Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ez az újra fellángolt...

Mi ez az újra fellángolt gyűlöletkeltés a katolikus hívők ellen?

Figyelt kérdés

Utóbbi napokban egészen megdöbbentem számos hozzászóláson. Elsősorban a gyűlölködőktől kérdezem, szerintetek valóban keresztényi tett? Valóban így hirdetitek az Evangélium örömhírét, hogy gyűlöletet keltetek a katolikusok ellen, gyakran felhasználva a haugság eszközét is?


Én sem értek egyet több több református vagy evangélikus hittétellel, de eszembe sem jutna rágalmazni vagy kárhoztatni őket. Ugyan úgy keresztény testvéreim Krisztusban. Itt pedig egyik hozzászólásban egyszerűen lehülyéztek 1+milliárd katolikust, mert bizonyos hittételekben mást vallanak.


Kíváncsiságból, melyik felekezetben tanítják nektek ezt? Erre különösen érdekelne a válasz, persze ha nem féltek előbújni a gyávaság árnyékából.



#rágalmazók #gyűlölködől #ál-keresztények
2018. ápr. 18. 21:15
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
33%
Az még nem is gond ha valaki kritizálja a Katolikus Egyházat. Csak a probléma az, amikor ezt olyanok teszik, akik meg vakon hisznek olyan biznisz-szervezeteknek mint az Őrtorony, Hit Gyülekezete, LDS stb.
2018. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
24%

"biznisz felekezet"


Ez egy hatalmas tévedés. Jehova Tanúi, non profit gyülekezet, és az önkéntes adományokból fedezzük a termek fenntartását, a kiadványok nyomtatását, amiket díjmentesen kaphatnak az emberek.

Itt nincs tized, és nincs pénzgyűjtés, vagy perselyezés, és egyház adó sincs.

A temetésekért sem köteleznek senkit, hogy fizessen, mert beszédet mond valaki, és imádkozik, meg énekelünk.

Minden önkéntes alapon történik, amiket nem emberek tesznek zsebre, mert bizony akkor nem lenne keret sem a segélyezésekre, sem a kiadványokra, sem a termek fenntartására. sem a rászorult országokban élő testvérek segítségére, hogy ott is legyenek termek ahol összejöhetnek bibliatanulmányozásra.


ennélfogva, amiről beszélsz, az Jehova Tanúi esetében nem fedi a valóságot.

2018. ápr. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
32%

Csatlakoznék a 10-es válaszoló első(!) bekezdéséhez, annyi változtatással, hogy nem általában a "vallásosok" gyűlölködnek, ez egy sztereotip megjegyzés. Vannak olyanok, akikre ez nem igazán jellemző.


A kérdező kritikájának alapul szolgáló másik kérdés (ha jól sejtem) pl. éppen azt bizonyítja, akik túlnyomó többségében a katolikus (és más, főleg történelmi egyház) ellen fogalmaztak meg véleményt, azok korrekten és normálisan tették.

Te kedves kérdező itt most kiemelsz egyetlen válaszolót, még az elsők közül, aki egy rövid félmondatban lebutázta a katolikusokat. Ezzel az gondolom egyetlen Tanú sem azonosul, én nem vagyok Tanú, de én sem!


Egyébként pedig azok a katolikus egyházat bíráló (nem szubjektív) válaszok teljesen rendben vannak. Tisztelt kérdező, te sem szorgalmazod, hogy konkrétan beszéljük meg az egyes kényes kérdéseket, nem. Csak most sértve érzed magad és a világ legegyszerűbb dolga "gyűlölködésnek" beállítani az igaz kritikát!

2018. ápr. 19. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 kzs ***** válasza:
19%

@ 11-es


Na álljon meg a menet.

Ne próbáljál belekeverni más egyházat a feltett kérdésbe, és főleg ne úgy, hogy gőzöd nincs arról ami ott megy: lévén hogy életedbe be nem tetted oda a lábad.


Egyébként mutass nekem olyan Igét a SzentÍrásból, ahol Isten "foghúzásnak" állítja be az adakozást!

Na!! Ennyit a biznisz-szervezetekről!


Haver úgy nyomtam neked a piros kezet, mint annak a rendje: elhiheted!

2018. ápr. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 kzs ***** válasza:
7%

@ 6-os (kérdező kommentje)


Még egyszer írom: nem konkrétan emberekkel van a gond. Attól hogy valaki - szellemi - sötétségben él, attól az illető még nem hülye.

Konkrétan és kizárólag katolikus hittételek ellen foglalunk állást, mert ezek túlnyomó része pogány elveken (és nem a SzentÍrás összefüggésein) alapul. Ja, plusz még okkultizmuson is....

-----------

Ezt írod: "Ha valaki kollektív felelősséget állapít meg a több évszázada elkövetett bűnök okán, az szerinted teljesen rendben van"

> Figyelj csak: hány és hány emberrel szemben lépett fel fenyegetőleg a katolicizmus (és küldték őket erőszakos halálba) csak azért, mert nem hódoltak be olyan egyházi hittételeknek, amik szembenálltak a Bibliával?

