Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van az itt olvasgatók között...

Lux morulus kérdése:

Van az itt olvasgatók között olyan, aki muzulmán volt, de elhagyta az Iszlámot?

Figyelt kérdés

Olyan válasz is érdekel,akinek az ismerőse hagyta el az Iszlámot.


Milyen körülmények között történt, mi váltotta ki nála, az Iszlámtól való eltávolodást?


Nem vagyok Ábrahámita vallású, Muszlim meg biztos nem leszek soha.


Csak érdekel. Jó volna, érdemi válaszokat kapni. Köszönöm!



2018. máj. 10. 15:12
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:

"Senkit nem érdekel hogy valaki áttér a keresztény vallásra."

Meglepő, hogy muszlimként ilyet mondasz, figyelmen kívül hagyva a muszlimok egyik szentségét. Talán jobban utána kéne nézned, miben is hiszel, mit is követsz. Ha tudsz angolul, itt egy link erről a kérdésről:

[link]

De akár magyar forrást is idézhetek:

"A hitehagyás esetében, a hitehagyott ember büntetésének célja a muszlim társadalom vallásának és közrendjének megvédelmezése attól, hogy a vallás elhagyását jelentéktelen dolognak vegyék, továbbá célja a hitehagyott ember meggondolásra való késztetése, annak érdekében, hogy megmaradjon a vallásán, és ne hamarkodja el annak elhagyását 2 . Továbbá az iszlám állam alkotmánya a Sarián alapul, a hitehagyás így az alkotmány, az államrend, a haza elárulását is jelenti."

[link]


Illetve itt egy angol link (nem muszáj tudni angolul hozzá), ahol bemutatja, hogy ma (2014-es adat) mely országokban büntetik a hitehagyást (első kép: Apostasy laws):

[link]

2018. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

66%-os,


"Nem világos, hogy itt mire gondolsz, vagy mit mondtál. Ha világviszonylati statisztikákról beszélsz (én azt gondoltam, hogy arról beszélsz), akkor abban jócskán benne vannak a muszlim országok (mivel ott van a legtöbb iszlám-követő), és én ennek írtam le a hátterét, hogy miért növekszik a muszlimok száma világviszonylatban (a muszlimnak áttértek száma is), és miért nem hagyják ott hivatalosan (mivel nem lehetséges)."


Pedig világosan fogalmaztam. Lehetséges hogy a magyar nyelvvel állsz hadilábon. Nem azt mondtam hogy legtöbb követője az iszlám vallásnak van hanem hogy az iszlám vallásra térnek át legtöbben a világon. Tehát olyanok akik más vallást követtek korábban vagy ateisták voltak. Ebbe nem tartoznak bele azok akik beleszülettek te viszont pont erről kezdtél beszélni. Másik állításom pedig az hogy az iszlámról térnek át a legkevesebben más vallásra vagy lesznek ateisták (és nem azért mert nem lehet vagy mert félnének). Ez még akkor is így van ha egyes országok nem írják át hivatalosan.



"Az, hogy van keresztény egyház, semmit nem jelent a muszlimok számára. Ők ugyanis NEM TÉRHETNEK ÁT KERESZTÉNYNEK."


Ez sem igaz. Látszik hogy semmit nem tudsz az iszlám vallásról. A Korán szerint nincs kényszer az iszlámban, tehát aki akar áttérhet.



"Akik áttérnek, csak titokban teszik, mert másképp nem is lehet (ők nem járhatnak templomba). De erről nyilván nem fogsz hivatalos infót kapni, muszlimoktól meg főleg nem."


Ha valaki át akar térni akkor felkeres egy keresztény templomot és keresztény lesz. Ezt bárki megteheti. Szerinted megfigyelnek minden egyes muszlimot hogy keresztény lett-e? :) Az más ha valaki provokációnak szánja ezt. Ez esetben lehet hogy egyes országokban ezt szankcionálják de nem fejlevágással ahogy azt te be akarod állítani.


"Statisztikát nem tudok mondani, mert nyilván nem születik ilyen, de ez a tendencia pl. Egyiptomban, hogy az ateizmus egyre jobban terjed a fiatal értelmiségiek körében. Nem akarlak meggyőzni, azt hiszel el, amit akarsz."


Felmerül a kérdés hogy ha csak titokban lehetnek ateisták vagy keresztények a muszlimok és nem tudsz statisztikát sem mutatni, honnan tudod hogy a muszlim fiatalok többsége ateista? :))))) Ráadásul általánosságban fogalmaztál az egész iszlám világra. Az a helyzet hogy ez még az Európában élő muszlimokra sem igaz. Aki ilyet állít, annak halvány lila gőze sincs mit is beszél. Kizártnak tartom hogy te muszlim országban élnél de mégcsak turistaként sem jártál ott.



