Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Hogyan vehettek...

Jehova Tanúi! Hogyan vehettek komolyan egy olyan szervezetet, amely Isten szócsövének tartja magát, de közben Bibliai kijelentéseket tagad?

Figyelt kérdés

Szemléletes példa Róma 9:5, amely egyenesen kijelenti hogy Krisztus a testté lett Isten. A JT szekta mégis megtagadja Jézus Istenségét.

Miért hisztek mégis nekik?


2018. máj. 8. 20:59
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
15%

"olyan nincs hogy független szakértői vélemény!


duma !!"


Tényleg? Akkor nézz utána alaposabban a kérdésnek és csak azok után minősíts, miután meggyőződtél a másik oldal véleményéről is! Tudod, nagyon könnyű okosnak lenni, míg csak EGYOLDALÚAN manipulálsz, míg csak az egyik félre vagy kíváncsi. De milyen alapon mondasz véleményt, már megbocsáss?! Azt mondod "nem vagy kíváncsi az érveimre", de akkor hogyan van képed itt mocskolni olyanokat, akikről csak a hasonszőrű társaidtól, veled egy véleményen lévőktől tájékozódtál? Mond már el légy oly kedves, hogy van ez nálad? Ez is keresztényi viselkedés, igaz? Furcsa a te "kereszténységed", vagy tán nem is az?


„Rendkívül jó” fordítás


EGY becslés szerint 1952 és 1990 között 55 új angol fordítás készült a Keresztény Görög Iratokról. Mivel a fordítóknak maguknak kell eldönteniük, hogyan adjanak vissza egy-egy kifejezést, ezért nincs két egyforma fordítás. Jason BeDuhn valláskutató, az Észak-arizonai Egyetem (Flagstaff, Arizona, USA) docense a pontosság szempontjából megvizsgált és összehasonlított nyolc tekintélyes bibliafordítást — köztük A Szentírás új világ fordítását is, melyet Jehova Tanúi adnak ki —, hogy felmérje, mennyire megbízhatóan dolgoztak a fordítók. Milyen eredményre jutott?


Míg a docens helyenként bírálta az Új világ fordítás szóválasztását, „rendkívül jó” fordításnak minősítette, és „kimagaslóan jobbnak”, illetve „minden szempontból jobbnak” tartja, mint a többi megvizsgált fordítás némelyikét. Azt mondta, hogy az Új világ fordítás mindent egybevetve „az Újszövetség összes jelenlegi angol fordítása közül az egyik legpontosabb”, és „a legpontosabb az összehasonlított fordítások közül” (Truth in Translation: Accuracy and Bias in English Translations of the New Testament).


BeDuhn arra is kitért, hogy sok fordító úgy érezte, kénytelen „más szavakkal kifejezni vagy körülírni azt, amit a Biblia mond, hogy a fordítás megfeleljen a mai olvasók elvárásainak és körülményeinek”. Az Új világ fordítás viszont más, mert „szó szerinti, és óvatosan bánik az Újszövetség íróinak eredeti kifejezéseivel, így pontosabb” — jegyezte meg BeDuhn.


Nagyon nagy felelősséggel jár az eredeti nyelvekről egy modern nyelvre lefordítani a Szentírást. Az Új Világ Bibliafordító Bizottság a fordításhoz fűzött előszavában kijelenti: „E fordítás készítői, akik szeretik a Szentírás isteni Szerzőjét, igyekeztek a lehető legpontosabban visszaadni Isten gondolatait és kijelentéseit, mivel különleges felelősséget éreztek iránta.”


Mára több mint 130 nyelven elérhető az Új világ fordítás!

2018. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
74%

30-as válaszadó!



Ezt a terelési módszert ti tanuljátok? csak mert olyan átlátszó, még vagdalkozol is összevissza.

Megjegyzést írnék ehhez miért értelmezik

másmódon a más felekezethez tartozó Biblia professzorok,Bibliatudósok az Írásokat?


Pl a református és a baptista felekezethez tartozó magas teológiai ismerettel rendelkező hívők ők jártassak a héber és a görög nyelvben nekik miért más a teológiájuk mint a Tanúké?


