Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a húsvét és mikor kezdődött?

Mi a húsvét és mikor kezdődött?

Figyelt kérdés

#húsvét #kezdődött mikor.
2018. ápr. 2. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
A húsvét Jézus Krisztus feltámadásának ünnepe, tegnap volt húsvétvasárnap, ma pedig húsvéthétfő van. A katolikus egyházban már nagyszombat (a húsvétvasárnap előtti szombat) estéjen/éjjelén megkezdődik az ünneplés a húsvéti vigíliával. :)
2018. ápr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Miből ered a „húsvét” szó?

„Az [Easter] elnevezés — amely csupán az angolul, illetve németül beszélő népek körében használatos — minden valószínűség szerint a szász Ostara, Osterr vagy Eastre pogány istennő nevéből ered. Őt a kelet, a hajnal és a tavasz megszemélyesítőjének tartották” (William S. Walsh: Curiosities of Popular Customs című könyve


Húsvéti hagyománynak „vajmi kevés köze van” Jézus feltámadásához; valójában „népszokásokból erednek” (Encyclopædia Britannica).

Philippe Walter, a középkori irodalom professzora kifejti, hogyan váltak ezek a szokások a húsvét részévé. Azt írja, hogy „a pogány vallások kereszténységbe történő beolvasztása során” nem volt nehéz összekapcsolni Jézus feltámadásával azt a pogány ünnepet, amikor „a tél halálából a tavasz életébe való átmenetet” ünnepelték. Walter professzor szerint ez fontos lépés volt abban, hogy „keresztény ünnepeket” vezettek be a pogány naptárba, így elő volt készítve az út a tömeges megtérés előtt.


Ez a folyamat addig nem kezdődött el, amíg éltek az apostolok, mivel ők „visszatartó erőként” hatottak a pogány szokások beszivárgása ellen

2018. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Pietrosol ***** válasza:
47%

Sziasztok!


Az enciklopédia kreténika azt is figyelembe vette, hogy a hús-vét szónak konkrét jelentése van?

2018. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, hogy a húsvét, vagy latinul paschae szónak mi köze az easterhez, ha ezt bárki megmagyarázza, megnyalom a kalapját neki.

Mármint etimológiai vagy történelmi értelemben.


Ajánlom kedves 2. hozzászóló, gyalázkodás helyett gondlkozz, mielőtt ökörséget írsz.


Mint írták, húsvét Krisztus feltámadásának ünnepe, amikor Isten diadalmaskodott a halálon.


Bár közel 2000 éve kezdődött, de ószövetségi előképe a pászka ünnepe, amihez még legalább 1000 évet hozzátehetsz.

2018. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha valakit érdekel olvassa el a 2Mozes.12rész 1-51verseket.

Itt és igy kezdődött a pászkaünnep.

2018. ápr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%

Nem gyalázok senkit, mindössze azt írtam le, hogy honnan ered a húsvét.


Egyebek mellett Jézus a haláláról való megemlékezést tartotta meg a követőivel, és erre utasította a későbbi követőit is.

(1Korintusz 11:23–26) 23 Mert én az Úrtól kaptam, amit tovább is adtam nektek, hogy az Úr Jézus azon az éjszakán, amelyen át is adták, vett egy kenyeret, 24 és miután hálát adott, megtörte, és ezt mondta: „Ez jelenti a testemet, amely értetek van. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.” 25 Hasonlóképpen tett a pohárral is, miután megvacsorázott, ezt mondva: „Ez a pohár jelenti a véremen alapuló új szövetséget. Ezentúl ezt cselekedjétek, valahányszor isszátok, a rólam való megemlékezésül.” 26 Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik.


Jól látható hogy semmilyen böjtöt, vagy nyuszit meg tojást nem ír, hanem a pászka és a bor van megemlítve.

A halála az ami az emberek megváltását eredményezheti, nem a feltámadása.

A feltámadást Jézus ajándékba kapta az Atyjától mivel ígéretet adott neki, hogy nem hagyja a sírban.Erre nem adott parancsot hogy emlékezzenek meg.


ennél fogva ha valaki azt mondja hogy tévedek, akkor írjon olyan Biblia verset nekem, ahol az első tanítványok locsolkodtak, meg tojást és nyulat tartottak ez alkalomból.


A húsvét pedig nem egyelő a pászkával, sem annak a jelentésével.


A pászka pedig semmilyen kapcsolatban nincs a tojással, és a nyuszival S a locsolkodással sem.


