Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van az itt olvasgatók között...

Lux morulus kérdése:

Van az itt olvasgatók között olyan, aki muzulmán volt, de elhagyta az Iszlámot?

Figyelt kérdés

Olyan válasz is érdekel,akinek az ismerőse hagyta el az Iszlámot.


Milyen körülmények között történt, mi váltotta ki nála, az Iszlámtól való eltávolodást?


Nem vagyok Ábrahámita vallású, Muszlim meg biztos nem leszek soha.


Csak érdekel. Jó volna, érdemi válaszokat kapni. Köszönöm!



2018. máj. 10. 15:12
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
0%

Ha tényleg ismernéd az iszlámot, fel sem tetted volna ezt a kérdést. Ahogy mondtam, nem lesz olyan aki az iszlám tanítása miatt hagyta ott a vallást. Magyar muszlimok többsége nem született muszlimnak hanem betért amit tapasztalataim szerint több éves tanulás előzött meg. Tehát meggyőződésből lettek muszlimok, ezért mondom hogy hiába vársz.



"Én immunis vagyok ezekre a dolgokra, hogy előitéletes, kirekesztő, rasszista...stb. Ezek kognitív, és emócionális mérgek, amivel a társadalom önvédelmi reflexeit leszedálják."


Te voltál aki felhozta az IQ-t és EQ-t. Ha nem veszed zokon megpróbálom belőni ezeket a te esetedben is. Fenti kijelentésed után, illetve hogy az iszlám vallást követők számát is rosszul tudtad, azt kell hogy mondjam IQ és EQ terén te sem állsz jól.

2018. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Ahogy mondtam is, immunis vagyok az általad felhozott dolgokra.


Te nem vagy abban a helyzetben, hogy megitélhesd az én tudásomat az Iszlámról.

Hatalmasat tévedsz, ha azt gondolod, hogy az Iszlámot csak te, vagy a betértek ismerik. Azt kell mondanom, hogy talán ti ismeritek a legkevésbé.


Tudom, hogy képtelen leszel az Iszlám által törölt agyaddal megérteni azt, hogy mennyire kétarcú vallás az Iszlám.


Továbbá jó lenne, ha felfognád végre az általam már írtakat, hogy én ismerek itt is olyan nick nevet, aki otthagyta az Iszlám vallást.


Tehát igenis lehet találni olyan embert,- bármilyen elképzelhetezlen is ez, a te Iszlám által legyalult agyadnak - aki Iszlámról vált más vallásra.


Jó lenne, ha végre megértenéd, hogy nem vagyok kíváncsi a vallási harcodra, - mert a közhiedelemmel ellentétben, amit most csinálsz az beletartozik abba, ha nem tudnád - és végre elhúznál imádkozni.


Nem volt szándékom - most - piszkálni téged, de kezdesz az agyamra menni, az erőszakos, Iszlámot nem hagyják el, mert annyira "hű de heppi" vallás dumáddal.


Neked bejön, nekem meg egy mocsok. Pont.


Nem ez volt a kérdés. És úgy látom te az 1,6 milliárdhoz tartozol " mohamedán" barátom.


Akkor válaszolj,- te IQ,EQ bajnok - ha a kérdésre tudsz válaszolni, addig is húzz a fenébe.

2018. máj. 12. 07:36
 13/41 anonim ***** válasza:
Ki korán kel aranyat lel.
2018. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

En nem az iszlamot tartom a felelosnek azert hogy rossz kepunk van rola, teljesen egyszeruen csak elmaradpttabb kozegekben szocializalodott emberek teszik ki a hívőik többségét.

Nyilvan emiatt a vallas altalanos ertelmezese is elmaradottabb.

Nem gomdolom ugy hogy a magyarorszagi muszlimok es az indonez vilag muszlimjai kozott tul nagy hasonlosag lenne.

Az teny, hgy egy perzsa ismerosom igy fogalmazott - islam is a powerful religion".

Arra gondolt hogy konnyen bekebelez es nehezen enged el. Agressziv es terjeszkedo.

Azt is meg kell emliteni hogy sokmindent bele lehet magyarazni, de ez a keresztenysegre is igaz.

