Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a metálmisék...

Mi a véleményetek a metálmisékről, amiket a Finn Evangélikus Egyház szokott tartani időnként? Tetszenek nektek vagy nem? Közelebb visz titeket Jézushoz?

Figyelt kérdés

Az Egyház hagyományos énekeit éneklik hard rock és metál zenével, kicsit megváltoztatott dallammal, hogy bele illjenek a rockzene dallamába.


Nekem nagyon tetszik ez a fajta Istentisztelet. Sajnos nem tudok finnül, de átérzem a hangulatot, szívesen járnék itthon is ilyen Istentiszteletekre.


https://www.youtube.com/watch?v=c7ypyMtY8-Q



2018. ápr. 10. 17:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
Mi az istentisztelet célja? Hogy közelebb vigyen Istenhez. Ez nem visz közelebb, inkább az emberek önmaguk szórakoztatására hallgatják.
2018. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
A kérdező keresztény, vagy még kereső? Sajnos semmi köze a kereszténységhez a metálmisének, mit fognak még kitalálni, Jézusom. Jézust az Újszövetség olvasásával ismerheted meg!
2018. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Igen, keresztény vagyok, szintén evangélikus, csak magyar, nem finn.
2018. ápr. 10. 18:46
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Én katolikus vagyok, de nem tudom mi lenne a baj vele. Nálunk is vannak gitáros misék, Amerikában a négerek már 100 éve is gospel-kórusokban dicsőítették Istent, egykoron a Gregorián is annyira újdonság volt, mint a Hard Rock.


Amíg közelebb viszi az embereket Jézushoz, támogatandó. Régebben olvastam ezekről a finn metálmisékről, még csak új dalszöveget sem találnak ki, az egyház többszáz éves énekeit dolgozzák fel rockzenévé, tehát az sincsen, hogy másról énekelnének.


Ez a nagy zene-ellenesség szerintem inkább az iszlám vallás sajátossága. Sok komolyzenész pl. Bach is keresztény volt, a saját korukban ők számítottak "rockerek"-nek.

2018. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Azt is érdemes megjegyezni, hogy az orgonát is sokáig tiltották az őskeresztények, mert akkoriban az elsősorban a pogány rómaiak hangszere volt, idővel mégis elfogadta az egyház, és manapság már sok templom elképzelhetetlen orgona nélkül. Az orgona és a rockgitár között nem látok mást, csak 1500 évnyi technikai fejlődést.
2018. ápr. 10. 18:56
 6/19 anonim ***** válasza:
35%
Ha keresztény lennél nem pontoztál volna le, csak mert más a véleményem.
2018. ápr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

Istentisztelet (mise nincs az evangélikusoknál)


Én ilyen zenéket hallgatok, csak úgy hallgatni tetszik. Római katolikus vagyok, nekem misére nem férne bele. Nem azért mert zeneileg rossz, hanem ott másra vágyom. Nekem a legtöbb mai gitáros ének sem tetszik, engem nem emel fel. Az orgona és kórus viszont annál inkább.

De hozzáteszem, a skandinávoknál az ilyen zenének óriási hagyománya van és nem számít polgárpukkasztónak.

2018. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
szerintem van helye az ilyen zenének akár keresztény tartalommal feltöltve is, de nem egy vasárnapi sztertartáson, ha ebben az értelemben mondod hogy Istentisztelet, ha pedig úgy hogy "Isten felé kifejezett tisztelet" akkor igen ez is egy formája és még jól is hangzik :D szokták mondani hogy "matál az Isten" :D
2018. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom hol van leírva milyennek kellene lennie egy misének. De szerintem az olyan befelé fordulós dolog. Nekem pl. ez az egyik bajom a misékkel. Annyi ember között nem tudom másoknak hogy megy ez. Nekem nem illik bele az, hogy valaki a színpadon a közönség előtt áll egy templomban. Nem a zenével van bajom, a metál meg a gospel is rendben van, és volt olyan gyülekezet ahova régen csak azért kezdtem el járni, mert annyira tetszettek a dalok amiket ők írtak, az is elég régen volt már, de az nem katolikus mise volt. Nálunk mondjuk mostanában van olyan a katolikus miséken hogy klasszikus gitárral kísérik a dalokat, és van akinek már ez is túlzás. :) Nekem tök mindegy mert igaziból a nagy közös imákban meg úgy az egészben mindig volt valami ami kényelmetlen volt számomra. A zene viszont... hát azt inkább külön kellene választani a miséktől szerintem. Bár lehet én értelmezem rosszul a mise célját. Na meg egy dal is lehet ima, vagy segíthet sok lelki dologban, csak azt is kevesebb ember között tudom elképzelni.
2018. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem is hallottam még ilyenről :-o

Nagyon szeretem a metált, de a régi egyházi zenét is. Kicsit érdekes összehozni a metált az istentisztelettel, de végül is nem látok benne semmi kivetnivalót.

Én is evangélikus vagyok.

2018. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!