Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Hogyan vehettek...

Jehova Tanúi! Hogyan vehettek komolyan egy olyan szervezetet, amely Isten szócsövének tartja magát, de közben Bibliai kijelentéseket tagad?

Figyelt kérdés

Szemléletes példa Róma 9:5, amely egyenesen kijelenti hogy Krisztus a testté lett Isten. A JT szekta mégis megtagadja Jézus Istenségét.

Miért hisztek mégis nekik?


2018. máj. 8. 20:59
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
38%

19-es válaszadó !


Akkor ti tanúk alappossak vagytok a kutatásban?

A gyakorlat nem ezt az állítás tükrözi, ugyanis nem nekünk bebetonozott hívőknek kellett és kell magyarázkodni,terelni és korrigálni.


Érdeklődve várom válaszod!!!

2018. máj. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
29%
Én nem vagyok Tanú, de Jehova Tanúi alaposak a kutatásban! Nem szájkaratézni kell, hanem értelmesen érvelni a Bibliából. Ha ez nem megy a primitív személyeskedéssel nem tudod helyettesíteni!
2018. máj. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
75%

22 nek.


valóban biztos vallás "szakértők személyek" lehetnek a jehova szakértői másokhoz képest.

a többi más rendes világvallásokban

résztvevő személyek iskolázottságát % ban feltüntetve a

a világon általánosan elismert,

a világ legnagyobb online adattára, a világ enciklopédia adata alapján.

a maga legeslegutolsó igen igen alacsony !!

iskolázottsági mutatóval rendelkezők a jehova szekta tagok , minden más vallási taghoz viszonyítva

magasan a legkevesebb tudásokkal rendelkezők itt a világ statisztika :


upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Educational_Ranking_by_Religious_Group_-_2001.png



EZ NEM BŰN !!


DE

HA TUDÁSRÓL VAN SZÓ

AKKOR NEM ŐK MÉG VÉLETLENÜL SEM A LEGKOMPETENSEBBEK

ÉS EZ 100 %!


majd pont tőlük kérek tanácsokat akiknek még a saját maszek bibliájuk fordítói is tanulatlan emberek voltak.


akik fordították, az adott szakterület nemzetközi tudósai sem voltak ! se történész se régész , ...,

nem voltak azok !

még egyetem szerű felsőfokú iskolákkal sem rendelkeztek.

nemhogy még tökéletes héber tudású emberek!

zérók!


ELEVE NEM HÉBERBőL FORDÍTOTTáK!


ezek magukban is elég információk a szakértelmükről,

a hozzáértésükről!


ezeket szinte mindenki tudja!


engem ha operálni kellene, én csak levizsgázott

orvosi egyetemet végzett bejegyzett orvosra bíznám magam és NEM KONTÁROKRA!


én ilyennek tartom a jehova szekta saját

maszek "bibliáját" AMIBŐL próbálgatnak idézgetni ezt azt.

2018. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
commons.wikimedia.org/wiki/File:Educational_Ranking_by_Religious_Group_-_2001.png
2018. máj. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
29%

Ahogy mondtam, a 22-es válaszom teljesen aktuális sajnos most is! Megfűszerezted még egy kis gyűlöletbeszéddel is, csak hogy színesebb legyen.

Semmilyen HITELES kimutatás nem lehetséges globálisan az egyházak tagjainak iskolai végzettségéről. Az ilyen fiktív adatok azoknak készülnek, akik könnyen megtéveszthetőek, akik eleve olyan szélsőségesen állnak egyes csoportokhoz, mint te!


Az Új világ fordításról csak annyit, hogy FÜGGETLEN szakértői vélemény alapján a vizsgált fordítások közül a legpontosabbnak minősítették.


A lényeg itt is a Biblia véleménye, nem a tiéd vagy az enyém:


Milyen embereket választott ki Jézus, hogy az apostolai legyenek: olyanokat, akiket „iskolázatlannak és átlagosnak”, azaz egyszerűnek mondtak


"Mikor pedig látták Péter és János nyíltságát, és megtudták, hogy iskolázatlan és egyszerű emberek, megdöbbentek. Felismerték, hogy Jézussal voltak" (Cselekedetek 4:13).