Jobban ismerik ők ezeket a nyelveket mint a hírhedt főkolompos Russel!!!

Ugyanis róla az akkori újságok megírták beperelték vallási csalásért, mikor pedig a per során a bíróságon felszólították olvasom görög szöveget saját maga ismerte


be nem tud görögül!!!!


Ha ez igaz akkor erről hivatalos feljegyzés készült leveltárakból kikutatható és ez bizonyítható!!!!


Akkor mi értelme a további acsarkodásnak

még vagytok vezetve majd csak rajöttők egyszer.

2018. máj. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
20%

"Minden Szekta azt valja hogy csak Ő ismeri az Igazságot.Kicsit nézz utána a szervezet múltjának."


Tisztelt 29-es válaszoló! Alaposan utána néztem, hidd el! Mindenki szereti azt hinni, hogy ismeri az igazságot az adott témában, még akkor is, ha nem így van. Minden kutató, minden tudós, ha felfedez valamit, és az ellenőrzések során is kiderül, hogy helyes a számítása, szeret kiállni az igaza mellett, szereti azt hinni (talán joggal) hogy nála van az igazság. Tudod ez egy természetes emberi viselkedés, semmi kivetnivaló nincs benne addig, míg ezek az emberek mindent el is követnek azért, hogy szakértői legyenek a területnek és TÉNYLEG megismerjék az igazságot.

2018. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
20%

"Ezt a terelési módszert ti tanuljátok? csak mert olyan átlátszó, még vagdalkozol is összevissza."


Igen? Mivel is tereltem és vagdalkoztam? Csak nem ártana pontosítani, ha már bajod van valamivel ...


És üzenném neked is szeretettel, hogy a személyeskedő "bizonyítékod" semmi! Maga ez a jelleg, amit és ahogyan felhozol a Tanúk ellen, jól bizonyítja, mennyire nem a bibliai igazságot képviselitek. Én tudom miről beszélek, mert meggyőződtem róla, de ti személyeskedtek, mocskolódni tudtok csupán. Ez nagyon kevés!

2018. máj. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

Miért személyeskedés és mocskolódás az ha a rosszat nem mondjuk jónak?

Az Igazsághoz ragaszkodunk és az képviseljük!!!

Te miről győzőtél meg, a hazugságról mert akkor félrevezettek !!!

2018. máj. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
20%
Szóval másra nem vagytok képesek? Akkor az "igazságaitokkal" nem mentek messzire!
2018. máj. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

kedvesForestjo


1 dolgot kértem tőled CSAK

amire úgy tűnik nem vagy képes.

/ jehovákat védő szövegek meg nem érdekelnek semilyen formában!

az hogy én milyen vagyok azzal teljesen felesleges foglakoznod mert semmi köze a jehova adatokhoz amiket leírtam és amiket le sem írtam,


de azt látom TE SEMMI ADATOT NEM ADTÁL MEG ,

vagyis mintha meg sem szólaltál volna nekem így ezt jelented!


mert tudod

sem az Új világ, sem az Őrtorony nem közli a fordítók, illetve a szerzők nevét.

„Én minden szavamért vállalom a felelősségem”!

és nekem úgy tűnik a jehova szekta az NEM!


én amit bírtam összeszedtem róluk több nyelven kutakodva,

és az én szememben katasztrófa információkat láttam.


tőled pedig csak ENNYIT KÉRTEM:

írd le ide pontosan sorban a

neveiket a fordítoknak

végzettségükkel szaktudásukkal egyetemben.


a kérdésemre nem válaszoltál és

kérdezni sem kérdezel !!

és helyette meg ....

ez milyen viselkedés ?!


hogy van e valamire bármi pontos adatom, hogy miért látom rettenetes kártékony vállalkozásnak a jehova vállalkozó részvénytársaságot ?!


látom van interneted. gondolom betudod hívni a google keresőt. betudod írni a jehova , jehova tanui , ....

szavakat.

a google elso 50 találat weboldalán megtalálod mindenre a választ AZ ÖSSZES KÁRTÉKONYSÁGRA.

ha nem tudsz angolul akkor keress valakit aki segít hogy meg tudd nézni a weboldalakat.


