilmos nagyon tetszett a válaszod xD hát van ott idő, de kifordul inkább olyan hogy minden megváltozik, tiéd lesz az egész világ mert elnyertél vmiféle magas szépséget, az felismert téged és vonzódik hozzád. Minden csak arra vár hogy hozzászóljak, de irni jó nehéz dolog. Elvileg a vezérfonal most esett át az ujjászületés-beavatáson, a folyamba lépésen, valószinüleg itt van a legtöbb ember, és ha olyan lesz mint az enyém akkor 7 év alatt tanulják meg majd. én pontosan ugyanigy jártam 7 évvel ezelött. (ugyanilyen volt) szal érted, a mennynek egy lényege van: hogy jó legyen. sztem már megteremtette az új utat, ami eggyel magasabba visz mint ami eddig volt, kifordul, magasabb, fényesebb, nagyobb lesz számtalan módon. nagyon erősen kell hinni olyan tanitásokban amik még sosem voltak itt, de egy buddhának ez igazán nem nehéz, sőt én már túlvagyok rajta, tulajdonképpen csak most vagyok túl a nehezén, fiatal vagyok még stb. Már igyis nagyon nagy, de remélem ezek igazak lesznek, eddig minden ment a maga módján. szal még nagyon az elején vagyunk és még nem biztos semmi...

Semmi más nem számit, az se hogy dolgozol, az se hogy szenvedsz, csak olvasd el az irást. Az még a háttérben is dolgozik a bünösökért, és elkészit a jövőre, de meditálni is lehet rajta és védelmet biztosit, ne feledd: át kell szakitani a tér szövetét hogy fejlődést hozzon, és az nagyon ritka

2018. márc. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
44%

Hogy az Istenek számára másképp telik az idő, az a többi (pl.: hindu, buddhizmus) hagyományból még közvetlenebbül kiolvasható. Szerintem ez hatással van a transzcendesről alkotott elképzeléseinkre, bármilyen valláshoz húzunk. t.i.: könnyen elfelejtjük, hogy bizonyos információt honnan kaptunk eredetileg, és amikor azzal összecsengő részletet kapunk ismét hajlamosak vagyunk keverni dolgokat.

Ez a helyzet a "mennyel"is. Isten a mennyben van, tehát a menyben olyan dolgok vannak, amilyen Isten. WTF?!! Hülyén hangzi ugye?

Pedig véleményalkotásunk ilyen turmixgép módjára működik és dolgozza fel a más-más helyről és időben érkezett információkat, miközben még sajátos új ötleteket is beépít. Ez utóbbiakkal kapcsolatban aztán meg vagyunk győződve, hogy azt valaki így tanította.

2018. márc. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 szp72 ***** válasza:
79%

Az idő a változás jellemzője. Csak ott van idő, ahol változás van.


"Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka." (Jak 1,17)


Isten mindent tud, nem tanul és nem felejt. A jövő nem hoz semmi újat, és a múlt sem vesz a feledés homályába. A Bibliában valóban van olyan, mintha Isten változna. Például felbosszantják, elmegy megnézni valamit vagy elfelejti a bűnöket, stb. Ezek antropomorfizmusok vagyis Isten emberszerű ábrázolásai, amelyek az egyszerű megértést szolgálják, de valójában képletesen kell érteni, mert szó szerint értve egy korlátozott isten lenne.


Isten természetesen a térnek sincs alávetve. A Biblia persze tele van azzal, hogy Isten odafönt lakik az égben. Ez is antropomorfizmus, valójában Isten mindenütt ott van, benne mozgunk élünk és létezünk. (ApCsel 17,28)

2018. márc. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szeretnék idézni a Bibliából, kommentár nem is kell hozzá:


Jelenések könyve 11:


5

És az angyal, akit láték állani a tengeren és a földön, felemelé kezét az égre,

6

És megesküvék arra, aki örökkön örökké él, aki teremtette az eget és a benne valókat, és a földet és a benne valókat, és a tengert és a benne valókat, hogy idő többé nem lészen:

2018. márc. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!