Miután Jézus meghalt majd feltámadt, a követői mindenfajta embert meghívtak, hogy figyeljenek Isten Szavára. Pál apostol arról írt, hogy bármely ’nem hívő vagy átlagember’ elmehet egy keresztény összejövetelre, és hívővé válhat (1Korintus 14:24, 25). Isten nem csupán olyanokat választott ki a szolgálatára, akik világi szemmel nézve csodálni valók, hanem sok egyszerű, átlagos embert is. Pál apostol ezt mondta:


"Hisz látjátok, testvérek, hogy amikor Isten elhívott titeket, nem sokan voltak olyanok közületek, akik emberi mércével bölcsek, akik hatalmasok vagy előkelő származásúak, 27 hanem a világ bolondjait választotta ki Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket, és a világ gyengéit, hogy megszégyenítse az erőseket. 28 És a lenézetteket meg a világban jelentékteleneket választotta ki Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket,+ 29 hogy senki se dicsekedjen Isten színe előtt." (1Korintus 1:26–29)

2018. máj. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
29%
Ja és nem mellébeszélni kell, mert azt jól tudsz. Érvelj a Róma 9:5-re adott válaszra. Bizonyítsd be, hogy amit gyakran a hozzá nem értők felhoznak, mint háromságos "bizonyítékot", az valóban jól, a szövegkörnyezetnek megfelelően van fordítva, vagy (ahogy maguk a háromság teológusai is elismerik) ez éppen nem alkalmas arra, amire hamisították!
2018. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

kedves foresztjo.


Megfűszerezted még egy kis gyűlöletbeszéddel is,


ezt honnan vetted ezt ?

én nem gyűlöltem soha senki embert életemben és most sem!


csak a SZÉLHÁMOS EMBEREKET KIHASZNÁLÓ JEHOVA ŐRTORONY MILLIÁRDOS VÁLLALKOZÓ SZEKTÁRÓL MONDTAM VÉLEMÉNYT ,

ÉS A VEZETŐSÉGÉRŐL.


ezekről pedig rettenetes rossz a véleményem

de a vélemény az nem gyűlölet.


de igazi tények adatok alapján amit bármikor bárki meg is tud tekinteni ,

aminek alapján én azt látom

hogy szakmailag EGY NAGY ZÉRÓ FORDÍTÓ CSAPATTAL DOLGOZOTT !


olyan nincs hogy független szakértői vélemény!

duma !!


a fordítoknak egy nemzetközi kiadványban mindíg mindenütt vannak nevei !


még a mesekönyvek is tartalmazzák a PONTOS FORRÁST ÉS HOGY KIK KÉSZÍTETTEK A NEVEIKKEL EGYETEMBEN!


nekem a bibliából ne idézgess semmit mert nem vagyok rá kíváncsi mert NEM A TÁRGYHOZ TARTOZIK!

ITT megtalálható pontos információkról, ADATOKRÓL VAN SZÓ és nem szövegelésről.


adatokat meg semmit de semmit sem írtál ,

én viszont írtam és a forrással egyetemben !

a wikipédia világ lexikont NEM TE minősíted hogy milyen és kiknek szánták,

/ azoknak készítik folyamatosan akik okosabbak akarnak lenni és tudnak olvasni, 5 évestől - 200 évesig ,tehát gondolom mindenkinek és VÁLOGATÁS NÉLKÜL/


az egész emberiség legfrissebb tudása mivel a legnagyobb adatbázis és legaktuálisabb

mert NEM NYOMTATOTT FORMÁTUM HANEM ONLINE folyamatos frissités.


és a jehova tanúk iskolázottságát sem néztem le vagy ítéltem el,írtam is hogy ez nem bűn ,

CSAK STATISZTIKA amit értelmesebb ember nem hagy figyelmen kívül ha van választás hogy tanultabbtól kérdezzek e meg valamit vallás téren.

