Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit Gyülisek! A Hit Gyüliben...

Hit Gyülisek! A Hit Gyüliben miért mondták azt, hogy "ne hallgassak világi rock/metál zenét mert ezek démonikusak"?

Figyelt kérdés

Akela, Moby Dick, Pokolgép, Ossian, Omen, és még sok magyar rock és metál együttest hallgatok... ezekre ők azt mondták, hogy démonikusak, és nem az Úrtól valóak.

Nem éppen keresztények, de szerintem ezekben nincs semmi démonikus. Van pár számuk amikben elhangzik egy két szó a Sátánról, de a Bibliából is sokat idéznek. Sőt, ezekben a zenékben sokkal több a mondanivaló és az igazság, mint a mai elektronikus divatzenékben... Mi a véleményetek?

Itt egy pár szám:

https://www.youtube.com/watch?v=YLUV1NeWmMs

https://www.youtube.com/watch?v=JuPBG-FSmq4

https://www.youtube.com/watch?v=F0C3ZRZqDXk

https://www.youtube.com/watch?v=hV5mJTOD-Lc

https://www.youtube.com/watch?v=7uavl0enHtg


2018. máj. 2. 16:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%

A kérdező kérésére megnéztem egy ilyen Pokolgép dalt. Berakok idézeteket az egyik dal szövegéből, és elmondom a véleményemet róla (Ez tehát a személyes véleményem, és nem a gyülekezeté).


Pokolgép: Itt és most


"Milyen isten képes rá,

Hogy kétszer is elveszítsen?"


Ez a megfogalmazás Istenre teszi a felelősséget, hogy ha az ember kikerül Isten jelenlétéből, védelme alól, elveszíti Istent. Isten tökéletes akarata az, hogy az emberrel közösségben éljen, ezért az egyszülött Fiát is odaadta, de ha az ember a bűnt választja, akkor megtörténik az Istentől való elszakadás. Ennek az oka - én úgy látom - hogy mindig az emberi oldalon lévő hiba. Ha a tékozló fiú visszatér, az Atya (itt nem egy katolikus papra gondolok, hanem a teremtő Istenre) kész örömmel visszafogadni.


"Hagyjon el, hagyjon így

Ne áltasson, hogy szeret!

A kezem rég nem fogja már,

Panaszkodnom nincs kinek."


Itt hazugsággal vádolja a szövegíró (és az éneklő is) Istent, hogy Ő szeretet mond, de az nem valódi, vagy nem igaz. Én azt gondolom, hogy Isten szeretete valódi az emberek felé, amit Ábrahám megtett, ti. kész volt feláldozni a fiát, azt Isten is megtette, Ő az egyetlen Fiát áldozta fel a bűnös emberekért, sőt az Új szövetségben, akik elfogadják a Fiát, azokra a Szent Szellemét is kitölti, és gondoskodik róluk. Ez valódi szeretet, valódi közösség, azt hozzá kell tenni, hogy nem minden időben és minden emberrel valósul meg. Hogy miért? Amint ezt már említettem, a hiba az emberi oldalon van. A szövegíró tapasztalata az (feltételezve, hogy a valódi érzéseit fogalmazta meg), hogy nincs meg a harmonikus közössége Istennel ("a kezem rég nem fogja már"), de ezért Istent vádolja, vele perel a dal szövegében. Néha előfordul, hogy egy hívő ember nem egy véleményen van Istennel, perel vele, ilyen szerepel a Bibliában is (lásd Ábrahám alkuja Istennel a szodomaiak bűne miatt, vagy Jób vitája Istennel szintén szerepel a Bibliában), de ez a dalszöveg nem egy Istennel való beszélgetés, hanem inkább Isten vádlása, elküldése ("hagyjon el"), és nem is Istennel beszéli ezt meg, ahogyan ezt egy hívő embernek kellene, hanem Istenről egyes szám harmadik személyben szól, tehát mással beszéli meg, másnak panaszkodik, ugyan azt mondja, hogy "panaszkodnom nincs kinek", de mégis van, a nóta hallgatóinak panaszkodik. Ez egy panaszkodós nóta.


Egy Jézus Krisztusban hívő embernek inkább illik a hálaadás, illetve ha valami nem tetszik - ilyen is van -, akkor hittel és bizalommal kérje azt Istentől, és "aki kér az kap". :)


Pál apostol azt tanította, hogy


"Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít."


Én is azt gondolom, hogy egy Jézus Krisztusban hívő, megtért kereszténynek minden szabad, szabad Pokolgépet is hallgatnia természetesen, de nem biztos hogy használ és épít, sőt a határozott véleményem az, hogy ez a dal nem építi a hallgatóit.

2018. júl. 6. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%

Az előző válasz nagyon jó volt. A dalok mondanivalója sokszor nem egyeztethető össze a Bibliával. Az ember eldöntheti, a Biblia által hirdetett istenképet fogadja el, vagy valami mást.

Általában nem túl optimista világszemléletet hirdet a rockzene. Nem szól Isten szeretetéről, nem irányítja az ember figyelmét Isten szeretetére, inkább eltereli róla. Ha megtelsz Isten szeretetével, boldog leszel. Ha elveszted Isten szeretetét, boldogtalan, depressziós leszel.

De nem kell mondani a hívőnek, hogy mit hallgasson, rájön ő magától, mi a jó neki. Nem tudom, honnan szedték ezt egyesek, hogy "megmondják" a hívőnek, mit hallgasson. Legfeljebb elmondják, hogy miért nem jó a rock zene, attól még hallgathatod, csak ha már tartasz valahol hitben, érezni fogod, hogy nem visz előre, hanem inkább visszahúz.

2018. szept. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!