Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Teljesen kilátástalannak...

Teljesen kilátástalannak látom az életemet, miközben keresztény vagyok. Többi lent (? )

Figyelt kérdés

Tehát 15 éves vagyok, s úgy érzem nincs értelme élnem.

Az okok kiskoromban kezdődtek, amikor rengeteget csúfoltak a külsőm miatt hogy ,,de kövér vagy'' volt hogy órán ezzel példáztak ha mondatot kellett megadni hogy ,,xy egy nagyon csúnya lány'' és ezen nevettek.. Meg kitaláltak nekem gúnyneveket,nevettek rajtam. Ha elsírtam magam mégjobban nevetség tárgyává váltam,senki se állt ki mellém. Ez volt az osztályon belül,aztan osztályon kivül az idősebbek mindig piszkáltak a suli folyosójan meg kinevettek ők is , iszonyatosan éreztem magam. Tanulmányi szempontból se voltam valami sikeres. Itthon is a szüleim mondták hogy kövérnek tartanak,ne születtem volna meg stb,meg veszekedtek .. Anyagilag is le vagyunk égve, nem merek senkit se idehívni hozzánk mert ciki hogy nincsenek meg alapfeltételek a házunknál.. Pedig olyan szívesen elhívnék valakit ide egy-két délutánra de annyira szégyellem😕

.. Tehát a külsőleg érkezett negativitáson túltettem magam, azonban elkezdtem egy másféle utálatot találni magam iránt,ami fájdalmasabb mint az hogy nem tartom magam szépnek, szóval nehezemre esnek az életben banálisnak tűnő dolgok,mert konkrétan mindenben ügyetlen/szerencsétlen vagyok,és ezt sokszor közlik is velem. Mindig kimaradok minden kézimunkából,torna órás játékból,táncból,énekből, tehát mindenből. Okos sem vagyok,irtó lassan jár az agyam (magyarán; hülye is vagyok) soha semmilyen tantárgyat nem értek meg, amit megtanulok azt is pár nap alatt elfelejtem. Nem merek elmenni beülni valahova ahol többen is vannak mert úgy érzem hogy mindenki rajtam fog nevetni mint eddig.

Rengetegen utálnak, akik eleinte kedveltek is,most már ők is megutáltak, szánalmasnak tartanak, nyomoréknak. Volt aki azt színlelte hogy szeret de közben csak kihasznált és végül lehordott minden utolsónak,illetve ez a két véglet volt ismert számomra,aki eleinte szeretett/vagy csak színlelte,és utána cserben hagyott, megalázott,vagy aki végig megvetett.

Iszonyatosan fáj hogy ennyire nem szeretnek az emberek. Akármerre nézek olyan embert látok aki óriási sebet ejtett a lelkemen,közölte velem hogy nyomoréknak tart,hogy dagadt vagyok, hogy ne születtem volna meg. Legszívesebben azonnal vêget vetnék ennek,de ugyebár próbálok keresztény lenni,azonban így elég nehéz. Újjászületett keresztény vagyok. Amikor Isten jelenlétében vagyok és őt dícsérem akkor minden jó,de ezt ugyebár nem tehetem (sajnos) 0-24ben, s mindig ezek a dolgok járnak a fejemben..

Az életemet egy nagy feketeségként látom,nem találok kiutat. Lehet nem jó kategóriába írtam,ez esetben bocsánatot kérnek,köszönöm ha valaki elolvasta.



2018. ápr. 27. 11:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Nagylány!


Kérlek bocsáss meg nekem tanácsomért!

Új szemüvegre van szükséged,hogy meglásd önmagadban Isten képét,és hasonlatosságát,a szeretetet!Talán nem is szemüveg kell,csak levetni,a gonoszság maszkját,amelyet ördögi lelkek pingáltak neked,s mindazoknak,akik amögé szeretnek bújni.


Az olyanok,mint mi,akiknek alakját is átformálta a több ezer éves bűn története,nincs más utunk,ha szépek akarunk lenni,mint jellemünk tisztogatása.Az isteni jellem visszatükrözése céljából.


Nagymamám gyönyörű volt,pedig arcára grimaszt vasalt az agyvérzés,haját összekócolta az örökké ágyban felvés,és fogai történelmét egyetlen szemfoga igazolta.Amikor meghallotta lépteim kopogását a verandán,gyönyörűséges baritonján kiáltott:"Te vagy az Zolikám?"

Jelleme szépsége betakart minden külső maszkot.


A középiskolai osztályfőnököm orra olyan hegyes,mint a petrezselyem gyökér alja.Elől deszka,s hátul léc,s mi fiúk,mégis szépnek találtuk,mert kedves hangja,jósága betakarta külső hiányosságait.


A külső szépséget megeszi az idő vas foga,de a jellem szépségére addig emlékszik az ember,amíg él.Nincs annál hatékonyabb csodaszer!

2018. ápr. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Pszichológus, minél előbb, annál jobb! Segíteni fog feldolgozni a múlt sérelmeit.


A 2. választ meg, remélem, el sem olvasod...

2018. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a 3.-at ugyebár, 12-es! :( :( :( Nem ártana, ha tudnál számolni!
2018. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%
Valóban a 3-ast akartam írni, bocsánat!
2018. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgoknak vagy kitéve 15 évesen. Nem ismerlek személyesen, de ebből a pár sorból mindenképp leszűrtem, hogy hülye egyáltalán nem vagy. Nagyon értelmesen és tiszta szívvel írtál arról ami bánt, és ez becsülendő. Ahogy az is, hogy keresztényként fogod fel az életet. Tudom, hogy ilyen fiatalon az embernek ezt nagyon nehéz lehet elfogadni, de az volna a tanácsom, hogy ez semmiképp se add fel soha. A hited. Hidd el, hogy eljön még annak az ideje, hogy el tudd fogadni magad, boldog tudj lenni, és körülötted is pozitívabbak legyenek az emberek. Az az ők szegénységi bizonyítványuk, ha egy 15 éves lányt, aki egyébként sem érzi jól magát a bőrében, bántanak.

Őszintén remélem, hogy a szüleid is idővel rájönnek, hogy sokkal fontosabb lenne bátorító szavakkal és szeretettel támogatniuk téged, a veszekedés helyett. Próbálj meg anyukáddal beszélni erről nyíltan és mondd, hogy ez egyáltalán nem tesz neked jót, hogy ez a negativitás vesz körül az otthonotokban is.

Légy kitartó és céltudatos, minden a helyére kerül majd. Bármennyire is nehéznek tűnhet, tanulj sokat és kifizetődik. A legnagyobb fegyver a rosszmájú emberek számára az, ha azt látják, hogy erősebb és okosabb vagy annál mint amit ők hisznek rólad. Bizonyítsd nekik be!


Kitartást és sok erőt kívánok! Remélem hasznosítani fogod majd a jótanácsokat. :)

2018. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!