Lasd 1000-700 evvel ezelott, semmiben nem kulonbozott az europai keresztenyseg a kozelkeleti iszlamtol. Ott voltak kesobb a Borgiak is, roluk is megvan a velemenyem. Tokmindeggy hogy az egyhaz mindig a politikat es a kormanyokat hivaztatja meg a szent inkvizicio miatt is. Akkor is az isteni igék nevében történtek a dolgok, es ez mar nem a kormany hibaja. Es egesz biztos hogy az egyhaznak is volt hozza koze. Utana kellene nezmi pontosan, ha egyszer vegzek az egyetemmel, szivesen olvasnek errol.

2018. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, te megítéltél 1,8 milliárd embert anélkül hogy ismernéd őket, de kifogásolod hogy én megítéllek téged, pedig látszik hogy nincs tudásod az iszlámról. Még a muszlim számát is rosszul tudtad pedig könnyen utána lehet nézni.



"Hatalmasat tévedsz, ha azt gondolod, hogy az Iszlámot csak te, vagy a betértek ismerik. Azt kell mondanom, hogy talán ti ismeritek a legkevésbé."


Hát eddig is egyértelmű volt számomra hogy nem vagy egy észlény de ez a kijelentésed elárulta hogy az intelligenciád a béka feneke alatt van. Szerinted muszlimok ismerik legkevésbé az iszlám vallást? :) Akkor ki ismeri? Talán te? :)



"hogy én ismerek itt is olyan nick nevet, aki otthagyta az Iszlám vallást."


Akkor nem megy a magyar nyelv értő olvasása. Lehet olyan aki otthagyta az iszlám vallást de olyan nem aki az iszlám tanítása miatt hagyta ott a vallást. Magyarul aki ismeri az iszlámot, eszébe nem jut elhagyni. Ahogy látod továbbra sincs itt olyan és szerintem nem is lesz.


Továbbá nincs olyan hogy mohamedán, ezt is rosszul tudod. A sértegetéseid is arra utalnak hogy elég tükörbe nézned ha retardáltat keresel.

2018. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 A kérdező kommentje:

Hát "mohamedán barátom", te aztán tényleg sültbolond vagy.


Én ki merem jelenteni, hogy a különböző vallásbéli emberek közül a "mohamedánok" a legburnyákabbak.


Soha egy értelmessel sem találkoztam. Viszont érdekes, hogy elősször sokkal nyugodtabbnak, összeszedettebbnek látszanak a többieknél.

De ez - eddig minden esetben - csak a felszín volt.

Ha méllyebbre ástam, jött a trágyalé fölfele.



Megtehetem, hogy megítélek embeteket nem? Te viszont nem teheted meg, hogí ezért megszólj. Milyen jogon akarod te az én véleményemet elfolytani?

Ez itt nem muzulmánisztán tökfej!!!


A "mohamedánok" úgy viselkednek, hogy igy lesznek nálam megitélve.


Te pedig ne vartyogjál itt, mert mindaddig amig ki nem állsz, és hangos szóval el nem ítéled az erőszakos, elnyomó vallási tételeket alkalmazó hittársaidat, addig én a levegőt is elzárnám tőled.

Ez van öreg! És ezt köszönheted magadnak.


A " mohamedánok" számát pedig nem rosszúl tudtam, hanem a több adat közül ez ugrott be. Mint írtam is 2004 adat kb. 2009 ben pedig 1,5- 1,6 Körül volt a számuk.

Nem mindegy, hogy nem tudsz, vagy hogy épp más adat ugrik be. De már leírtam csak ezt is képtelen vagy felfogni te "datolyamajom"


És igen. Én, biztos, hogy jobban ismerem nálad az Iszlámot. És igen, te az " észlény" datolyamajom pedig, nem ismered hívő létedre. Ennyi.

Nyugodj bele szépen, "békeVallású" agymen.


A szövegértés pedig neked nem megy haver, még azt sem érted, hogy miért írtam azt, hogy "Mohamedán" és miértbtettem idézőjelbe.


Gondolkodj el rajta te szerencsétlen mudzsahedin. Bár szerintem ezt sem érted.


Na szevasz haver. Imaidő van, teritsd le rongyot, oszt térdeplés.

2018. máj. 13. 05:23
 17/41 anonim ***** válasza:

10 éves gyerek értelmi szintjén vagy. Ha te másokról véleményt mondasz akkor én is mondhatok rólad. Egyébként nem hiszem hogy akár egy muszlim embert is ismernél személyesen.


