Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ez az újra fellángolt...

Mi ez az újra fellángolt gyűlöletkeltés a katolikus hívők ellen?

Figyelt kérdés

Utóbbi napokban egészen megdöbbentem számos hozzászóláson. Elsősorban a gyűlölködőktől kérdezem, szerintetek valóban keresztényi tett? Valóban így hirdetitek az Evangélium örömhírét, hogy gyűlöletet keltetek a katolikusok ellen, gyakran felhasználva a haugság eszközét is?


Én sem értek egyet több több református vagy evangélikus hittétellel, de eszembe sem jutna rágalmazni vagy kárhoztatni őket. Ugyan úgy keresztény testvéreim Krisztusban. Itt pedig egyik hozzászólásban egyszerűen lehülyéztek 1+milliárd katolikust, mert bizonyos hittételekben mást vallanak.


Kíváncsiságból, melyik felekezetben tanítják nektek ezt? Erre különösen érdekelne a válasz, persze ha nem féltek előbújni a gyávaság árnyékából.



#rágalmazók #gyűlölködől #ál-keresztények
2018. ápr. 18. 21:15
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
48%
Semmi furcsa nincs itt, csak egyre több ember veszi észre, hogy a katolikus egyház tanai mekkora kamuk. Nincs ebben semmi új, Luther már az 1500-as években fellépett ezellen.
2018. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
42%

Pont most akartam ugyanezt megkérdezni. Mindenesetre számomra elég szórakoztató, jókat derülök a különféle tévhiteken, hazugságokon, amiket rólunk terjesztenek.

Viszont tudnod kell, nem a reformátusok és az evangélikusok csinálják ezt, hanem a hitgyülisek és főleg a jehova tanúi, akik erre vannak beprogramozva, egy ember több profilból, akár. :D

2018. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

"Viszont tudnod kell, nem a reformátusok és az evangélikusok csinálják ezt"


Ebben biztos vagyok, azért is mertem megemlíteni őket.


Viszont tényleg érdekelne, hogy pontosan kik. Elő mernek-e bújni az anonimitás homályából, vagy keltik tovább rágalmaikkal a gyűlöletet az árnyékból.

2018. ápr. 18. 21:26
 4/51 A kérdező kommentje:

"Nincs ebben semmi új, Luther már az 1500-as években fellépett ezellen."


Talán nem értetted meg. Luther bizonyos tanok ellen lépett fel. Kiosztotta az akkori reneszánsz pápákat is, persze részben jogosan.

Itt viszont nem a hitelvekbeli különbséget, illetve az ebből adódó vitákat teszem szóvá, hanem a katolikus hívők elleni gyűlöletkeltést. Amikor a támadás már az egyes személyek ellen folyik kollektíven.

2018. ápr. 18. 21:29
 5/51 kzs ***** válasza:
35%

Na egy pillanat.

SZÓ SINCS arról, hogy bárki is, bármiféle gyűlöletet szítana katolikus hívők ellen.

Ilyen nem volt, és nem is lesz.


A gyűlölet KONKRÉTAN olyan - katolikus - tanítások ellen szól, amiket Isten nevében "szentként" hirdetnek úgy, hogy ezek a tanítások vagy köszönőviszonyban nincsenek a SzentÍrással, vagy abszolút helytelen Bibliaértelmezésből fakadnak.

2018. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

"SZÓ SINCS arról, hogy bárki is, bármiféle gyűlöletet szítana katolikus hívők ellen."


Tehát amikor valaki csak azért hülyézi le az összes katolikus a világon, mert nem ért némely hittétellel egyet, az szerinted teljesen rendjén van.

Ha valaki kollektív felelősséget állapít meg a több évszázada elkövetett bűnök okán, az szerinted teljesen rendben van, és én vagyok a hibás, mert megégették Brunot.


"vagy abszolút helytelen Bibliaértelmezésből fakadnak"


Ez ugye elég szubjektív. Akkor a protestáns értelmezés is helytelen bibliaértelmezésből fakad? Máskülönben nem lehetne 8000 protestáns felkezet.

