Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek ha érzem hogy már...

Mit tegyek ha érzem hogy már nincs szeretet a legjobb barátomban?

Figyelt kérdés

Én úgy szeretem mintha a testvérem lenne. Nagyon szomorú vagyok miatta hogy en nem érzem

nala. Mindketten hívők vagyunk, mit mond a biblia az ilyen baratrol? Lehet meg benne szeretet? probalkozzak vagy hagyjuk egymást? 18/F



2018. ápr. 4. 00:37
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

"Mindketten hívők vagyunk, "

Ha mind a ketten hisztek "hívők" vagytok, akkor ezt tudnotok kellene.

Mindazon által egy keresztény életet élő naponta olvassa Isten szavát, és tisztában van a leírtakkal.


De nem azért írtam, mert sértegetni, vagy bántani szeretnélek, csak érdekesség képen írtam.


Szerintem ezt meg kellene beszélned vele. Ha a legjobb barátod, akkor miért nem beszélitek meg az érzéseiteket.

Egyáltalán hogyan lehet hogy a barátként nem bízva benne, idegenekhez fordulsz segítségért?


Veszteni valód nincs, akár a barátod marad akár nem, tisztázódik a helyzet, az őszinteség elengedhetetlen, ha valóban őszinte barátságról van szó.

Azt is megkérdezheted, hogy tudsz-e segíteni neki, lehet hogy valamilyen nehézséggel küzd.

De azt nem értem, hogy a valódi barátok, ezt miért nem beszélik meg egymással?


De nézzünk egy Bibliai példát a valódi barátságra:

A Héber Iratokban feljegyzett legfigyelemreméltóbb, emberek közötti barátság Dávid és Jonatán barátsága.

Bár Saul trónjának az ő fia, Jonatán lett volna a törvényes örököse, Jonatán nem gyűlölte Dávidot, és nem tekintette őt vetélytársának. Felismerte, hogy Jehova Dávidot részesítette kegyében. Ezért „Jonatán lelke egybeforrt Dávid lelkével; úgy megszerette őt Jonatán, mint a saját lelkét” (1Sá 18:1)

Amikor Jonatán elesett a harcban, Dávid nagyon megsiratta a barátját, mondván: „Gyötrődöm miattad, testvérem, Jonatán! Oly kedves voltál nekem! Szereteted csodálatosabb volt nekem az asszonyok szerelménél”


A valódi szeretet pedig soha nem vall kudarcot:(1Korintusz 13:8) 8 A szeretet soha nem vall kudarcot. . . .

Hogyan hozható helyre egy barátság?

Azon is elgondolkodhatsz, hogy nem járultál-e te is hozzá a történtekhez.

talán az lenne a legjobb, ha beszélnél a barátoddal. De vigyázz, hogy ne olyankor menj oda hozzá, amikor feldúlt vagy. A Biblia azt mondja, hogy „a feldühödött férfi viszályt szít, aki viszont lassú a haragra, lecsendesíti a perpatvart” (Példabeszédek 15:18). Ezért mielőtt megpróbálnád rendezni a dolgot, várj addig, amíg lecsillapodsz.

Amikor végül odamész hozzá, ne feledd, nem az a célod, hogy ’rosszal viszonozd a rosszat’ (Róma 12:17). Az a célod, hogy tisztázd a helyzetet, és újra jó barátok legyetek (Zsoltárok 34:14). Így hát őszintén oszd meg vele, ami a szívedet nyomja.

Ha tudod, mi okozta a problémát, talán könnyebb lesz helyrehozni a kapcsolatot. Ha pedig a barátod nem akar róla beszélni, legalább az a tudat vigasztalni fog, hogy te megpróbáltad helyreállítani kettőtök között a békét.

2018. ápr. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 KZitus ***** válasza:
52%

Szia


A legmélyebb és tartós barátságok a te korosztályodban alakul ki a leg gyakrabban. Ezért ne add fel. A barátság alapja az is lehet, mennyire tudjátok megbeszélni a felmerülő problémákat és nehézségeket. Mond el az érzéseidet, és kérdezz....nem tudhatod benne mi váltotta ki azt, amit érzel róla.

Ha szereted a barátodat, akkor elmélkedj kérlek azon, mire akart tanítani Isten azzal, amit a 1Korintus 13:4-6 verseiben iratott le a számunkra.

2018. ápr. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miben nyilvánul meg, hogy nincs benne szeretet?

Csak veled kapcsolatban? Vagy úgy általában?

Ha tényleg barátok vagytok, akkor gondolom, szoktatok beszélgetni. Beszéld meg vele, hogy mi lehet az oka a változásnak. Talán történt valami vele, és az volt rá ilyen hatással.

2018. ápr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tegnap leírtam neki mindent. Leírtam neki azokat az észrevételeket, hogy miért nem érzem már benne a szeretetet. Azokat a konkrét dolgokat most nem szeretném leírni. Az a lényeg, hogy sokat beszéltünk és szomorú volt emiatt mert azt hitte hogy vége a baratsagunknak. Már remegve irt, nagyon szomorú volt hogy nem látta ezeket a

amiket tett. Persze megbocsajtottam. Aludni sem tudtunk, most annyira rosszul érezzük magunkat emiatt. Remelem hogy elfog múlni ez az érzés és tényleg megint a régi lesz minden

2018. ápr. 4. 11:32
 5/7 anonim ***** válasza:

És miért nem élőben beszélitek meg az ilyen fontos dolgokat. Ha lehetőség van rögtön kérdezni, válaszolni, akkor sokkal egyszerűbb megoldani mindent.

Talán ez volt a baj most is, hogy nem kommunikáltatok megfelelően.

Hiszen, úgy tűnik, mindkettőtöknek fontos a barátság, és mindketten ugyanúgy barátnak tekintitek a másikat.

Gyakrabban kell beszélni, élőben! És nem kell belelátni olyanokat egy helyzetbe, ami lehet, hogy nincs is benne.

2018. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Természetesen hogy szoktunk élőben beszélni. És minden szombaton elmegyunk valahová, pizzériaba, városba.

Csak már nem bírtam magamban tartani, már nagyon feszült voltam.

2018. ápr. 4. 11:52
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerinted ez a rossz érzés hamar elfog múlni?
2018. ápr. 4. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!