/csak ennyi, hogy józan ész és nem több ! /


tehát ha okosat akarsz mondani és nem csak szövegelni,


akkor arra kérlek


írd le ide pontosan sorban a

neveiket a fordítoknak

végzettségükkel szaktudásukkal egyetemben.


/ez nem nagy kérés hiszem minden komoly nemzetközi több nyelvü mesekönyveken IS szerepelnek, nem hogy szakmai könyvek /

2018. máj. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

a szöveg az HÉBER!

/ nem angol, nem spanyol, nem ..... !

héber !


és elég egyetlen

1 PONTOT,

1 VESSZŐT,


elhagyni,felcserélni,oda tenni,

ÉS AZ EGÉSZ SZÖVEG ÉRTELMEZÉSE 100% BAN TELJESEN MÁS !


ezért elengethetelenül fontos lett volna a

100% héber nyelvtudás és A

héberből való fordítás az a MINIMUM!

és

még természetesen

100% végzettséggel is rendelkező szaktudás is,

mert egy régész, történész , stb.


képes arra hogy az adott kornak megfelelő nyelvi környezetet IS ISMERVE sokkal pontosabban, helyesebben

tudja elvégezni a rábízott munkát.


az én ismereteim szerint

NEM VOLTAK MÉG VÉLETLENÜL SEM akik ezen teljesen normális

munka kritériumnak megfeleltek volna

azok akik " dolgoztak" az örtorony szektának.


ezért nem kételkedni kell hogy ez igaz e vagy nem

hanem

IDE PONTOSAN az emberi neveket a végzettséggel képzettséggel a szakértelmükkel egyetemben ird le!

ha leírod pontosan csak az használható információ tudás és nem mellébeszélés.

2018. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
38%

Minden Szekta azt valja hogy csak Ő ismeri az Igazságot.Kicsit nézz utána a szervezet múltjának.

Manapság a Katolikusokat szokás szapulni sajnos de

Jehova Tanui sem külömbek csak azt hiszik magukról.

Vannak ott is érdekes dolgok amikről nem beszélnek.

5 évig voltam Tanú.

2018. máj. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
19%

"csak a SZÉLHÁMOS EMBEREKET KIHASZNÁLÓ JEHOVA ŐRTORONY MILLIÁRDOS VÁLLALKOZÓ SZEKTÁRÓL ..."


Nos, éppen erről beszélek. Amit te itt összeordibálsz, azt nem békével a szívben, nem keresztényi lelkülettel szokták, hanem gyűlölettel a szívben! Mellesleg RÁGALMAZOL (a hangsúly kedvéért írom nagybetűvel). Mert minden jóindulatú és körültekintő ember tudja, hogy ez hazugság, amit híresztelsz. Egy nonprofit világszervezetet, a világ legnagyobb nyomdaipari kapacitását működtető és ezzel a történelem legnagyobb igehirdetését végrehajtó csoportot mocskolsz mindenféle hiteles bizonyíték nélkül!


Légy oly kedves, ezen alábbi oldalon olvasd már végig az utolsó választ, a 13-t:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Ugyan ebben a válaszomban nem emeltem ki, hogy a "szekta" szó helyes és korrekt meghatározása szerint Jehova Tanúi NEM szekta, mert nem volt téma, de ez egyértelműen kiderül annak, aki ismeri valamelyest a történelmüket. Tehát csak csínján bánj azzal a leminősítő jelzővel, melyet sok teológus sem szeret használni, pont a pejoratív, sértő és megbélyegző jelentése miatt.


Vagy neked ez a célod? Sértőnek, megbélyegzőnek lenni, mert te ezt tartod keresztényi viselkedésnek?


Szóval a minősítéseid ezek után, hogy ki milyen fordító és milyen szakember - ugye nem sértelek meg vele - egy fabatkát sem érnek!

2018. máj. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!