én CSAK 3 -at emelek ki

ami igen nem tetszik nekem a jehováknál.


1 / ez a legveszélyesebb :

"Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt, és emberi életeket fenyeget. "

ez bírósági végzés ítélet !

az egész világon rengeteg családot tettek tönkre,

rengeteg a panasz mindenfele!


2/

Jehovák talán nem a "sötét oldalt " képviselik a fegyveres, háborús dolgaikkal !?


itt vannak ellenőrizd le :

pl FEGYVERGYÁRTÁS

Két céget érdemes kiemelni a listából.

egyik a Northrop Grumman, az USA meghatározó repülőgépgyártója, elsősorban haditengerészeti repülőgépek nagy számú előállításával is foglalkozik.

másik a Lockheed Martin, katonai repülőgépeket és hordozórakétákat gyárt.


watchtowerlies.com/linked/watchtower_investments_in_armament_companies.pdf


media.sermonaudio.com/mediapdf/927151845511.pdf


ezek nem felelőtlen kijelentések hanem : szerződések,befektetések,számlák

2 évtizede igen sötét TETTEKBEN a sok adatot látva róluk.

eszedbe se jusson hamisítványos marhaságokra gondolni

20 év alatt sok 1000 állami okmányokon szerepelve folyamatosan ! semmi sem titok és soha sem volt az !



3/

Őrtorony JEHOVA INGATLAN BIRODALMAK országonként !


lefele görgetve egymás után előjönnek tömegével


google.com/maps/contrib/109199534055518218670/photos/@12.9954952,47.6173263,3z/data=!4m3!8m2!3m1!1e1


a szegénységet fogadók nagyon rászorulnak!

a világ végének közeledni kell, gyűjteni kell a milliárdokat !!!

ezt sugalják sorban az ingatlan birodalmak.


közben meg "butítani kell az embereket" az ellenkezőjéről mert nekik jár az elismerés a HIT.

mert Ők termelik ki, NEKÜNK TULAJDONOSOKNAK ,amihez nekik semmi de semmi közük.

hála neked jehova!

ez így a jó ugye ?!


1 ezrelék amerikai részvénytársaság tulajdonos réteg

önnön önző céljaira felhasználja a 9999999999% ingyenes tagokat a folyamatos éves milliárd dolláros profitokért cserébe amit termelnek nekik az ingyen munkák által amit befektetnek más pénzt még jobban termelő vállalkozásokba. fizetség pedig a hit részükről és ezzel kész.

semilyen üzleti vállalkozás nincs ennél profitosabb, jobb! NINCS ! számoljon valaki számokkal utána!


nem tudok róla hogy valaha valaki ingyenes tag részesedett volna a folyamatosan képződő évi dollár milliárdokból,

hogy saját maga és a családja emberibb életet élhessen itt a földön.


nem volt ilyen és nem is lesz valószínüleg SOHA !!!


nem erre találták ki és nem ezért működtetik ezt az igen igen profitos pénzes szinte megismerhetetlen tagságu zártkörü vállalkozást a valódi haszonélvezők emberi személyében.


én tényeket adatokkal írtam le és nem dumát erről meg arról.

és ezen adatok ott voltak és ott vannak és ott lesznek mindíg mindenkinek és nem megváltoztatható szövegelés mellébeszélés.


eleve csak ezen 3 pont miatt tartom a társaságot olyannak amilyennek.

többről teljesen felesleges már beszélni is.

2018. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
20%

Tehát ezeken a hazugságokon kívül semmi egyebed nincs?


Én leírtam egy HITELES SZAKÉRTŐI VÉLEMÉNYT az Új világ fordításról, a mű önmagáért beszél! Nem a "nagy nevek" adják meg egy munka minőségét, hanem a tiszta és lelkiismeretes hozzáállás. Az, ha nem engedi befolyásolni a vallásos előítélete a fordítót. Márpedig a nagyobb egyházak bebetonozott tévtanai, emberi hagyományai révén az adott egyházhoz tartozó fordító is erősen befolyásolva van. Ez a Tanúknál kizárható volt, mert őket a sok évszázados bibliaidegen tanok és hagyományok nem tudták rossz irányba befolyásolni a fordítói munkájukban, hiszen éppen azon voltak, hogy ezektől megtisztítsák a Szentírást!