2018. ápr. 18. 21:47
 7/51 anonim ***** válasza:
26%
Én személy szerint nem gyűlölök egy embert sem, hanem a hamisságot gyűlölöm, és az igazságot szeretem, ahogy azt Jézus is tette, ezért felkente Isten öröm olajával. Ha a hamisság egy ájtatoskodó katolikus formában jön, azt is gyűlölöm. Ez nem egyházellenesség - az egyház ti. nem azonos a római katolicizmussal - hanem a hamisság gyűlölete, ami az igazi keresztények tulajdonsága az igazság szeretete mellett.
2018. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 A kérdező kommentje:

"ami az igazi keresztények tulajdonsága az igazság szeretete mellett"


Értem. Tehát explicite azt mondod, hogy az az igazi keresztény, aki egyetért veled.


Viszont nem mertél felekezetet írni. Szégyenled esetleg?

2018. ápr. 18. 21:59
 9/51 anonim ***** válasza:
17%

Személyem szerint egyáltalán nem volt és nem is lesz célom a gyűlöletkeltés.

Amit írtam, azok megtörtént események. S ezeket a média is határozottan és többször is megírta.


Valamint nem hülyéztem le senkit.

Azt pedig, hogy az oda tartozók nagyobb része nem ismeri Isten szavát, először is a vezetőik tehetnek, hiszen teljesen más oktatást nyújtanak a nekik mint ami írva van.

Miközben maguk sem néznek utána, hogy valóban az írások szerint tanítják-e Őket, és az életük összhangban van-e az írottakkal. Hiszen a tetteik alapján személyekként fog minden egyes ember számot adni, nem más személy miatt.

A történelem folyamán pedig, mindenki tudja, hogy a világban hatalomra szert tett emberek, Jézus nevében meggyalázva Isten szavát, végig hazudtak. Miközben emberek vesztették az életüket Istenre hivatkozva, miattuk.


Kérdem Én, hogy hol van írva az, hogy a keresztények az üldözők? Nemde üldözötteknek kellene lenniük, Isten szaváért, és Jézus nevéért?

Egyébként is, mindenkit a saját tettei kárhoztatják, és ezt nyilvánosan látja mindenki. Ezért senki nem kárhoztat senkit, mindössze levonja a tettekből, a személy hozzáállását az Istennek járó imádathoz.


Őszintén kedves válaszoló.

Mekkora tekintélye van Isten szavának az olyan emberek életében, akik foggal körömmel kereszténynek nevezik maguknak, miközben világi életet élnek?

Hogyan lehet különbséget tenni egy keresztény életet élő, és az között, akit emberi hagyományból, valahova belekereszteltek?

2018. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
27%

Sokat elmond a vallásosok gyűlölettől fűtött gondolkodásmódjáról az, hogy bármilyen vallásukkal megfogalmazott kritikát egyből "gyűlölködésnek" tituálnak.


Ezzel szemben az ateistáknak mennyi rágalmat kellett kiállniuk kezdve azon ókori görög tudósoktól, akiket a tengerbe dobtak azért, mert felvetették, hogy a Nap egy hatalmas izzó gömb, nem pedig Héliosz szekere, ahogy átmegy naponta az égen.


Az ateisták csak tűrnek és tűrnek, mert tudják, hogy a béke jobb, mint a nézeteltérésekből adódó harc, a vallásosok, legyen ez akár keresztény vagy görög pogány vallás, mégis megtalálják a módját annak, hogy megsértődjenek valamin. Humanizmusukból adódóan eltűrik a vallásosok tévhiteit és baromságait, mert a tudományban és a fejlődésben hisznek, valamint az emberi lények közti testvériségben.


A Csillagkapu című Sci-fi sorozatban is, az emberek elődei, az Ősök 50 millió éve alakultak ki egy másik galaxisban. Két részre szakadtak, a kevés tagot számláló Alterraiakra, akik a tudományban, a toleranciában és a békében hittek, és az Ori-ban, akik egyre vallásosabbak voltak és a kegyetlen vallásuk terjesztésében leltek célokra.


Az alterraiak inkább elmenekültek egy másik galaxisban (ez a galaxis a Tejút), mintsem nyílt összecsapásba kerüljenek az Ori-jal.


50 millió évvel később, amikor az Ori felfedezte a Tejútat, egyből ki akarták írtani az Alterraiakat. Az Ori dogmáktól mentes embereket úgy nevezték, mint "Azok, kiket a Gonosz nevelt fel." az eredeti galaxisukban a hegyet, ami alól kitört a titokban épített alterrai űrhajó 50 millió éve, hogy elhagyja a galaxist pedig "Ortus Mallum"-nak, azaz "A Gonosz Helyének" hívták.

2018. ápr. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!