Miből gondolod hogy én nem ítélem el az erőszakos terrorszervezeteket? Te elítélted az erőszakos keresztényeket? Vagy az erőszakos magyar embereket? Én nem hallottam.


Jobban ismered az iszlámot mint én? :) Biztos :) Látom nagyon frusztrál hogy nem jött egy válasz sem a kérdésedre. Pedig én mondtam neked de nem fogtad fel. Igazából nem szokásom értelmi fogyatékosokkal vitatkozni, mert nem tartom fernek, csak tisztáztam egy-két dolgot.

2018. máj. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Hát igen, ahogyan egyes emberekre illik az antiszemita kifejezés, úgy a kérdezőre illik az antimuszlim.

Kiírt egy kérdést, aminek annyi a lényege, hogy érveket szedjen össze az iszlám ellen.

De ne értsen senki sem félre, bennem sincs jó érzés az iszlám szó hallatán, kerülöm, mint a tüzet. Nem a muszlim embereket, hanem az arról a vallásról való beszélgetéseket, a lehetőségét sem akarom megadni annak, hogy én valaha muszlim legyek. Hideg kiráz a gondolatától. Ezenkívül nem érdekel hogy ki merre imádkozik.

2018. máj. 14. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

# 18


"10 éves gyerek értelmi szintjén vagy.

Ha te másokról véleményt mondasz akkor én is mondhatok rólad."


Nem szeretnék újra olyan fiatal lenni, bár úgy gondolom, hogy nem volt rossz gyerekkorom.

És persze mondhatsz. Írtam, hogy nem érdekel, de azért mondhatsz. Az a tiéd, nekem nincs dolgom vele.


"Egyébként nem hiszem hogy akár egy muszlim embert is ismernél személyesen."


Nem tizesével csomókban, de főleg 15-20 éve, ismertem párat.

Barátnak kedvesek voltak. Legalábbis velem.


"Miből gondolod hogy én nem ítélem el az erőszakos terrorszervezeteket?"


Egyikőtök sem ítéli el nyíltan. Még nem találkoztam olyannal. Miért halllgat a Muszlim közösség ? Miért nem hallatja fokozottan a hangját, és veti ki soraiból azon képviselőit, akik nézeteitek szerint " nem igazi muszlimok?"


"Te elítélted az erőszakos keresztényeket? Vagy az erőszakos magyar embereket? Én nem hallottam. "


Az egyik vallás, a másik nép. Én sem (feltétlenül) az arabokat ítélem el. Hanem az iszlámot. Nem fogok a kettő kapcsolatába belemenni, mert hosszú,de az iszlám arab vallás, és kialakulásában, formálódásában, fellelhető követői, és alapítója lelkivilága.

Igen tudom. Sok nem arab iszlám vallású is van.


"Jobban ismered az iszlámot mint én? :) Biztos :)"


Igen. És?


"Látom nagyon frusztrál hogy nem jött egy válasz sem a kérdésedre. Pedig én mondtam neked de nem fogtad fel. "


A bölcs " megmondtam neked" most tévedett. Azért, mert te nem látod, kaptam választ.

Vannak esetek, amikor olyan dolgok is történnek, léteznek, amiket te nem látsz. Vagy nem úgy látsz. Ezértmondom azt is, hogy jobban ismerem az Iszlámot mint te. Vagy a betértek többsége.

Te túl közel állsz a kirakathoz, ezért csak egy darabját látod csak a kirakatot látod,


Igazából nem szokásom értelmi fogyatékosokkal vitatkozni, mert nem tartom fernek, csak tisztáztam egy-két dolgot.

2018. máj. 14. 03:44
 20/41 A kérdező kommentje:

Ez elnyomódott.


Szóval túl közel állsz hogy mindent láss. Én távolabbról többet látok.


"Igazából nem szokásom értelmi fogyatékosokkal vitatkozni, mert nem tartom fernek,"


Az azért szxar lehet, ha az imaházban sem tudsz senkivel beszélni. Eldumálgatsz Allah -al, meg magaddal a tükör előtt?


"csak tisztáztam egy-két dolgot."


Hát ez meg végképp nem sikerült neked.

2018. máj. 14. 03:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!