Jézus tanítványai soha nem tartottak nagy pénteket, nem böjtöltek, és nem ünnepeltek húsvéti ünnepeket, hanem Jézus haláláról emlékeztek meg, ahogy Jézus példát mutatott.

2018. ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

A 23%-os pontos leírást adott a Jézusrol való megemlékezésről.

Egyetértek vele!

De nem értek azzal egyet akik csak azt tartják,hogy jó alkalom az evésre és a nagy ivásokra,elfelejtve Jézust.Még locsolkodnak is,amihez Jézusnak semmi köze.

2018. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
nevetséges ahogy egyik jehova tanúja leírja a hazugságokat amivel vallástól és nemzetiaségtől függetlenül egy történész sem ért egyet aki nem szintén jehova tanúja, aztán egy másik helyesel, már ha nem egyetlen emberről és két profilról van szó, felháborít hogy ez az álságosság és szándékos megtévesztés mérgezi a levegőt még ilyenkor is, alapvetően elkötelezett híve vagyok a szólásszabadságnak, engem személyesen is bárki kritizáljon ha akar de mondjuk nem örülnék ha valaki pl az esküvőmön jönne oda hogy "te amúgy egy igazi köcsög vagy" ugyan így jehova tanúinak ott van az egész év hogy hazudozzanak manipuláljanak áltudományos propagandát terjesszenek kamu profilokról írjanak, stb ezt az 1-2 napot tényleg nem lehet kibírni?
2018. ápr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
18%

8.Mi ez a nem keresztényi honfoglalás?

Kisajátitod a GYIK-et.

Esetleg 1-2 napot nem írhatnak egyesek a kedvedért az oldalra.

Ha én nem vagyok Tanu de látom mint keresztény,hogy a biblia alapján,tökéletesen felvezette a témát,ahogy te soha,és látom a húsvéti italos mámorbol nem ébredtél fel,mert ez a viselkedés mindenkitől várható,csak éppen kereszténytől nem.

Húsvétkor az italozás helyett jobb lettvolna Jézus cselekményeivel foglalkozni,és most lehet nem sajátitanád ki az oldalt ilyen siquib megjegyzésekkel.

Az ilyen emberekre nem harakszok,inkább sajnálom:mert úgy hiszi keresztény de hamis a cselekedet.

2018. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

több szempontból is visszataszitó az irományod, egyrészt megvádolsz hogy csatak részeg voltam húsvétkor de annyira hogy még mindig "másnapos" vagyok, miközben szeretetről és megértésről prédikálsz, megjegyzem én még nem ünnepeltem a húsvétot mert ortodox vagyok mi az ónaptár szerint ünnepeljük, és nem ittam alkoholt egyáltalán már kb karácsony óta (szilveszterkor sem, beteg voltak aznap)


azon kivül láthatóan szándékosan nem érted amit irok, mint mondtam lehet kritizálni lehet hazudozni, nem akarom betiltani a jehovista szektát, szerintem mindenkinek joga lehet a véleményéhez és ezt ki is fejezheti, de ahogy irtam vannak bizonyos iratlan illemszabályok pl ha valakit kritizálni akarsz azt ne pont az esküvője napján tedd meg különösen ha már évek óta minden egyes nap kritizálod, erre az analógiára felhúzva terjesztheted a hazugságiadat nem baj, majd megutatjuk másoknak hogy jehova tanúit kivéve mindenki egyet ért a húsvét és az óegyház történetével kapcsolatban, tényleg csak annyit kérünk hogy legalább ebben a pár napban ne hánnyátok oda a hazugságaitokat minden felületre, nem arról van szó hogy el akarlak hallgattatni, de gondolom neked sem esne jól ha pl a házassági évordulódat ünnepelve rád rúgnám az ajtót és elkezdenélek megrágalmazni hogy csalod a feleségedet/férjedet, és hasonlók, pláne ha ezt amúgy már évek óta napi szinten csinálnám


továbbá ne nevettesd ki magad köztudomású gyakori kérdések szerte hogy jehova tanúja vagy, a 26% a stilusod az erőszakosságod leleplez a rendszeres fórumozók/fórumolvasók előtt, ráadásul teljesen egy követ fújsz velük, legjobb esetben is egy félrevezető igazságot irsz le, mert épp valamiért ki vagy közösitve, és amég nem fogadnak vissza "hivatalosan" nem vagy jehova tanúja

2018. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!