Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megbocsájt, ha néha-néha...

Isten megbocsájt, ha néha-néha maszturbálok, próbálok róla reszokni, de nem nagyon megy, hogy szokhatnék le róla?

Figyelt kérdés
általában egy hónapig bírom...

2018. márc. 30. 15:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
10%
#18 Ez áll a Bibliában: "27Hallottátok (a régieknek szóló) parancsot: házasságot ne törj! 28Én pedig azt mondom nektek: mindaz, aki bűnös kívánsággal asszonyra néz, szívében már paráználkodott vele. 29Ezért, ha jobb szemed megbotránkoztat, vájd ki és vesd el magadtól. Inkább egy tagod vesszen oda, semhogy egész tested gyehennára kerüljön. 30Ha pedig jobb kezed botránkoztat meg, vágd le és vesd el magadtól. Inkább egy tagod vesszen oda, semhogy egész tested pokolba jusson. 31Parancs volt az is: ha valaki elbocsátja feleségét, adjon neki válólevelet. 32Én pedig azt mondom nektek: mindaz, aki elbocsátja feleségét, kivéve ha nem törvényes felesége, okot ad neki a házasságtörésre, aki pedig elbocsátott nőt vesz el, házasságot tör." Mt 5,27-32
2018. ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 tgt ***** válasza:
Azért ezt ne vedd szó szerint, kedves kérdező :)
2018. ápr. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
A kérdező személyes véleményére lettem volna kíváncsi első körben.De nem akar írni,ő dolga.
2018. ápr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

jobb kezed botránkoztat meg :)


Ez a jézusi tanítás a témába, egyetértek, jobb megszabadulni.

2018. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Nem szó szerint értettem 😂😂 Ez csak egy példa 😂 #21 voltam 😂😂
2018. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
68%

- A paráznaság két ember között jöhet csak létre, így a maszturbálás nem lehet paráznaság. Ettől függetlenül én csak bizonyos esetekben és mértékben látom elfogadhatónak, de csak úgy ha parázna gondolatok nem társulnak hozzá.

- Legfontosabb, hogy Isten feltétel nélkül szeret Téged, és ezért ne a maszturbáció vagy egyéb bűneid ellen harcolj, ne ez legyen kereszténységed középpontja, hanem Jézus Krisztus, az Ővele való személyes kapcsolat (imádságban, bibliaolvasásban, Őróla való gondolkodásban, engedelmességben, hasznos tartalmak nézésében/olvasásában).

- Isten számára sokkal fontosabb, hogy szeressed Őt és napi folyamatos kapcsolatban legyél Ővele, minthogy erőlködj hogy "kipucolj" életedből minden bűnt. A bűneidből Isten maga fog Téged megtisztítani az Ővele való szeretetkapcsolat folyamán ("csak úgy magától"), de ez ne jelentse azt, hogy "minden pocsolyába készakarva beletrappolsz", remélem érthető a hasonlat.

- Ha bűnközpontű a kereszténységed, akkor gátlásos és szorongó leszel, és nem fogod tudni igazán szeretni Istent sem. A dolog fordítva működik: először Istennel legyen jó kapcsolatod, azután a többi majd jön "magától", és ez Isten kegyelme, és ez működik!! Fordítva nem !


Több keserves évtized tapasztalatából írom a fentieket. Csodálatosan fel tudtam szabadulni akkor, amikor a fentieket végre megérthettem. Ennek hatására Istennel sokkal jobb lett a kapcsolatom, és csökkent a maszturbáció iránti vágy is bennem.

2018. júl. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 világvége1 ***** válasza:
Isten nem bocsátja meg a bűnöket, mert nem létezik őszinte megbánás.
2020. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!