"A Magyarországon tapasztalt szabadságot kivetíted az egész világra, és úgysem hiszed el, hogy muszlim országokban nem így van"


Te vagy az aki 1-2 szélsőséges ország szokásait kivetíted az összes muszlim országra, illetve teljesen figyelmen kívül hagyod, mit ír elő az iszlám vallás ezzel kapcsolatban.

2018. máj. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

"Ha egyet sem kaptam volna, akkor sem lennék flusztrált. Miért lennék?"


Kérdező korábban elköszöntél de most megint itt vagy. Nem kaptál választ a kérdésedre erre elkezdted szidni a muszlimokat. Amellett hogy ezzel világossá vált mennyire primitív vagy, nagymértékű frusztráltságra utal.



"Aki itt flusztráltnak tünik az te vagy, mert csak úgy néz ki a helyzet, hogy vannak aposztaták az Iszlámban is."


Nem mondtam hogy nincsenek. Azt mondtam hogy olyat nem találsz Magyarországon akik tisztában van az iszlámmal tanítással és mégis visszatér kereszténynek vagy ateista lesz. Az egyetlen aki irt, olyan esetről számolt be aminél az illető külső kényszer miatt nem lett muszlim. Vagy olyan lehet aki pasi miatt veszi fel az iszlámot aztán ha nem jön össze az iszlámból is kilép. Született muszlimoknál pedig abban az esetben lehet kilépés ha nem kap muszlim oktatást és igazából nem ismeri az iszlám tanítást.



"Ez pedig az ártó szándékú hazugság, netovábbja."


A szaudiak nemrég jelentették be hogy keresztény templomot építenek. Ezzel kb az összes muszlim országban lesz keresztény templom. Tehát tévedsz.



"29 # leírta már szépen, de szerintem -egész egyszerűen - te egy világtalan, rosszindulatú, hamis ember vagy. "



29-es szerint a muszlim fiatalok nagyrésze ateista. Aki ilyet állít annak én kapásból megkérdőjelezem az intelligenciáját. Amit pedig itt leírtál rád igaz, hozzátéve hogy primitív gyűlölködő is vagy egy 10 éves gyerek értelmi szintjén.



"És pontosan tudom azt is, hogy nem állsz le, mert az megfutamodás lenne az ellenség elől. Most már viszont a gyomrom is megmozdult tőled. Kár beléd a szó."



Nem tekintem ellenségnek a nem muszlim embereket amíg nem akarnak ártani. Te ahhoz túl buta vagy hogy árts. Éppen ezért magyarázom el mi hogy van, csak hogy tanulj.

2018. máj. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

"Ha valaki át akar térni akkor felkeres egy keresztény templomot és keresztény lesz. Ezt bárki megteheti. Szerinted megfigyelnek minden egyes muszlimot hogy keresztény lett-e?"

Tipikus európai gondolkodás. Nekem sem volt fogalmam arról, hogy működik ez, amíg nem költöztem muszlim országba. Ezzel nem is lenne gond, ha nem tudsz róla, a gond az, hogy te azt állítod, hogy tudsz, holott nem igazat írsz. Ha tudni szeretnéd az igazságot, javaslom, hogy vedd fel egy (nem európai) muszlim országbeli hittestvéreddel a kapcsolatot, és tedd fel neki ezeket a kérdéseket:

Áttérhetnél-e kereszténynek, ha úgy döntenél? Milyen következményei lennének? Házasodhatsz-e kereszténnyel? Nevelheted-e a gyermekeidet kereszténynek?

Az ezekre a kérdésekre adott válaszok alapján tisztább képet látnál a muszlim országokról. De nekem úgy tűnik, hogy nem az igazságot akarod tudni, nem akarsz utánajárni a dolgoknak, hanem a saját "igazadhoz" akarsz ragaszkodni.


"Te vagy az aki 1-2 szélsőséges ország szokásait kivetíted az összes muszlim országra, illetve teljesen figyelmen kívül hagyod, mit ír elő az iszlám vallás ezzel kapcsolatban."

Esetleg azt a linket megnézhetted volna, de akkor bemásolom azt az 1-2 országot, ahol a hitehagyást büntetik:

Marokkó, Nyugat-Szahara, Nigéria, Egyiptom, Szudán, Szomália, Maldív-szigetek, Jemen, Omán, Egyesült Arab Emírségek, Katar, Szaúd-Arábia, Kuvait, Jordánia, Szíria, Irak, Irán, Bahrein, Afganisztán, Pakisztán, Malajzia, Brunei, India, Comore-szigetek

Azt nem tudom, hogy ezek az országok miért hagyják figyelmen kívül, mit ír elő az iszlám ezzel kapcsolatban ;)

A továbbiakban nem kívánok hozzászólni, mert vitatkozni nem szeretek, pláne nem ilyen meddő vitát, amikor nem az igazság megismerése a fontos, és hazugságnak nevezed azt, amit én nap mint nap tapasztalok.

2018. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

66%-os


"Meglepő, hogy muszlimként ilyet mondasz, figyelmen kívül hagyva a muszlimok egyik szentségét. Talán jobban utána kéne nézned, miben is hiszel, mit is követsz."