Vagy csak azért, mert Bibliát találtak náluk?

Hmmm?? Szerinted nincs kollektív felelősség valahol?

---------

Ezt írod: "...és én vagyok a hibás, mert megégették Brunot."

> Nem, nem vagy hibás. Az a hibás, aki ezt megtette (értem ezalatt nemcsak azt, aki a máglyát meggyújtotta, hanem az egész rendszer úgy ahogy van: hogy Isten nevében követtek el szörnyűségeket, holott Isten sohasem hirdetett olyanokat, amiket akkor csináltak).

------------

Ezt írod: "Ez ugye elég szubjektív. Akkor a protestáns értelmezés is helytelen bibliaértelmezésből fakad? Máskülönben nem lehetne 8000 protestáns felkezet."

> Na egy pillanat.


Egyik protestáns felekezet sem hirdeti azt totálisan Bibliaellenes mennyei képet, hogy védőszenteink vannak, akik imádkoznak és közbenjárnak miérettünk; nem hirdetik és nem azonosulnak egy percre sem a Máriáról elképzelt különböző titulusokkal, se a "tisztítótűz" tanával.


A protestáns felekezetek közti különbség elsősorban Isten Szellemének figyeléséből és követéséből fakad, nem pedig a SzentÍrás értelmezéséből.

2018. ápr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
67%

" A gyűlölet KONKRÉTAN olyan - katolikus - tanítások ellen szól, amiket Isten nevében "szentként" hirdetnek úgy, hogy ezek a tanítások vagy köszönőviszonyban nincsenek a SzentÍrással, vagy abszolút helytelen Bibliaértelmezésből fakadnak. "


Nem vagyok katolikus,előre leszögezem,mielőtt rámsüti valaki a bélyeget,mert ugye mi más is lehetnék,ha ki merek állni valami mellett,DE! Jézus mondott valaha olyat,hogy ha egy testvéred vagy felebarátod tévúton jár,akkor hülyézd le egy egész embercsoporttal együtt? Ha tényleg ez a szándékotok,mint amit fentebb vázoltál,akkor ezt így kell közölni a másikkal,hogy lehülyézed + jól képen törlöd még az inkvizícióval,mintha bárki is tehetne róla a mai emberek közül? Ez a normális szerinted? A gyereket is így neveled otthon,ha téved valamiben,lehülyézed?

2018. ápr. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
65%

"Itt pedig egyik hozzászólásban egyszerűen lehülyéztek 1+milliárd katolikust, mert bizonyos hittételekben mást vallanak. "


Valaki belinkelné nekem ezt a hozzászólást? Nem találom.

2018. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a te problémád a valóság félreértése. Te azt gondolod, vallási okokból gyűlölködnek, pedig nem. A gyűlöletkeltés hatalmi aktus, célja a megfélemlítés és megosztás egyszerre.

Egy dologgal való egyet ne m értés kiválthat vitákat. Mondom, vitákat! Mást nem! Ha gyűlöletet vált ki, az nem egy dologgal való egyet nem értés miatt történik, hanem a butaságnak azon megnyilvánulása, hogy zavarja amit nem ért, fél, és ezt kompenzálva elküld... megver... - mert ma ezt szabadnak látja.

2018. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
Rossz nézni, amikor azok akik keresztényeknek vallják magukat, egymást marják. Meg kell jegyezni és ebben mindenkinek egyet kell értenie abban, hogy a földön egyetlen tökéletes keresztény szervezet sincs. A különböző szervezetek, különböző módon kívánják szolgálni Istent és követni a Fiát, Jézus Krisztust. Ennek a következménye a különböző hitbéli tanítások. Egy keresztény felekezet sem állíthatja magáról, hogy az Istennek megfelelő módon végzi a szolgálatát. Ezt csak Isten döntheti el. Jézus mikor megalapította a keresztény gyülekezetet, nem azt mondta, hogy a kereszténységet sok különböző felekezet fogja alkotni. Hanem arra utalt, hogy a követőit a jó gyümölcseikről, a szeretet kimutatásáról lehet felismerni, akik cselekszik az Atyja akaratát és azt a példát amit Ő hátrahagyott a követőinek. Ezért arra kérek mindenkit, aki kereszténynek vallja magát, felekezeti hovatartozás nélkül. Tartson önvizsgálatot, olvassa rendszeresen Isten szavát és kövesse Krisztus példáját, ezáltal munkálva ki a megmentését. S ami a legfontosabb mutassa ki az Isten, a Krisztus és a felebarátai iránti szeretetet, mert ez segít elkerülni az olyan magatartást, ami az itt hozzászólók részéről megnyilvánul.
2018. ápr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
84%
Elkellene fogadni mindenkinek a másik vallását.A kaolikus egyházban is,protestáns egyházakban is vannak olyan hívők akik elfogadóak másokkal,az ige szerint élnek.Engem az szokott zavarni,amikor egyes protestáns felekezetűek azzal jönnek ők tudják az igazságot.Mi az igazság? Az igazság az nem valami,hanem valaki,mégpedig Jézus Krisztus.
2018. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!