Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezet az igazi?

Melyik felekezet az igazi?

Figyelt kérdés

Rengeteg gyülekezetben megfordultam már, kezdve a baptistáktól a katolikusokon át az ortodoxig. Sosem csak úgy ímmel-ámmal, hanem mindig igyekeztem képességeimhez és forrásaimhoz mérten tanulni az adott felekezet/egyház történelméről, teológiájáról.


Így hosszú évek után úgy érzem, sehol sem találtam meg igazán Istent. Minden egyházban csak az okoskodás ment, mindegyik a lehető legnagyobb magabiztossággal állította, hogy a történelem és az exegézis az ő oldalukon áll, ők az igaziak.

Nem tudom, ki hogy van vele, de én a templomban mindig is az egyszerűséget kerestem, minél egyszerűbben, minél tisztábban megérteni Istent és a szeretetet, ennek ellenére itt is ment a "politika".


Ti mit gondoltok?



2018. ápr. 1. 11:47
1 2
 11/13 Leilor ***** válasza:
27%

Nemhogy egyház nem létezik, amely igaz lenne, hanem az is kétes sajnos, hogy egyáltalán létezik e egyáltalán igaz ember ezen a földön. Jézus nem hiába tette fel a költői kérdést: "Vajon lesz e hit a földön amikor az emberfia visszajön?!" Néha az az érzésem hogy mindannyian égni fogunk, mit a száraznád. Néha remélem hogy mégse így lesz, bár tudom csak becsapni próbálom magam. Vak az egész emberiség. Nagy a szájuk és tudnak szépen beszélni. De ez nulla, üdvösség szempontjából. Sőt általában akik a legkegyesebbnek, legnyájasabbnak tűnnek ők végzik a legnagyobb pusztítást és a legborzalmasabb ellenségei a tisztaságnak, az igazságnak. Vakság ülepedett az átkozott emberiségre és az átkozott világra. Istentelen mindenki és átkozott az egész föld. Pusztulásra készen áll és hamarosan meglátjuk Isten nagy napját. Nem hiszem hogy lesz valaki köztünk, aki vigyorral fogadja. Isten végtelen szeretetéről, mindent elnéző kegyelméről fröcsögnek a nagy állhívők, és azt se tudják mekkora ökrök mindannyian. Ma senki nincs Isten oldalán , még az se aki őszinte, az se aki azt gondolja magáról. Buta vak az egész világ. Ez az én véleményem. Üdvözülni szeretnél ? Tanuld meg Mózes 5 könyvét ! És akkor talán van esélyed. Ez mindenkinek szól.

Hogy miért ? Mert másképp képes vagy félreérteni minden újszövetségi kijelentést és a károdra, vesztedre értelmezni. Ezt teszi az egész világ. Nem ismerik Istent és nem ismerik az üdvösség útját. Na de nem is fogalmazok tovább mert még megzavarom a sok okoskodó komfortzónáját.


"Áldjon meg téged az Úr és őrizzen meg téged,

ragyogtassa rád arcát az Úr és kegyelmezzen néked,

fordítsa feléd arcát az Úr, s adjon békét tenéked!"

2018. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Minden felekezet igazi,de nincs tokeletes felekezet,mert minden felekezetet emberek talaltak ki.

Minden felekezetben van valami jo,amit megtalalhatsz a Szentlelek vezetesevel.


Keresd minden felekezetben az ott fellelheto jot-a szeretetet- es kovesd azt.

2018. ápr. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 laaaci ***** válasza:
Állandóan kérjetek, és adnak nektek,+ állandóan keressetek, és találtok, állandóan zörgessetek, és megnyílik nektek az ajtó.+ 8 Mert mindenki, aki kér, kap,+ és mindenki, aki keres, talál, és mindenkinek, aki zörget, megnyílik az ajtó.
2018. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!