Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi ez az újra fellángolt...

Mi ez az újra fellángolt gyűlöletkeltés a katolikus hívők ellen?

Figyelt kérdés

Utóbbi napokban egészen megdöbbentem számos hozzászóláson. Elsősorban a gyűlölködőktől kérdezem, szerintetek valóban keresztényi tett? Valóban így hirdetitek az Evangélium örömhírét, hogy gyűlöletet keltetek a katolikusok ellen, gyakran felhasználva a haugság eszközét is?


Én sem értek egyet több több református vagy evangélikus hittétellel, de eszembe sem jutna rágalmazni vagy kárhoztatni őket. Ugyan úgy keresztény testvéreim Krisztusban. Itt pedig egyik hozzászólásban egyszerűen lehülyéztek 1+milliárd katolikust, mert bizonyos hittételekben mást vallanak.


Kíváncsiságból, melyik felekezetben tanítják nektek ezt? Erre különösen érdekelne a válasz, persze ha nem féltek előbújni a gyávaság árnyékából.



#rágalmazók #gyűlölködől #ál-keresztények
2018. ápr. 18. 21:15
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
26%

"az igazság nem valami hanem valaki"


Nem teljesen.

Maga Jézus úgy utalt a teljes írásra mint Isten szavára, hogy az az igazság.

Az tény, hogy Jézus is bele tartozik az igazságba, mert az Atyja által elhatározott, és leírt tervekbe szándékba, Ő is beletartozik.

2018. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
37%

Úgy látom kitörölték a katolikusokról és a sátánimádókról szóló kérdésben azt választ, amelyikben "butáknak" nevezik valaki a katolikusokat. Hangsúlyozom, nem én vagy esetleg egy Tanú írta, az ő stílusuk más. Ellenben benne van egy rövid komment, ami azt mondja, hogy "hülyeség mindkettő". Nem tudom ki írta, de ez sem személyes támadás, hanem az eszmék bírálata.


Most is azt mondom, hogy több, sokkal több önkritika kellene, hogy ne mentegessük a menthetetlent. Sok történelmi egyház tagja előítéletből bírálja Jehova Tanúit, mert szerintük nem gyakorolnak önkritikát, hogy "elfogultak". Pedig ez már a józan ész miatt sem állja meg a helyét, hiszen a Tanúk messze elvetik azt az egyházak (főleg a katolikus) által mélyen támogatott, számukra alaptannak tartott felfogást, hogy (szent)hagyomány alapvetően fontos. Ezért sok katolikus hívőnek szinte szentségtörés a gondolat, hogy gondolkozzon, a saját fejét használja a készen kapott klisék helyett és VÁLTOZTASSON, ha kell! Hányszor hallottam már, "ebben születtem, ebben akarok meghalni" - cseppet sem bibliai érvelését.


Tehát a Tanúk sokan már eleve hosszas keresgélés, alapos kutatás után jutottak oda, ahol most vannak. Őket igen nehéz lenne józanul azzal vádolni, hogy "beszűkültek", "egyoldalúak", vagy nincs önkritikájuk és fanatikusan ragaszkodnak a hitükhöz.


Igen, ragaszkodnak, de ennek az esetükben mély alapja van, hosszú és alapos kutatás és tanulás eredménye, mely sajnos a nagy egyházak tömegeire nem igazán érvényes.


Lehet persze felületesen őket a népszerű, de gyakran csak felületes és rosszindulatú vádként használt "agymosással" illetni, de akkor a másik oldalon meg sajnos semmilyen "mosás", azaz ismeret nincs többségében, csak a hagyomány. Ezt tapasztaltam első kézből, tehát nem a levegőbe beszélek.

2018. ápr. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:

#15


"Még egyszer írom: nem konkrétan emberekkel van a gond. Attól hogy valaki - szellemi - sötétségben él, attól az illető még nem hülye."


Te ex cathedra kijelented, hogy csak is a te értelmezésed lehet helyes és igaz, a katolikus értelmezés helytelen, a katolikusok pedig szellemileg sötétek.

Úgy tűnik, hogy pápább vagy a pápánál. Pedig a katolikusok is minden hittételt a Szentírásból igazolnak...


"Konkrétan és kizárólag katolikus hittételek ellen foglalunk állást, mert ezek túlnyomó része pogány elveken (és nem a SzentÍrás összefüggésein) alapul."


Igen, ezt nagyon sokat hallom itt. Pogány hittétel a katolikusok Szentháromság dogmája, pogány a húsvét és karácsony ünneplése, stb...


"Figyelj csak: hány és hány emberrel szemben lépett fel fenyegetőleg a katolicizmus (és küldték őket erőszakos halálba) csak azért, mert nem hódoltak be olyan egyházi hittételeknek, amik szembenálltak a Bibliával?"