Az iszlám.com-on olvasható rész azokra vonatkozik akik veszélyt jelentenek a társadalomra. Tehát nem csupán áttérnek hanem vagy az van hogy csak muszlimnak adták ki magukat hogy beférkőzzenek muszlimok közé modern szóhasználattal kémek, vagy pedig az áttérés célja árulás háborús helyzetben vagy ha ennek célja a muszlimok provokálása. Tehát szó nincs arról hogy büntetnék az egyszerű áttérést.


Az általad linkelt térképen is azokat látod ahol a fenti eseteket büntetik.


Egyébként elég nagy ellentmondásba sikerült keveredned. Azt állítod az iszlámot elhagyókat kivégzik vagy bebörtönzik, és azt hogy a muszlim fiatalok többsége ateista. Ez azt jelentené hogy naponta ezrével kellene hogy kivégezzék ezeket az embereket vagy börtönbe zárniuk. Én nem látok ilyet. Szóval nem ártana feloldanod ezt az ellentmondást :)

2018. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

Csak hogy értsd miről beszélek.


https://www.youtube.com/watch?v=AlORB9ZYt_E


A videóban szereplő úriember azt állítja muszlim volt de áttért a keresztény hitre. Ilyen videókat tesz közzé amikben mindenfélét hazudozik az iszlámról. Például olyasmiket hogy egy erőszakos vallás, és ha muszlim maradt volna akkor most az ISIS terrorszervezet tagja lenne. Ez nem más mint uszítás és a magyar törvények is büntetik. Na az ilyen "áttérők" büntethetőek.

2018. máj. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 nemdogma ***** válasza:

Te lököd itt a süket hü=eségeidet "műanyag muszlim"?


Gyanús nekem, hogy te vagy az!

2018. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

33#


A sérült "mohamedán" válaszolgatónak


Nézd,...eddig egy vallási fanatikusnak tartottalak, aki próbálja megvédeni a vallását. Az utolsó kommentjeid azonban már, komoly kétségeket ébresztettek bennem, irányodban.


Egész egyszerűen úgy néz ki, hogy képtelen vagy a válaszokra válaszolni, nem relevánsak a válaszaid, magadat ismételgeted, és rögeszmésen kezdesz ragaszkodni, bizonyos gondolataidhoz.

Pl. az én flusztráltságomhoz.


Figyelj,...ha ettől jobban leszel, akkor gondold úgy, hogy flusztrált vagyok. Ez engem nem zavar, mert én tudom, hogy nem érdekelsz, így flusztrált sem leszek attól, amit te gondolsz.


Utána most meg kitaláltad, hogy én elköszöntem, majd visszatértem.


Ne haragudj, de ez már tényleg mentális zavarra utal, ha kitalálsz olyan dolgokat, amit a másik nem mondott,tett és a kitalációdba kapaszkodva próbálsz visszavágni.


Most már nem mondhatom azt rád, hogy retardált, meg hogy egy i-dióta vagy, meg elb©szott korcs, mert rájöttem, hogy mentálisan nem vagy egészséges ember.


Én beteg embert, nem szoktam oltani, mert biztos vagyok abban, hogy ezt nem a boltban vetted, így neked ez jutott.


Tényleg ez a felismerés hasított most belém.


Nekimentél 66% osnak is pedig igaza van.


Jómagam azért nem mentem ilyen vitába bele, mert nem az iszlámról akartam vitatkozni, hanem csak egy kérdést tettem föl. Te csináltál belőle hitvédelmet.


De tudod mit? Írj ki egy kérdést, DE NÉVVEL - ebből nem engedek - és megmutatom neked, hogy ismerem az iszlámot.


Szóval most - nem csak a képzeletedben hanem - valóban elköszönök.


Nem válaszolnék többet itt neked. Írj ki kérdést.


Üdv.


A többiektől várom azért még a válaszokat.


És KÖSZÖNÖM mindkét itt válaszoló muszlimnak, a kérdésre adott válaszát.


És 66% nak is.


Ja és nemdogma komám, ez nekem is gyanússá vált.

2018. máj. 16. 19:16
 39/41 anonim ***** válasza:
Kérdező ahogy mondtam nem szokásom értelmi fogyatékosokkal vitatkozni. A 37-es úgy tűnik egy szinten van veled. Nem tudom mit ért műanyag muszlim alatt de majd megbeszélitek. A 66%-os aki szerint a muszlim fiatalok nagyrésze ateista, szintén a te értelmi szinteden van. Azt állítja muszlim országban él, de szerintem egy kőbányai panelból irogat és csak álmában volt muszlim országban. Szépen összejöttetek :)
2018. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 nemdogma ***** válasza:

Na (?) szókincs nulla, műanyag muszlim ?

Allah marhája, írtál ki kérdést?


Tudom, hogy te vagy az - és te is, hogy én ki vagyok- hiába játszod az értetlent, te bárgyú senki.

2018. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!