Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Itt a húsvét. Keresztények,...

Itt a húsvét. Keresztények, ha hiszel benne, hogy Jézus annyira szeretett téged, hogy meghalt helyetted a kereszten, és nincs már semmiféle kárhoztató ítélet ellened. Miben lenne más az életed, ha nem hinnél ebben?

Figyelt kérdés

2018. márc. 31. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kérlek fogalmazzál egyértelműbben.....
2018. márc. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem helyettünk halt meg. Ha nem Ádám utódai érdekében, amibe Mi Is beletartozunk


Jézus halála, még nem mentesít bennünket az elmarasztaló ítélettől, ha nem hagyunk fel a helytelenség gyakorlásával.

Ez nem járna egyértelműen senkinek, Jézus megváltó halála ajándék azoknak, akik hisznek ebben, és ezzel összhangban élik is az életüket.


Miben más az élete?

Hogy nem rendeli magát alá Isten vezetésének, és nem él összhangban az erkölcsi alapelvekkel,

a minden napjait, a saját elképzelése alapján éli, aminek annyi a következménye, hogy nem élhet Isten megígért messiási királyságában

2018. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

Nem HELYETTÜNK (hiszen az élet mindenki számára halálos betegség maradt!), hanem a hit szerint ÉRTÜNK, bűneink megváltásáért.

Amennyiben a keresztények helyett halt volna, már el sem férnénk ezen a sárgolyón!

2018. márc. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. Miután hittél ebben, lett egy újabb elmélet a tarsolyodban, vagy valami gyakorlati változás is bekövetkezett? Akár egész egyszerűnek tűnő dolog is lehet, vagy konkrét eset, amelyet korábban másképp kezeltél volna.
2018. márc. 31. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
A földi életünk lehet nem sokban változna. Viszont üdvösség szempontjából nélkülözhetetlenül lényeges.
2018. márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Milyen szomorú, amikor nem értenek valamit ami írva van.

"Földi életünk"


Isten az embert a Földi örök életre, és annak megfelelően hozta létre. Ádám ezt tékozolta el, és nem az égi életet. Jézus pedig ezt vásárolta vissza.

Így Isten szándéka szerint, az ember örökké a Földön fog lakni és élni, amikor ennek a gonosz rendszernek véget vet, és az emberek uralmát a messiási királysággal fogja felváltani.

2018. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Jelenések könyvét, ott az üdvözültek megszámlálhatatlan serege a mennyben van, nem a Földön. Ahogy Jézus is a mennyről beszél, nem a Földről. Én Krisztusnak és a Szentírás szavának hiszek, nem neked.
2018. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

(Jelenések 5:9, 10) 9 És új éneket énekelnek: „Méltó vagy rá, hogy elvedd a tekercset, és felnyisd a pecsétjeit, mert levágattál, s véreddel embereket vettél meg az Istennek minden törzsből, nyelvből, népből és nemzetből, 10 és királysággá és papokká tetted őket a mi Istenünknek, és királyokként fognak uralkodni a föld felett.”


(Jelenések 14:1) 14 És láttam, és íme, a Bárány ott állt a Sion-hegyen, és vele száznegyvennégyezren, akiknek a homlokukra van írva az ő neve és az ő Atyja neve.

(Jelenések 14:4) . . .. Ezeket az emberek közül vették meg zsengéül az Istennek és a Báránynak,


Hogyan és kik uralkodnak a Föld felett, ha mindenki az égbe megy, és miért ad meg meghatározott számot, hogy emberek közül választ hogy Jézussal legyenek és uralkodjanak?


A nagy sokaság a trón előtt áll, de az nem azt jelenti, hogy szó szerint az égbe kell menniük.

A Föld Isten láb zsámolya, így a Föld a rajta levőkkel együtt Isten előtt, a trónja előtt van.


S ha figyelembe veszed Isten eredeti szándékát, akkor rájönnél, hogy a Biblia mint Isten szava végig arról beszél, hogy Ádám mit veszített el, és Isten hogyan állítja azt helyre.

ellenben akkor azzal vádolhatnánk Istent, hogy nem tudja megvalósítani, hogy tökéletes emberi társadalom éljen örökké a Földön.

2018. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor még nem hittem Benne, olyan egész átlagos, stresszes, kicsit nyugtalan életem volt. Mióta többet "nyomozok" Isten után, rájöttem, hogy Ő az életem értelme. A körülményeimben nem változott semmi (ugyanúgy egyetemista vagyok, nem vonultam zárdába), viszont sokkal boldogabb vagyok. Talán nem is az a jó kifejezés hogy boldogabb, hanem egyszerűen boldog.
2018. ápr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!