Na mennyit? Mert elég sok mesét hallottam már erről. Elég könnyen lehet bizonyítani, mert a római inkvizíció minden irata elérhető és kutatható. Vannak történészek, akiknek ez a fő kutatási területük.


"Vagy csak azért, mert Bibliát találtak náluk?"


Gondolom az összes szerzetest, főpapot és uralkodót is megölték a katolikusok, mert csak nekik volt Bibliájuk a középkorban.


"Szerinted nincs kollektív felelősség valahol?"


De bizonyára van, én tehetek személyesen arról, hogy 500 éve valakit megégettek.


"holott Isten sohasem hirdetett olyanokat, amiket akkor csináltak"


Esetleg olvasd el az Ószövetséget.


"A protestáns felekezetek közti különbség elsősorban Isten Szellemének figyeléséből és követéséből fakad, nem pedig a SzentÍrás értelmezéséből."


Ezt nem értem. Miként követik, ha 8000 külön részre szakadtak?


#17


Parancsolj:

"Inkább ne legyél katolikus. Az az igazán butáknak való."


Bár lehet már lába kélt közben.


----------------------


Egyébként érdekes, hogy kértem írjatok felekezetet, ez valahogy elmaradt. Továbbra is sajnálom, hogy még anonimként sem meritek felvállalni. Különösen érdekelt volna 3x%-osé, aki minden kérdésnél gyalázza a katolikusokat.


Érdekes látni, hogy az olyanok is, akik más kérdéseknél egymást marják (van-e Szentháromság, van-e pokol, megsemmisül-e a lélek, Izrael jelenésekbeli szerepe, "Szent Szellem" "tünetei", stb...) ilyenkor olyan jól egymásra találnak. Legalább ennyi pozitívuma van, hogy ilyenkor még az ennyire különböző neoprotestánsok is félreteszik a csatabárdot és egyszerre támadják a katolicizmust.

2018. ápr. 19. 18:52
 24/51 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről valláson kívüli vagyok. De azt tudom, hogy kik azok, akik Tanúk, hiszen fel lehet ismerni a véleményük alapján. Aki ismeri a hitelveket és a főbb csoportokat valamelyest, az szintén meg tudja különböztetni egymástól, ki-kicsoda.
2018. ápr. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 követ62 ***** válasza:
55%

Nem a katolikus hívőkkel van a baj, hanem az egyház tanításával (a hívőkel legfeljebb annyiban, hogy nem néznek utána). Ezzel együtt mégis nagyon sokan fognak közülük üdvözülni és más vallásokból is.

"Mert Isten a tudatlanság idejét elnézi."


Ez a gondolkodás amit leírttál ökumenikus gondolkodás. De Jézus NEM ILYEN egységért imádkozott.

Ő az igazságban való egységért könyörgött.

És olyan NINCS, hogy több igazság van. Egyedül a Biblia tartalmazza Isten igazságát. Amibe semmit nem kell bele magyarázni, mert önmagát magyarázza.

2018. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:

#22 #23

Köszönöm!


Szerintem azt a kommentet legnagyobb valószínűséggel egy nem vallásos valaki írhatta. Aki bármelyik másik vallással kapcsolatban ugyanazt írta volna.


A magam részéről én nem akartam gyűlöletet kelteni senki ellen sem. Ha mégis így érezte volna valaki, akkor attól elnézést kérek.

2018. ápr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 kzs ***** válasza:
17%

@ Kérdező kommentje ( #23-as)


Ezt írod: "...csak is a te értelmezésed lehet helyes és igaz, a katolikus értelmezés helytelen, a katolikusok pedig szellemileg sötétek.

Úgy tűnik, hogy pápább vagy a pápánál. Pedig a katolikusok is minden hittételt a Szentírásból igazolnak..."


> Na egy pillanat. Nem arról van szó, hogy az én értelmezésem lenne helyes. A helyes értelmezést a SzentÍrás adja meg, nem pedig... na jó, figyelj:

Nézd, nem akarok én senkit se bántani, de a katolicizmus számos tanításával gyakran súlyosan sérti a SzentÍrást.

Ilyen pl. a védőszentek tana, a tisztítótűz, a Mária-tanok, vallásos ikontárgyak, stb.


De olyan is akad, ami annak ellenére, hogy a SzentÍrás nem beszél róla, mégis csodálatos tanítássá nőtte ki magát:

pl. imára kulcsolt kéz, keresztvetés, stb.

-----------

pápa... jajjj... na hagyjuk. Hagyjuk Karol Woytila (az úgynevezett "II. János Pál pápa" Bibliaellenes eretnek kijelentéseit. És hagyjuk azt is, amikor megcsókolta a Koránt, meg részt vett egy pogány-hindu szertartáson.

