Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet az igazi?

Melyik felekezet az igazi?

Figyelt kérdés

Rengeteg gyülekezetben megfordultam már, kezdve a baptistáktól a katolikusokon át az ortodoxig. Sosem csak úgy ímmel-ámmal, hanem mindig igyekeztem képességeimhez és forrásaimhoz mérten tanulni az adott felekezet/egyház történelméről, teológiájáról.


Így hosszú évek után úgy érzem, sehol sem találtam meg igazán Istent. Minden egyházban csak az okoskodás ment, mindegyik a lehető legnagyobb magabiztossággal állította, hogy a történelem és az exegézis az ő oldalukon áll, ők az igaziak.

Nem tudom, ki hogy van vele, de én a templomban mindig is az egyszerűséget kerestem, minél egyszerűbben, minél tisztábban megérteni Istent és a szeretetet, ennek ellenére itt is ment a "politika".


Ti mit gondoltok?



2018. ápr. 1. 11:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

Próbáld meg az evangélikus vallást. Nincs kép, nincs aranyozás, nincs kösöntyű és ciráda, ami elvonná a figyelmedet. Van olyan templomunk, ahol csak egy nagy fakereszt a "dekoráció", semmi más.

Attól tartok viszont, hogy te a külsőségekben keresed a megoldást, nagyon erre vall a "rengeteg gyülekezet" jelződ. Az igazi hitet otthon is megélheted, felekezet és templom nélkül.

2018. ápr. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Gyakorlatilag mind igazi, kivéve pl. a jehovistákat és a hit gyülekezetét.

Azért igaziak, mert még a vezetőik is őszintén hisznek.

Bizonyossága meg egynek sincs.

Az pedig, hogy ki mennyire hasonlít az őskeresztényekre, nem igazán mérvadó. Az őskeresztényeknek sem volt bizonyosságuk, és ők is ugyanúgy gyilkoltak (a Jézus utáni nemzedék), mint a későbbiek.

Az erkölcsük pedig 2000 évvel ezelőtti volt - azt követni ma nem jó ötlet.

2018. ápr. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%

Lehet nem a gyülekezetekkel volt a probléma, hanem veled. Szerintem Isten ugyan úgy megtalálható a katolikusoknál, ahogy az ortodoxoknál is. Természetesen igazság csak egy létezik, 2000 év után nehéz megmondani. Javaslom olvasgasd a Szentírást, az első egyházatyák írásait, majd ezek alapján keres újra meg a helyedet.


"Próbáld meg az evangélikus vallást. Nincs kép, nincs aranyozás, nincs kösöntyű és ciráda, ami elvonná a figyelmedet."


Nem kevered a felekezeteket? Mert a szomszédban itt van egy olyan cirádás evangélikus templom, hogy sok katolikus templom "irígykedhetne". Oltár gyönyörűen aranyozott, hatalmas oltárkép, szobrok, stb...

2018. ápr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező! Megmosolyogtam azt amit írtál. Te a tökéletes gyülekezetet keresed pedig olyan nem létezik a Föld bolygón!

Amikor kerestem a helyemet akkor számomra is kiderült hogy nincs tökéletes gyülekezet ez tény és való. Így egyetlen dolgot tehetsz. Imádkozol Istenhez azért hogy elvezessen egy olyan gyülekezetbe ahol Ő akarja hogy legyél mert ott megtalálod a helyedet és a szolgálatodat! Ezenkívül azért is jó ha van egy gyülekezet ahová jársz folyamatosan mert a gyülekezetben tudsz formálódni változni.

Tökéletlen emberként egyedül nem fogsz tudni egy ponton túl változni.


A kérdés az hogy a "rengeteg" gyülekezet közül melyik volt az ahol a legjobban érezted Isten jelenlétét! Mert akkor annak a gyülekezetnek vagy egyháznak a gyülekezeteit kell inkább látogatnod vagy az ahhoz közelálló egyházak gyülekezeteit!

- Amennyiben akarsz közösséghez tartozni. Mert ha nem akkor csak az idődet pazarlod ugyan is nem fogsz találni tökéletes gyülekezetet. Mert ahhoz tökéletes emberek kellenének de olyanok sincsenek!


"Minden egyházban csak az okoskodás ment, mindegyik a lehető legnagyobb magabiztossággal állította, hogy a történelem és az exegézis az ő oldalukon áll, ők az igaziak."


Ezzel sem mondtál semmi újat!

Újat azzal tudnál mondani ha találnál egy olyan egyházat ahol nem ezt mondják. Na az tényleg új dolog lenne!


"Nem tudom, ki hogy van vele, de én a templomban mindig is az egyszerűséget kerestem, minél egyszerűbben, minél tisztábban megérteni Istent és a szeretetet, ennek ellenére itt is ment a "politika"."


Na akkor most templomot keresel vagy felekezetet vagy gyülekezetet? Mert ezt kellene eldönteni!

Mert ha a legegyszerűbbet keresed akkor keres egy fedett helyet 3 székkel és végy magad mellé két hívő embert!

Máté 18:20 Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.


"Ti mit gondoltok?"


Azt gondolom ha van is olyan gyülekezet amelyben megtalálod a helyedet akkor az protestáns lesz!

A katolikus és ortodox azok sokat adnak a külsőségekre! Szóval azok alapból ki vannak zárva.

Egyébként meg ne a külsőségeket keresd hanem a szellemieket! A lelkiséget egy adott közösségben!

A baptistákon kívül milyen felekezetnél voltál még?

2018. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kinek éppen amelyikben van, vagy nem? :D
2018. ápr. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyedul Jezus Krisztus igaz!


Mivel minden felekezet emberi talalmany,egyik sem lehet igaz.


Jezus Krisztust kell kovetni,es sosem felekezeteket!

2018. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Üdv!


Sajnos amit kifogásolsz, az nem a felekezeten vagy az egyházon múlik, hanem az embereken: a papon, a közösségen.

Jó embereket, tiszta igaz Isten keresőket, Jézus követőket mindenhol találhatsz.

Magad is lehetsz az bárhol, nem csak templomban, gyülekezetben.

2018. ápr. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs tökéletes...
2018. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
28%

Még ott tartasz hogy a Isten követése csak is egy valláson belül egy gyülekezettel lehetséges?


Most komolyan soroljam azokat a bibliában szereplő emebreket akik felekezet és gyülekezet nélkül voltak Istennel közeli kapcsolatban?!


Jó dodlog a felekezet, de nem az az "út". Mert "Jézus így válaszolt: „Én vagyok az út, az igazság és az élet! Az Atyához csakis rajtam keresztül lehet eljutni." (János 14:6)


Válasz olyan felekezetet amelynek a tanaival kellőképpen egyetértesz. Azoktól óvakodj amelyek Jézus vagyis az "ÚT" helyére teszik magukat. Ez a hamis próféta amelyről Ő is beszélt. Ismertető jegyük az, hogy "egyedüli üdvözítő egyháznak vallják magukat", na onnan fuss!


Ajánlom a Baptistákat.

Üdv!

2018. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 KZitus ***** válasza:

Szia


Az igaz vallást a Bibliában találod meg.És azt a tökéletlen emberekből álló közöséget is, amelyet Krisztus hozott létre.

A kitartásodtól függ, megleled-e Istent, és a népét, akikről a Cselekedetek könyvében olvashatol. Ott a minta.

2018. ápr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!