A kellő szaktudást és jártasságot bizonyítja amit kiadtak a kezükből.


Nem is beszélve arról, hogy ezek az ismert nevek manapság ugyan szerepeltetik a neveiket, mint fordítók, de gyakran Isten nevét - még a Jahve formát is teljesen kihagyják a fordításaikból! Nagyon faramuci ez így. Ezen kívül ezen vallásonként elismert fordítók a munkájukban szintén ellentmondanak egymásnak, mivel a vallásos elfogultságaik befolyásolják őket.


A Tanúk fordítói osztálya nem tolta előre magát, főleg nem Isten nevének a kihagyásával! Nem nevezték meg magukat, s ezzel nincsenek egyedül. Más fordítói bizottság is járt már így el, ebben sem csak a Tanúk döntöttek így. Nem az ő személyük a fontos, hanem a munka, amit kiadnak a kezükből.


A családokról csak röviden: szociológusok és pszichológus szakemberek mondják, hogy a Tanúknál sem magasabb a válási arány, mint más társadalmi csoportokban. Annyi sem lenne, ha egyes esetekben a másik fél nem lenne ellenséges. Senkit sem szakítanak szét! Ha rajtuk múlik, a család egységét akarják, még akkor is, ha a másik fél nem Tanú.


A többi pedig undorító hazugság! Akik ezeket terjesztik - téged is beleértve, azok nem őszinte és lelkiismeretes emberek. Ha az lennél, UTÁNANÉZNÉL hiteles forrásból is az igazságnak, nem pedig bemásolsz ide minden szemetet, ami a neten terjed, mint az üszök.


Viselkedésed minősíthetetlen! Elég büntetés lesz magadat elviselned. Minden, a Tanúkat egy kicsit is ismerő ember tudja, hogy mekkora marhaságokat írsz, magadat járatod le. Persze, itt kiélheted magad, hiszen inkognitóban vagy.

2018. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

kedves forestjo.


"Tehát ezeken a hazugságokon kívül semmi egyebed nincs? "


képzeld el hogy valóban NEKED semmi nincs.

nekem úgy tűnik,

rengeteg jehova tanú sokkal értelmesebb és emberibb nálad ezért vannak akiket tisztelek és becsülök is közülük !

de te ?!

neked valóságos adatokat írtam le FELESLEGESEN,

bohóckodásra meg nincs időm.


azt tanácsolom ha esetleg valami iskolás vagy ?!

keress valami felnőtt vallás szakembert és közgazdászokat vagy jogászokat ha a cég dolgai nem tiszták neked.


nekik mutasd meg mit adtam meg adatokként,

tőlük kérdezd meg, akkor tisztább lesz neked is.

mert én nem vagyok vallás

és az említett végzettségű szakemberek közül egyik sem.


de amit leírtam azok TÉNYEK mert stabil adatok!


szakemberek majd felvilágosítanak hogy ha tetszik neked ha nem, de sajnos az adatok azok igazak.

és nincs rajtuk semmit sem magyarázni való.

2018. máj. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
41%

Nem akartam már válaszolni, mert nem tartalak méltó vitapartnernek, avagy érthetőbben: nem látom az őszinte és becsületes szándékot nálad arra, hogy felülbíráld a téveszméidet, melyek más hazudozók hatására alakultak ki benned!


De röviden annyit elárulok, hogy jól teszed, ha bővíted az ismeretségi körödet, esetleg több Jehova Tanúját ismersz meg, olyant is, aki HITELESEN el tudja neked magyarázni, hogy milyen tévúton vagy velük kapcsolatban.


És itt közlöm veled, hogy én nem vagy Tanú! Tehát az én, számodra nem kívánatos reakciómat nem kell Jehova Tanúi szervezetének a nyakába varrnod. Mellesleg minden szavamat vállalnám veled szemtől szembe is, mert bizony jól ismerem a szervezetet, ellentétben veled!

2018. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!