---------

Ne mondj olyat, hogy "a katolikusok is minden hittételt a Szentírásból igazolnak", mert ha te ezt mondod, akkor nagyon nem vagy tisztába a SzentÍrással.

Mert nincs az a SzentÍrásból vett Ige, amelyik igazolja a védőszentek tanát, Máriát (kivéve azt, hogy Mária szűz volt, amikor Jézus megfogant benne /mert ez az egyetlen, ami igazolható a SzentÍrással/ ), a tisztítótüzet, Péterrel kapcsolatos álláspontjukat, stb.


Egyébként - ha már a SzentHáromságot írod - maga a SzentHáromság értelmezése nem téves: ez ugyanis azt jelenti, hogy Isten 3-féleképpen jelentette ki magát: Atya, Fiú és SzentLélek (vagy SzentSzellem). Ez teljesen benne van a Bibliában.

-------

Húsvét és karácsony megünneplése:

nyilván hogy fontos. De nem körmenettel, "szentelt vízzel" spriccelgetéssel, hanem TANÍTÁSSAL: sokkal inkább az adott témával kapcsolatos Igéket kéne elemezni.

--------

Egyébként mi a helyzet az inkvizícióval, a keresztes háborúval?


Vagy van fogalmad arról, hogy "Krisztus alapította igaz egyházként" mekkora tekintélyre nőtte ki magát a Katolicizmus, miközben az eltelt évszázadok alatt mennyire súlyosan helyezkedtek szembe - nagyon sok mindenben - a SzentÍrással: hirdetve olyanokat, amikről se Jézus, se a korai keresztény apostolok nem hallottak??


Mert az egyháztörténelmük semmi másra nem jó, csak hogy megtudni, hogyan jutottak arra a sötétségre, hogy "szentnek" kiáltottak ki olyan hagyományokat, amik köszönőviszonyban sincsenek a Bibliával??

Te tudsz ilyenről? Mert van bőven!


Na ezeknek olvass utána.

És ha megtérve és a vízkeresztséget is elvégezve (tehát már Krisztusi szívvel olvasod), rá fogsz jönni, hogy a SzentÍrás és a katolikus értelmezés többnyire két különböző dolog, ahogy a SzentÍrás és a "szenthagyomány" is az.

-------------

pápább vagyok a pápánál?

> ó nem! Ugyanis bárki, akinek van egy szemernyi kis világossága, az nem képes elfogadni szinte semmi olyat, amit az elmúlt korok pápái mondtak (beleértve a "II. János Pál" fantázianévvel ellátott Karol Woytilát is).

Mert minősíthetetlen ennek az embernek olyan kijelentései, mint pl. "legtisztább szűz üdvözíts minket", vagy "magasztalunk téged legszentebb Istenszülő". Olyan valótlanságról nem is beszélve, hogy "Mária Krisztushoz vezet" minket.

-----------

@ Kérdező


Én magam sohasem hülyéztem le egyetlenegy katolikust sem.

Emberileg semmi kifogásom ellenük. De sohasem fogok behódolni olyan hazug eretnek tanításoknak, mint a védőszentek tana, a Mária-tanok, a pápaság, a tisztítótűz.

És semmi olyannak, amik hazug "szent"hagyományokon alapulnak.

2018. ápr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 kzs ***** válasza:
32%

@ Kérdező


Tudod én nem túl régen beszélgettem egy katolikus pappal.

Azzal, akivel még anno, katolikus koromban tartottam a kapcsolatot.

Szóval, amikor megkérdeztem, hogy mi a helyzet azokkal a tanításokkal, amiket nem lehet a Bibliával bizonyítani, azt mondta, hogy döntsem el magam, hogy követem-e az egyház közel 2000 éves hagyományát, vagy magam akarom-e felfedezni a spanyol viaszt.

Na!

Odáig már nem jutottunk, hogy megmondjam neki, hogy a Bibliát nem én találtam ki, és NEM én nem olvasom ki azokat, amiket hirdetnek.

Faképnél hagyott!

2018. ápr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
36%
Ez becszlendo, hogy megprobaltad felebreszteni. :)
2018. ápr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!


Ezt írtad a fejlécben:

" Erre különösen érdekelne a válasz, persze ha nem féltek előbújni a gyávaság árnyékából."


Ott ahol olvastad a gyűlölködést, vajon megkérdezted e gyűlölködőtől, hogy miért teszi ?

Vagy ott Te magad is a gyávaság árnyékában maradtál ?


Én ateista vagyok, de a legrosszabb fajtából.

Mondd csak, nem éppen Ti voltatok azok sok századon át máglyára vetettétek az ateistákat ?

Mennyien is haltak meg azért, mert Ti boszorkánynak bélyegeztétek meg ?

2018. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!